eGospodarka.pl

eGospodarka.plFinanseArtykułyPorady finansowe › Chcesz dostać pieniądze za bon turystyczny? Nie pomyl numeru konta

Chcesz dostać pieniądze za bon turystyczny? Nie pomyl numeru konta

2020-08-21 10:49

Chcesz dostać pieniądze za bon turystyczny? Nie pomyl numeru konta

Pieniądze © Maciej - Fotolia.com

Bon turystyczny, czyli dodatkowe 500 zł, które Polacy mogą przeznaczyć na wakacje swoich dzieci, cieszy się sporą popularnością. Jak podaje ZUS, w drugiej transzy płatności polscy przedsiębiorcy turystyczni oraz organizacje pożytku publicznego otrzymały z tytułu realizacji bonu przeszło 44 mln zł. W całym kraju wygenerowanych zostało 4 007 317 bonów, z których zrealizowano 691 770.

Przeczytaj także: Bon turystyczny w pigułce: jak otrzymać i zrealizować?

Jak informuje ZUS, od początku sierpnia polskie firmy otrzymały tytułem realizacji bonu turystycznego już 67 mln zł. Niektórym z przedsiębiorców przelano ponad 700 tys. zł. Nie jest zatem zaskoczeniem, że na liście firm akceptujących bony pojawia się coraz więcej pozycji. Obecnie jest ich już około 16 tysięcy.

Przedsiębiorcy turystyczni i organizacje pożytku publicznego, które chcą przyjmować płatności bonem za usługi hotelarskie lub imprezy turystyczne, muszą wpisać się na listę prowadzoną przez Polską Organizację Turystyczną (POT). Można to zrobić wyłącznie za pośrednictwem PUE ZUS. Zakład Ubezpieczeń Społecznych wydał już ok. 717 tys. bonów o łącznej wartości prawie 615 mln zł. Największe zainteresowanie bonami jest w woj. mazowieckim, śląskim oraz wielkopolskim.

W całym kraju beneficjenci wykonali ok. 144 tys. płatności bonami na łączną kwotę ponad 100 mln zł. Do tej pory zgłosiło się ok. 15,8 tys. podmiotów turystycznych i organizacji pożytku publicznego, które chcą świadczyć swoje usługi w ramach bonu.

fot. Maciej - Fotolia.com

Pieniądze

Chcesz dostać pieniądze za bon - podaj dobry numer konta.


ZUS przedsiębiorcom, aby zadbali o dokładne sprawdzanie podawanych numerów kont bankowych

- Aby płatności trafiały do przedsiębiorców turystycznych oraz organizacji pożytku publicznego, muszą one podać dobry numer konta. Apelujemy do przedsiębiorców, aby sprawdzali numer swojego rachunku bankowego. Zdarza się, bowiem, że niektóre numery rachunków są błędne lub zamknięte i przelane pieniądze wracają na nasze konto – wyjaśnia Kowalska-Matis.

Bon jest ważny do 31 marca 2022 r. i nie podlega wymianie na gotówkę, ani inne środki płatnicze.

Polska Organizacja Turystyczna opublikowała listę zarejestrowanych przedsiębiorców turystycznych oraz organizacji pożytku publicznego uprawnionych do przyjmowania płatności za pomocą bonu na stronach internetowych: www.bonturystyczny.gov.pl, www.pot.gov.pl oraz www.polska.travel.

Obsługa bonu odbywa się przez PUE ZUS. Aby skorzystać z programu nie trzeba składać wniosku. Bon jest dostępny na PUE ZUS w zakładce [Ogólny]. W menu bocznym trzeba wejść w zakładkę [Polski Bon Turystyczny] >[Mój bon]. Bon turystyczny jest udostępniany na PUE ZUS na podstawie danych, które pochodzą z jednostek wypłacających świadczenie Rodzina 500+.

oprac. : eGospodarka.pl

Przeczytaj także


Skomentuj artykuł Opcja dostępna dla zalogowanych użytkowników - ZALOGUJ SIĘ / ZAREJESTRUJ SIĘ

Komentarze (0)

DODAJ SWÓJ KOMENTARZ

Eksperci egospodarka.pl

1 1 1

Wpisz nazwę miasta, dla którego chcesz znaleźć bank.

Wzory dokumentów

Bezpłatne wzory dokumentów i formularzy.
Wyszukaj i pobierz za darmo: