eGospodarka.pl
eGospodarka.pl poleca

eGospodarka.plFinanseArtykułyAktualności finansowe › Debiut Pharmena na GPW

Debiut Pharmena na GPW

2019-04-12 10:36

Debiut Pharmena na GPW

Debiut Pharmena na GPW © MOMOTAROU - Fotolia.com

12 kwietnia 2019 roku do grona emitentów warszawskiej Giełdy Papierów Wartościowych dołączyła spółka Pharmena. To 462. spółka notowana na Głównym Rynku oraz 3. debiut na tym rynku w 2019 roku. Spółka zajmuje się produkcją dermokosmetyków i badaniami klinicznymi.

Przeczytaj także: Debiut DATAWALK S.A. na GPW

Emitent został zawiązany w 2002 roku, a od kwietnia 2008 roku funkcjonuje w formie spółki akcyjnej.

Głównym obszarem działalności Spółki jest opracowywanie i komercjalizacja produktów powstałych na bazie opatentowanej naturalnej substancji czynnej 1-MNA.

Działalność Spółki koncentruje się na:
 • produkcji i sprzedaży dermokosmetyków opartych na molekule REGEN7, z produkcji których Emitent osiąga obecnie przychody. PHARMENA S.A. zleca podmiotom zewnętrznym produkcję, konfekcjonowanie i magazynowanie dermokosmetyków w oparciu o receptury stanowiące własność Emitenta;
 • wdrożeniu na rynek suplementów diety opartych o innowacyjną cząsteczkę 1-MNA – Emitent uzyskał autoryzację 1-MNA jako nowej żywności w Unii Europejskiej i planuje osiągnąć przychody ze sprzedaży suplementów diety na rynku krajowym;
 • prowadzeniu badań klinicznych nad innowacyjnym lekiem 1-MNA – Emitent, za pośrednictwem spółki zależnej Cortria Corporation w USA planuje zlecić badania na modelach zwierzęcych oraz przygotować protokoły badawcze pod przyszłe badania kliniczne w celu określenia efektywnej dawki leku w przyszłych badaniach klinicznych (niealkoholowe stłuszczeniowe zapalenie wątroby oraz nadciśnienie tętnicze).

Prace nad przeniesieniem notowań na Rynek Główny GPW rozpoczęły się w 2018 r. W październiku Spółka złożyła Prospekt do Komisji Nadzoru Finansowego, który został zatwierdzony 19 marca br.

fot. MOMOTAROU - Fotolia.com

Debiut Pharmena na GPW

Środki finansowe pozyskane w ramach oferty publicznej zostaną przeznaczone na rozwój sprzedaży innowacyjnych suplementów diety w Polsce i Europie.


Na podstawie opublikowanego prospektu, Pharmena oferuje do 2.638.516 akcji serii E w formie subskrypcji zamkniętej z zachowaniem prawa poboru przez dotychczasowych akcjonariuszy. Debiut Spółki na GPW ma miejsce przed rozpoczęciem zapisów na akcje serii E.

Aktualnie dopuszczonych do obrotu na rynku regulowanym GPW zostało 5.730.000 akcji serii A, 524.260 akcji serii B, 781.782 akcji serii C, 1.759.010 akcji serii D oraz 8.795.052 praw poboru akcji serii E. Prawa do akcji serii E w ilości do 2.638.516 zostaną dopuszczone do obrotu po zakończeniu oferty publicznej, a akcje serii E, po zarejestrowania podwyższenia kapitału przez sąd rejestrowy.

Cena emisyjna jednej akcji została ustalona na 6 zł. Od 15 kwietnia do 30 kwietnia 2019 r. przyjmowane będą zapisy podstawowe i dodatkowe w ramach wykonania praw poboru. Spółka planuje pozyskać z emisji akcji ok. 15,3 mln zł.

Środki finansowe pozyskane w ramach oferty publicznej zostaną przeznaczone na rozwój sprzedaży innowacyjnych suplementów diety w Polsce i Europie, rejestrację cząsteczki 1-MNA jako nowej żywności na rynku Chin, Indii, Japonii i Australii oraz kontynuację badań nad lekiem 1 –MNA w nowych wskazaniach: niealkoholowym stłuszczeniowym zapaleniu wątroby (NASH) oraz tętniczym nadciśnieniu płucnym (PAH).

O emitencie

 • Nazwa spółki: PHARMENA S.A.
 • Debiut w 2019 r.: 3
 • Rynek (podstawowy/równoległy): Równoległy (przejście z NC)
 • Miejsce siedziby: Łódź
 • Sektor: Produkcja leków
 • Przedmiot działalności: Produkcja dermokosmetyków/badania kliniczne
 • Oferta publiczna T/N: Brak
 • Wartość IPO/sprzedaży: -
 • Wartość spółki: 60.597.908 zł
 • Firma inwestycyjna: Vestor Dom Maklerski SA


Przeczytaj także: Allegro debiutuje na GPW Allegro debiutuje na GPW

Przeczytaj także

Skomentuj artykuł Opcja dostępna dla zalogowanych użytkowników - ZALOGUJ SIĘ / ZAREJESTRUJ SIĘ

Komentarze (0)

DODAJ SWÓJ KOMENTARZ

Advertisement

REKLAMA

Eksperci egospodarka.pl

1 1 1

Wpisz nazwę miasta, dla którego chcesz znaleźć bank.

Wzory dokumentów

Bezpłatne wzory dokumentów i formularzy.
Wyszukaj i pobierz za darmo: