eGospodarka.pl

eGospodarka.plFinanseArtykułyAktualności finansowe › Nowe debiuty na GPW i NewConnect

Nowe debiuty na GPW i NewConnect

2009-12-21 10:47

W piątek, 18 grudnia 2009 r. na Głównym Rynku GPW zadebiutowała spółka PCC Intermodal SA. Jest to 12. w tym roku debiut akcji spółki na Głównym Rynku GPW oraz 378. emitent notowany na tym rynku. Tego samego dnia zadebiutowała także Grupa Prawno-Finansowa Causa S.A. na rynku NewConnect. Jest to 24. w tym roku debiut akcji spółki na Głównym Rynku GPW oraz 105. emitent notowany na tym rynku.

Przeczytaj także: Debiuty 2007 na GPW i NewConnect

PCC INTERMODAL S.A

Emitent koncentruje swoją działalność na dwóch głównych obszarach:
  • usługi transportu intermodalnego obejmujące organizację przewozów kontenerowych w relacjach drzwi-drzwi w oparciu o regularne połączenia kolejowe pomiędzy terminalami przeładunkowymi oraz zsynchronizowane z nimi przewozy samochodowe,
  • usługi terminalowe, polegające na przeładunkach kontenerów, składowaniu pustych kontenerów pod przyszłe obładunki oraz usług dodatkowych takich jak mycie, czyszczenie i naprawy kontenerów.
Oferta Publiczna podzielona była na dwie Transze:
  • Transza I - dla Inwestorów biorących udział w procesie budowy Księgi Popytu – 4.999.978 akcji,
  • Transza II - dla pozostałych Inwestorów – 1.756.578; stopa redukcji 22,95%.
Wartość emisji akcji serii C wynosi 20.269.668 zł. Kurs odniesienia to 3,00 PLN.

GRUPA PRAWNO-FINANSOWA CAUSA S.A.

Podstawowym przedmiotem działalności Emitenta jest świadczenie usług w zakresie doradztwa w pozyskiwaniu finansowania działalności gospodarczej przedsiębiorstw. Dodatkowo, Emitent w ramach Grupy Kapitałowej oferuje kompleksową obsługę prawną dla osób fizycznych i prawnych.

Liczba objętych akcji serii E wyniosła 843.333. Cena emisyjna akcji serii E wynosi 0,60 zł. Objęcie akcji serii E nastąpiło w trybie subskrypcji prywatnej. Termin przeprowadzonej subskrypcji prywatnej to 20.08.2009 r. - 31.08.2009 r. Akcje serii E zostały objęte przez 3 akcjonariuszy.

Środki pozyskane z emisji akcji serii E wyniosły 505.999,80 zł, przy kursie odniesienia równym 0,60 zł.

W ramach emisji prywatnej spółka pozyskała 0,5 mln zł. Oferującym podczas prywatnej oferty akcji był Wrocławski Dom Maklerski S.A., rolę Autoryzowanego Doradcy pełniła zaś jego spółka zależna – CEE Capital Sp. z o.o.

Obecnie grupa Causa posiada biuro we Wrocławiu i Katowicach, natomiast w planach ma zamiar otworzenia oddziałów w Warszawie, Gdańsku i Poznaniu, a także rozbudowę istniejących placówek pod względem możliwości realizacji większej ilości projektów.
Przeczytaj także

Eksperci egospodarka.pl

1 1 1

Wpisz nazwę miasta, dla którego chcesz znaleźć bank.

Wzory dokumentów

Bezpłatne wzory dokumentów i formularzy.
Wyszukaj i pobierz za darmo: