eGospodarka.pl
eGospodarka.pl poleca

eGospodarka.plFinanseArtykułyPorady finansowe › Bankowość mobilna. Która aplikacja najlepsza?

Bankowość mobilna. Która aplikacja najlepsza?

2015-03-25 00:16

Przeczytaj także: Czym jest instrument płatniczy? Najważniejsze informacje


W Banku Zachodnim WBK żeby wnioskować o produkty kredytowe w BZWBK24 mobile klient musi mieć dostęp do swoich rachunków osobistych przez aplikację bankowości mobilnej, być osobą fizyczną, posiadać pełną zdolność do czynności prawnych oraz nie może prowadzić działalności gospodarczej, aktywnie korzystać ze swojego konta osobistego oraz zapewniać regularne wpływy na konto, dzięki którym Bank będzie mógł zaproponować mu indywidualną propozycję produktu kredytowego w Banku Millennium z kolei pożyczka gotówkowa w Aplikacji Mobilnej dostępna jest w ramach spersonalizowanej oferty specjalnej, skierowanej do stałych i aktywnych klientów banku. Kwota pożyczki jest uzależniona od historii rachunku klienta w banku. Klienci nie muszą przedstawiać żadnych dokumentów, proces odbywa się całkowicie online, a środki dostępne są na koncie w ciągu kilku minut. Klienci mogą skorzystać z oferty pożyczki kilka razy, do momentu wyczerpania przydzielonego im limitu kwotowego lub upłynięcia ważności oferty w mBanku szybki kredyt gotówkowy w nowym serwisie transakcyjnym i w nowej aplikacji mobilnej udostępniany jest indywidualnie dla klientów na podstawie ich dotychczasowych relacji z bankiem (np. regularne przelewanie wynagrodzenia i pozytywna historia w BIK). Warunki cenowe kredytu nie odbiegają od ceny obowiązującej w danym czasie w banku, jednak klient nie może skorzystać z ubezpieczenia spłaty kredytu. Maksymalny okres kredytowania to 60 miesięcy (standardowo w innych kanałach okres kredytowania wynosi od 3 do 84 miesięcy).

Dodać też trzeba, że w Banku Zachodnim WBK użytkownicy bankowości mobilnej mogą także otworzyć limit kredytowy w koncie osobistym lub zwiększyć wysokość limitu już posiadanego. Podobną możliwość mają klienci Banku Millennium. W przypadku tego banku klient może także – za pośrednictwem aplikacji mobilnej – wnioskować o zwiększenie limitu w karcie kredytowej.

Kredyt gotówkowy nie jest jedynym produktem, z którego można skorzystać za pośrednictwem bankowości mobilnej. Innym, nieco bardziej rozpowszechnionym, jest lokata terminowa. Dodajmy, lokata zakładana często na atrakcyjniejszych warunkach niż lokata, którą można otworzyć w placówce banku lub przez Internet. Przykładowo – Lokata Mobilna w Banku Zachodnim WBK (z 4- lub 12-miesięcznym okresem umownym) oprocentowana jest w wysokości 2,5% w skali roku. Bank Millennium oferuje trzymiesięczną Lokatę Mobilną z oprocentowaniem 3,25% w skali roku (dla posiadaczy Konta 360°) lub 2,75% w skali roku (dla posiadaczy innych rodzajów kont). W PKO BP można z kolei założyć jednomiesięczną lokatę z oprocentowaniem 3% w skali roku lub 3-, 6- i 12-miesięczną, których oprocentowanie to 2,15% w skali roku.

Drugim z dość powszechnie używanych urządzeń mobilnych jest tablet. W niektórych przypadkach (np. sprawdzenie poczty, znalezienie informacji w Internecie) może on z powodzeniem zastąpić komputer. Sprawdziliśmy więc, czy porównywane przez nas banki posiadają osobną wersję aplikacji na tablet. Posiadający tablety klienci Banku Zachodniego WBK, Alior Banku i ING Banku Śląskiego mogą korzystać z aplikacji dostosowanej do większych ekranów znajdujących się na tych urządzeniach. Dodać trzeba, że w przypadku aplikacji ING Banku Śląskiego jedynie w wersji tabletowej możliwe jest skorzystanie z lokalizatora oddziałów i bankomatów. Z kolei w Banku Zachodnim WBK główna różnica między aplikacjami na smartfon i tablet polega na tym, że BZWBK24 mobile na tablet jest dostosowana do większego ekranu tych urządzeń. To oznacza, że posiada Pulpit (na wzór tego z BZWBK24 internet), realizacja przelewów, doładowania telefonów czy otwierania lokat jest jeszcze prostsza i wygodniejsza niż w aplikacji na smartfony – wykorzystane zostały możliwości większego ekranu oraz typowych mechanizmów nawigacji – czyli przeciągania ekranu palcem. BZWBK24 mobile na tablety daje również możliwość definiowania skrótów do ulubionych transakcji i operacji (podobnie jak w BZWBK24 internet). Ulubione zdefiniowane w BZWBK24 internet widoczne są także w sekcji Ulubione na tablecie i odwrotnie. W BZWBK24 mobile na tablety nie można korzystać z Zakupów mobilnych, Blika oraz kupować ubezpieczenia turystycznego na podróż.

Podstawową czynnością, jaką można wykonywać przy użyciu smartfona jest kontaktowanie się z innymi ludźmi – dzwoniąc do nich, wysyłając wiadomości SMS czy maile lub korzystając z połączenia wideo… Sprawdziliśmy, które z porównywanych przez nas aplikacji mobilnych umożliwiają skontaktowanie się online z doradcą z banku. Możliwość taką mają klienci Banku Zachodniego WBK. Aplikacja bankowości mobilnej tego banku umożliwia połączenie wideo, audio lub czat internetowy. Warto dodać, że Bank Zachodni WBK jest pierwszym bankiem w Polsce, który udostępnił takie rozwiązanie dla użytkowników bankowości mobilnej, a z doradcą online mogą porozmawiać zarówno klienci banku (po zalogowaniu) jak i osoby, które chciałyby dopiero skorzystać z oferty BZ WBK.

fot. mat. prasowe

Bank Zachodni WBK - aplikacja

Biorąc pod uwagę liczbę aktywowanych aplikacji, zdecydowanym numerem 1 jest Bank Zachodni WBK. Patrząc zaś na funkcjonalności, zarówno te podstawowe, dodatkowe, jak i wyróżniki, zwycięstwo także należy przyznać Bankowi Zachodniemu WBK.


Która zatem z porównywanych przez nas aplikacji bankowości mobilnej jest najlepsza? Biorąc pod uwagę liczbę aktywowanych aplikacji, zdecydowanym numerem 1 jest Bank Zachodni WBK. Patrząc zaś na funkcjonalności, zarówno te podstawowe, dodatkowe, jak i wyróżniki, zwycięstwo także należy przyznać Bankowi Zachodniemu WBK. Użytkownik BZWBK24 mobile – oprócz „bankowania” może także skorzystać z Zakupów Mobilnych, w których klienci mogą zakupić bilety komunikacji miejskiej (w 122 miastach Polski), zapłacić za parkowanie, zrobić codzienne zakupy lub przekazać środki na wybrany cel charytatywny. Zapytaliśmy także dlaczego Bank Zachodni WBK rozwija bankowość mobilną: „Rozwój usług bankowych dostępnych przy pomocy tabletu i smartfona to jeden z najważniejszych elementów strategii Banku Zachodniego WBK na najbliższe miesiące i lata. Najwyższa na rynku dynamika wzrostu liczby użytkowników bankowości mobilnej na poziomie 91% po III kwartale potwierdza, że konsekwentnie go realizujemy i obecnie jesteśmy jedną z najdynamiczniej rozwijających się instytucji finansowych w Polsce” – powiedział Tomasz Niewiedział.

Reasumując: mimo wielu aplikacji dostępnych na rynku, liderem innowacyjności jest rozwiązanie Banku Zachodniego WBK. Korzystanie z ich aplikacji naszym zdaniem jest wyjątkowo przyjemne i łatwe, dzięki unikalnemu sposobowi nawigacji, intuicyjnemu interfejsowi. Użytkownik może w szybki i bezproblemowy sposób zrealizować najbardziej typowe zadania i korzystać z bardzo wielu kreatywnych funkcjonalności. Aplikacja Banku Zachodniego WBK posiada zdecydowanie najwięcej ułatwiających życie codzienne funkcjonalności, jak i jest najwyżej oceniana przez użytkowników.

poprzednia  

1 2

oprac. : TotalMoney.pl

Skomentuj artykuł Opcja dostępna dla zalogowanych użytkowników - ZALOGUJ SIĘ / ZAREJESTRUJ SIĘ

Komentarze (0)

DODAJ SWÓJ KOMENTARZ

Eksperci egospodarka.pl

1 1 1

Wpisz nazwę miasta, dla którego chcesz znaleźć bank.

Wzory dokumentów

Bezpłatne wzory dokumentów i formularzy.
Wyszukaj i pobierz za darmo: