eGospodarka.pl

eGospodarka.plFinanseKalkulatory finansowe › Kalkulator zysku z lokaty lub rachunku

Kalkulator zysku z lokat i rachunków oszczędnościowych

Kalkulator zysku z lokat i rachunków oszczędnościowych służy do obliczania zysków z inwestycji w różne produkty bankowe (lokaty terminowe, rachunki oszczędnościowe, konta osobiste), gdy znamy oprocentowanie nominalne, częstość kapitalizacji i okres trwania lokaty. Kalkulator pozwala również obliczyć efektywne oprocentowanie oraz wysokość podatku "Belki" od zysku. Kalkulator ma charakter poglądowy.

%

Zasada działania kalkulatora:

Kalkulator zysku z lokat i rachunków oszczędnościowych daje możliwość szybkiego porównania zysków płynących z różnych inwestycji oferowanych przez banki. Porównanie wyników z kalkulatora jest szczególnie przydatne w przypadku rachunków o różnej częstotliwości kapitalizacji i dla różnych form (np. lokata i konto oszczędnościowe).

Aby obliczyć przyszłą wartość inwestycji, wystarczy podać oprocentowanie nominalne (podawane zazwyczaj przez banki), częstotliwość kapitalizacji odsetek (do wyboru: dzienna, miesięczna, kwartalna, półroczna, roczna) oraz czas trwania inwestycji (w zależności od długości możemy ją podać w dniach, miesiącach, latach).

Nasz kalkulator wylicza również wysokość odsetek w okresie od ostatniej kapitalizacji do dnia likwidacji środków. Jednak wysokość odsetek za ten okres, wypłaconych przez bank, najprawdopodobniej będzie różna od wyliczonej, gdyż jest to uzależnione od zapisów znajdujących się w regulaminie lokat terminowych i rachunków oszczędnościowych obowiązującym w danym banku.

Kalkulator pozwala także obliczyć efektywne oprocentowanie, które uwzględnia efekt kapitalizacji odsetek w trakcie trwania umowy (w kolejnym cyklu odsetki są naliczane od kapitału powiększonego o odsetki).

Wyliczenia dokonane przez kalkulator uwzględniają również podatek "Belki" w wysokości 19%, którym od 1 marca 2002r. są opodatkowane wszystkie dochody z lokat.

Wpisz nazwę miasta, dla którego chcesz znaleźć bank.

Wzory dokumentów

Bezpłatne wzory dokumentów i formularzy.
Wyszukaj i pobierz za darmo: