eGospodarka.pl

eGospodarka.plFinanseArtykułyAktualności finansowe › Pierwsze wypłaty 300 plus od 18 lipca

Pierwsze wypłaty 300 plus od 18 lipca

2022-07-14 11:21

Pierwsze wypłaty 300 plus od 18 lipca

Wypłaty 300 plus ruszą 18 lipca © fot. mat. prasowe

W najbliższy poniedziałek, 18 lipca, ruszą pierwsze wypłaty w ramach programu "Dobry start". Wnioski o 300 plus można było składać już od 1 lipca. ZUS szacuje, że świadczenie na wyprawkę szkolną otrzyma w tym roku ponad 4,4 mln dzieci.

Przeczytaj także: Wniosek o 300 plus można składać od 1 lipca

Wnioski o wypłatę 300+ na rok szkolny 2022/2023 można składać do 30 listopada 2022 r. w formie wyłącznie elektronicznej przez trzy kanały: Platformę Usług Elektronicznych (PUE ZUS), system bankowości elektronicznej oraz portal Emp@tia.
Do naszych klientów zostały wysłane już pierwsze informacje o przyznaniu „wyprawki”. Można je zobaczyć po zalogowaniu na własne konto na portalu PUE ZUS – wyjaśnia Iwona Kowalska-Matis regionalny rzecznik prasowy ZUS na Dolnym Śląsku. - Powiadomienie o tym, że jest na koncie wiadomość do odczytania jest przez nas przekazywane na adres mailowy wskazany przez osobę wnioskującą o 300 plus we wniosku – dodaje.

Według rzeczniczki, ZUS przyznał już pierwsze kilkaset tysięcy świadczeń. Pierwsze środki zostaną wypłacone w najbliższy poniedziałek - 18 lipca 2022 roku. Pieniądze zostaną przelane na rachunek bankowy wskazany przez klienta we wniosku w ciągu 5 dni roboczych od ich przyznania.

fot. mat. prasowe

Wypłaty 300 plus ruszą 18 lipca

Rodzice mogą otrzymać jednorazowo 300 zł na zakup podręczników, zeszytów, sprzętów oraz wszelkiego wyposażenia niezbędnego do nauki w szkołach.


W przypadku, gdy w sprawie będzie zachodziła konieczność przeprowadzenia postępowania wyjaśniającego do klientów zostanie skierowane wezwanie w celu uzupełnienia wniosków, które zostanie umieszczone na profilu klienta na portalu PUE ZUS, o czym wnioskodawca zostanie poinformowany SMS-em wysłanym na numer telefonu wskazany we wniosku.

ZUS na rozpatrzenie wniosku o świadczenie dobry start, który został złożony do 31 sierpnia ma czas do 30 września 2022 roku.

W ramach programu „Dobry start” rodzice - bez względu na swoje dochody - mogą otrzymać jednorazowo 300 zł na zakup podręczników, zeszytów, sprzętów oraz wszelkiego wyposażenia niezbędnego do nauki w szkołach podstawowych, liceach, szkołach policealnych oraz innych placówkach edukacyjnych.

Wyprawkę dostaje rodzic raz w roku - na dziecko, które uczy się w szkole, aż do ukończenia przez nie 20. roku życia lub 24 lat w przypadku dzieci z niepełnosprawnościami. Wnioski na nowy okres świadczeniowy można składać od 1 lipca do 30 listopada 2022 roku. Złożenie wniosku do końca sierpnia gwarantuje wypłatę do 30 września.

Więcej: https://www.zus.pl/baza-wiedzy/program-dobry-start

oprac. : eGospodarka.pl eGospodarka.pl

Przeczytaj także

Skomentuj artykuł Opcja dostępna dla zalogowanych użytkowników - ZALOGUJ SIĘ / ZAREJESTRUJ SIĘ

Komentarze (0)

DODAJ SWÓJ KOMENTARZ

Eksperci egospodarka.pl

1 1 1

Wpisz nazwę miasta, dla którego chcesz znaleźć bank.

Wzory dokumentów

Bezpłatne wzory dokumentów i formularzy.
Wyszukaj i pobierz za darmo: