eGospodarka.pl

eGospodarka.plFinanseArtykułyAktualności finansowe › Przelew BLIK teraz w Credit Agricole

Przelew BLIK teraz w Credit Agricole

2019-03-20 12:37

Przelew BLIK teraz w Credit Agricole

Przelewy na telefon BLIK teraz w Credit Agricole © fot. mat. prasowe

Credit Agricole wprowadza kolejne udogodnienie dla swoich klientów mobilnych. Od teraz użytkownicy aplikacji mobilnej mogą zlecać przelewy, nie znając numeru rachunku bankowego odbiorcy. Wystarczy jedynie, że zalogują się do aplikacji, podadzą nr telefonu adresata pieniędzy, a następnie zlecą przelew. Dzięki powiązaniu nowej usługi z BLIKiem transakcja przebiega natychmiastowo.

Przeczytaj także: Bank Millennium uruchamia przelew na telefon przez BLIK

Przelew BLIK nieustannie zyskuje na popularności. Sytuacja jest o tyle zrozumiała, że jest to rozwiązanie charakteryzujące się dużym poziomem wygody. Ten sposób rozliczeń pomiędzy użytkownikami BLIKA nie tylko nie wymaga znajomości numeru konta odbiorcy, ale gwarantuje również natychmiastową możliwość korzystania z pieniędzy i to nawet wówczas, gdy rozliczenie dokonywane jest pomiędzy innymi bankami.

Credit Agricole jest siódmym w Polsce bankiem, który wprowadził do swojej oferty przelew BLIK. Dotychczas taką możliwość oferowały Alior Bank, Bank Millennium, Santander Bank, ING Bank Śląski, mBank i PKO Bank Polski. Co istotne, przelewy na numer telefonu są bezpłatne.
- W ubiegłym roku użytkownicy BLIKA zrealizowali ponad 5 milionów takich transakcji, obecnie obserwujemy masową adopcję rozwiązania przez użytkowników aplikacji bankowych – mówi Dariusz Mazurkiewicz, prezes Polskiego Standardu Płatności, operatora BLIKA – Jesteśmy przekonani, że klienci Credit Agricole docenią szybkość i wygodę tego innowacyjnego rozwiązania – dodaje.

- Jesteśmy bankiem, który uważnie słucha swoich klientów i dostarcza im takich rozwiązań, jakich potrzebują. Więc skoro na rynku pojawiła się tak popularna forma płatności mobilnych i nasi klienci zaczęli pytać, kiedy i oni będą mogli z nich korzystać, od razu podjęliśmy decyzję, że włączymy się w ten projekt. Nie mam wątpliwości, że ułatwianie dostępu do usług finansowych jest przyszłością bankowości i warto być częścią tego trendu – mówi Jędrzej Marciniak, wiceprezes Credit Agricole.

Jak działa przelew na numer telefonu BLIK


Aby korzystać z przelewu BLIK, użytkownik musi powiązać ten numer ze swoim rachunkiem bankowym – robi to w aplikacji bankowości mobilnej. Informacja taka trafia do systemu BLIK. Dzięki temu, gdy inny użytkownik BLIKA chce wysłać przelew na numer telefonu, jego bank może sprawdzić w systemie BLIK, na jaki numer rachunku ma wykonać przelew. Pieniądze trafiają na konto odbiorcy niemal natychmiast – nawet jeśli nadawca przelewu ma konto w innym banku niż jego odbiorca – co w tym przypadku jest możliwe dzięki zastosowaniu systemu Express Elixir.

Zrealizowanie przelewu BLIK jest bardzo proste. Po uruchomieniu aplikacji mobilnej banku należy wybrać „Przelew na telefon BLIK”, następnie z książki kontaktów trzeba wybrać osobę, której mają być przekazane pieniądze (za pierwszym razem aplikacja mobilna banku poprosi o dostęp do kontaktów zapisanych w telefonie) lub po prostu wpisać jej numer telefonu. Użytkownik wybierając odbiorcę przelewu z listy kontaktów widzi, czy dana osoba również korzysta z tej funkcji i może otrzymać przelew na numer telefonu BLIK. Dalej po wpisaniu kwoty i tytułu przelewu wystarczy zatwierdzić go PIN-em aplikacji mobilnej. Już po chwili odbiorca przelewu będzie miał pieniądze na swoim koncie.

fot. mat. prasowe

Przelewy na telefon BLIK teraz w Credit Agricole

Już siedem banków umożliwia wykonywanie przelewów na numer telefonu BLIK.


BLIK stał się masowym systemem płatności


W 2018 roku Polacy zrealizowali aż 91 mln transakcji BLIKIEM, to blisko trzy razy więcej niż rok wcześniej i dwa razy więcej niż w pierwszych trzech latach funkcjonowania systemu. Wartość transakcji zrealizowanych w 2018 r. przekroczyła 12 mld złotych, dla porównania – w roku 2017 r. było to 4,5 mld zł. W całym roku odnotowano 66,2 mln transakcji w internecie, 14,6 mln wpłat i wypłat w bankomatach, 5,18 mln przelewów na numer telefonu oraz 5,04 mln transakcji w terminalach płatniczych.

System płatności mobilnych BLIK


Dzięki BLIKOWI miliony Polaków mogą bezpiecznie i wygodnie, korzystając ze smartfona, wpłacać i wypłacać gotówkę z bankomatów, płacić w tradycyjnych sklepach oraz przelewać natychmiastowo pieniądze innym użytkownikom systemu na numer telefonu bez znajomości ich rachunku bankowego. BLIK to najszybsza metoda płatności w sklepach internetowych oraz aplikacjach mobilnych.

System stanowi ogólnokrajowy, powszechny standard płatności, który wykorzystuje najnowocześniejsze technologie. Dostęp do BLIKA w aplikacjach bankowości mobilnej ma już ok. 90 proc. wszystkich klientów krajowych instytucji finansowych. Grupa ta stale się powiększa. Za rozwój systemu odpowiada spółka Polski Standard Płatności (PSP). PSP stale rozwija możliwości BLIKA tak, aby system był jak najbardziej funkcjonalny dla jego użytkowników.

Całość ekosystemu uzupełnia usługa przelewów natychmiastowych, realizowanych przez Express Elixir dostarczana przez Krajową Izbę Rozliczeniową (KIR). System Express Elixir umożliwia całodobową wymianę środków pieniężnych w trybie online. Oznacza to, że płatność zlecana w banku nadawcy jest księgowana w banku odbiorcy w kilka sekund od złożenia dyspozycji przez klienta i właśnie ta cecha zapewnia natychmiastowość płatności w ramach przelewów na numer telefonu BLIK.

oprac. : eGospodarka.pl eGospodarka.pl

Przeczytaj także

Skomentuj artykuł Opcja dostępna dla zalogowanych użytkowników - ZALOGUJ SIĘ / ZAREJESTRUJ SIĘ

Komentarze (0)

DODAJ SWÓJ KOMENTARZ

Eksperci egospodarka.pl

1 1 1

Wpisz nazwę miasta, dla którego chcesz znaleźć bank.

Wzory dokumentów

Bezpłatne wzory dokumentów i formularzy.
Wyszukaj i pobierz za darmo: