eGospodarka.pl

eGospodarka.plFinanseArtykułyAktualności finansowe › Bank Millennium uruchamia przelew na telefon przez BLIK

Bank Millennium uruchamia przelew na telefon przez BLIK

2015-10-02 14:20

Bank Millennium uruchamia przelew na telefon przez BLIK

Bank Millennium uruchamia przelew na telefon przez BLIK © ldprod - Fotolia.com

Użytkownicy aplikacji mobilnej Banku Millennium zyskali właśnie możliwość zlecania przelewów P2P (ang. person-to-person). Dzięki powiązaniu tej usługi z systemem płatności BLIK pieniądze natychmiast trafiają w ręce odbiorcy.

Przeczytaj także: Przelew BLIK teraz w Credit Agricole

Wprowadzenie przelewów P2P powinno ucieszyć klientów Millennium. Te mobilne płatności to przede wszystkim duża wygoda - pieniądze natychmiast płyną do odbiorcy, a nadawca nie musi nawet znać numeru docelowego rachunku bankowego. Wystarczy bowiem, że zaloguje się do aplikacji mobilnej Banku Millennium z BLIKIEM, a następnie wykona zaledwie dwa kroki:
  1. wpisze lub wybierze z kontaktów numer telefonu odbiorcy,
  2. zleci przelew na podany numer.

Potem już wszystko przebiega niemal ekspresowa. Jeżeli odbiorcą przelewu jest ktoś, kogo numer jest powiązany z kontem w Banku Millennium, to pieniądze otrzyma natychmiast. W pozostałych przypadkach adresaci przelewów otrzymają informację o oczekujących środkach, tymczasowy Millekod oraz instrukcję, co należy zrobić, by przelew został zaksięgowany.

- Realizacja przelewu na telefon BLIKIEM umożliwi natychmiastowe przesyłanie pieniędzy pomiędzy bankami, należącymi do systemu BLIK. Dotychczas było to możliwe jedynie między klientami Banku Millennium.
Dla nich oczywiście nic się nie zmienia. Po wdrożeniu usługi przez inne banki, przelewy na telefon będą realizowane natychmiastowo i klienci tych banków będą błyskawicznie otrzymywać środki na konto. Wystarczy, że zainstalują aplikację z BLIKIEM i powiążą swój numer telefonu z rachunkiem. – tłumaczy Ricardo Campos, Dyrektor Departamentu Bankowości Elektronicznej w Banku Millennium.

fot. ldprod - Fotolia.com

Bank Millennium uruchamia przelew na telefon przez BLIK

Realizacja przelewu na telefon BLIKIEM umożliwi natychmiastowe przesyłanie pieniędzy pomiędzy bankami, należącymi do systemu BLIK.


Usługa dostępna jest dla telefonów z systemem Android (od wersji 4.0). W najbliższym czasie zostanie udostępniona na iOS (od wersji 7.0).
- Cieszymy się, że oferowana przez PSP usługa przelewów natychmiastowych znacząco uatrakcyjnia funkcjonalność BLIKA. Dlatego mam nadzieję, że niedługo P2P wprowadzą wszystkie banki, które należą do systemu. BLIK ma ogromny potencjał, coraz więcej osób z niego korzysta i przekonuje się, że jest funkcjonalną, wygodną, bezpieczną i powszechną metodą płatności. - mówi Grzegorz Długosz, Prezes Polskiego Standardu Płatności.

Przeczytaj także

Skomentuj artykuł Opcja dostępna dla zalogowanych użytkowników - ZALOGUJ SIĘ / ZAREJESTRUJ SIĘ

Komentarze (0)

DODAJ SWÓJ KOMENTARZ

PARTNER DZIAŁU FINANSE:

7% na koncie dla firm. Sprawdź

Advertisement

Eksperci egospodarka.pl

1 1 1

Wpisz nazwę miasta, dla którego chcesz znaleźć bank.

Wzory dokumentów

Bezpłatne wzory dokumentów i formularzy.
Wyszukaj i pobierz za darmo: