eGospodarka.pl

eGospodarka.plFinanseArtykułyAktualności finansowe › Wniosek o 300 plus tylko do 30 listopada

Wniosek o 300 plus tylko do 30 listopada

2022-11-08 00:55

Wniosek o 300 plus tylko do 30 listopada

Wniosek o 300 plus tylko do 30 listopada © pixabay.com

Zakład Ubezpieczeń Społecznych przypomina, że tylko do 30 listopada przyjmowane są wnioski o świadczenie 300 plus. Po tej dacie wniosek będzie można złożyć tylko wtedy, gdy uczeń powyżej 20. roku życia uzyska orzeczenie o niepełnosprawności po 30 listopada.

Przeczytaj także: Dobry start: wnioski o 300 plus do 30 listopada

W całym kraju na konta rodziców i opiekunów trafiło ponad 1,3 mld zł dotyczących 4,4 mln dzieci.
Ponad 376 tys. wniosków na 520 tys. uczniów złożyli rodzice i opiekunowie z województwa śląskiego. W Śląskim na wyprawkę szkolną na konta rodziców i opiekunów trafiło przeszło 152 mln zł – mówi Beata Kopczyńska, regionalny rzecznik prasowy ZUS województwa śląskiego.

W ramach programu "Dobry Start" rodzice mogą otrzymać raz w roku 300 zł na zakup niezbędnych rzeczy do nauki w szkole, jak np. zeszyty, plecaki, przybory szkolne. Świadczenie przysługuje na każde uczące się w szkole dziecko w wieku od 7 do 20 lat, a w przypadku osób z niepełnosprawnościami – do 24 lat.

fot. pixabay.com

Wniosek o 300 plus tylko do 30 listopada

30 listopada to ostatni dzień na złożenie wniosku o 300 plus. Jeśli jakiś rodzic, bądź opiekun złoży wniosek po tej dacie – pieniędzy na wyprawkę szkolną nie otrzyma. Wyjątkiem jest sytuacja, gdy uczeń powyżej 20. roku życia uzyska orzeczenie o niepełnosprawności po 30 listopada.


Wnioski o świadczenie składać należy tylko elektronicznie. Rodzice mają do wyboru trzy kanały przesłania wniosku: Platformę Usług Elektronicznych (PUE) ZUS, bankowość elektroniczną lub portal Emp@tia. Natomiast opiekunowie faktyczni lub prawni dziecka wniosek o 300 plus mogą składać tylko za pośrednictwem portalu PUE ZUS. Ważne, by we wniosku podać prawidłowy numer rachunku bankowego, bo na to konto ZUS wypłaci świadczenie „Dobry Start”. Niestety, to jeden z najczęstszych błędów, który komplikuje dostarczenie pieniędzy przez ZUS odbiorcom.

Ponadto właściwy adres mailowy i numer telefonu to kolejne dane, które będą potrzebne do kontaktu w sprawie wniosku.
Wszelkie decyzje i zawiadomienia są przekazywane rodzicom i opiekunom poprzez PUE w formie elektronicznej. Można je znaleźć na swoim profilu na PUE ZUS nawet wówczas, gdy wniosek był składany z wykorzystaniem bankowości elektronicznej lub przez portal Emp@tia.

Przeczytaj także

Skomentuj artykuł Opcja dostępna dla zalogowanych użytkowników - ZALOGUJ SIĘ / ZAREJESTRUJ SIĘ

Komentarze (0)

DODAJ SWÓJ KOMENTARZ

Eksperci egospodarka.pl

1 1 1

Wpisz nazwę miasta, dla którego chcesz znaleźć bank.

Wzory dokumentów

Bezpłatne wzory dokumentów i formularzy.
Wyszukaj i pobierz za darmo: