eGospodarka.pl

eGospodarka.plFinanseArtykułyAktualności finansowe › Świadczenie 300 plus wypłaci teraz ZUS

Świadczenie 300 plus wypłaci teraz ZUS

2021-06-29 10:33

Świadczenie 300 plus wypłaci teraz ZUS

300 zł wyprawki szkolnej wypłaci ZUS © fot. mat. prasowe

Od nowego roku szkolnego świadczenie 300+ będzie przyznawane i wypłacane przez Zakład Ubezpieczeń Społecznych. Wnioski można składać od 1 lipca do 30 listopada tylko drogą elektroniczną - za pomocą Platformy Usług Elektronicznych (PUE) ZUS, za pośrednictwem portalu Emp@tia lub przez serwisy bankowości elektronicznej banków, które udostępnią taką możliwość.

Przeczytaj także: Wyprawka szkolna: wniosek o "Dobry Start" tylko do dzisiaj!

Przypomnijmy, że program "Dobry Start" uprawnia do jednorazowego wsparcia w wysokości 300 zł dla wszystkich uczniów rozpoczynających rok szkolny. Od tego roku świadczenie będzie przyznawane i wypłacane przez ZUS. Decyzja o przyznaniu świadczenia będzie przekazywana w formie elektronicznej na profilu PUE. Świadczenie będzie wypłacane na konto bankowe wskazane we wniosku.
Jesteśmy przygotowani do rozpoczęcia obsługi tego zadania zarówno pod względem organizacyjnym, jak i informatycznym. Nasza Platforma Usług Elektronicznych sprawdziła się przy innych zadaniach. Przypomnę, że prawie wszystkie wnioski w ramach Tarczy antykryzysowej były obsługiwane przez PUE. Podobnie jest z Polskim Bonem Turystycznym – mówi profesor Gertruda Uścińska, prezes Zakładu Ubezpieczeń Społecznych.

fot. mat. prasowe

300 zł wyprawki szkolnej wypłaci ZUS

Od tego roku szkolnego 2021/2022 wypłata tzw. 300+ w ramach programu "Dobry Start” przechodzi do ZUS.


Na PUE stworzony jest specjalny kreator wniosków przy „Dobrym Starcie”. To pomoże uniknąć błędów przy staraniu się o świadczenie. Pracownicy ZUS w placówkach Zakładu będą pomagali zainteresowanym osobom w założeniu profilu na PUE i poprawnym wypełnieniu wniosku o świadczenie 300+.
Jeżeli ktoś będzie miał problem w założeniu profilu na PUE, bądź wypełnieniu wniosku, zachęcamy do kontaktu z nami, nasi eksperci z Sali Obsługi Klienta pomogą w tym zakresie - informuje Beata Kopczyńska, regionalny rzecznik prasowy ZUS województwa śląskiego.

W ramach programu rodzice - bez względu na dochody - mogą otrzymać jednorazowo 300 zł na zakup podręczników, zeszytów, sprzętów potrzebnych uczniom oraz pozostałego wyposażenia niezbędnego dzieciom uczącym się w szkołach podstawowych, liceach, szkołach policealnych oraz innych placówkach edukacyjnych do ukończenia 20. roku życia lub 24 lat w przypadku osób z niepełnosprawnościami.

oprac. : eGospodarka.pl eGospodarka.pl

Skomentuj artykuł Opcja dostępna dla zalogowanych użytkowników - ZALOGUJ SIĘ / ZAREJESTRUJ SIĘ

Komentarze (0)

DODAJ SWÓJ KOMENTARZ

Eksperci egospodarka.pl

1 1 1

Wpisz nazwę miasta, dla którego chcesz znaleźć bank.

Wzory dokumentów

Bezpłatne wzory dokumentów i formularzy.
Wyszukaj i pobierz za darmo: