eGospodarka.pl

eGospodarka.plFinanseArtykułyAktualności finansowe › Debiut DATAWALK S.A. na GPW

Debiut DATAWALK S.A. na GPW

2019-02-28 09:43

Debiut DATAWALK S.A. na GPW

Tworzenie oprogramowania © puhhha - Fotolia.com

28 lutego br. do grona emitentów warszawskiej Giełdy Papierów Wartościowych dołączyła spółka DATAWALK S.A. Spółka zajmuje się rozwojem i oferowaniem autorskiego, specjalistycznego oprogramowania analitycznego, służącego do zaawansowanych analiz i odkrywania relacji pomiędzy danymi.

Przeczytaj także: Debiut XTPL S.A. na GPW

Spółka (pierwotnie działająca pod nazwą firmy: PILAB S.A.) została założona aktem notarialnym z dnia 18 października 2011 roku. Rejestracja Emitenta w rejestrze przedsiębiorców KRS miała miejsce w dniu 15 grudnia 2011 roku. W dniu 28 czerwca 2018 r. Zwyczajne Walne Zgromadzenie Spółki podjęło uchwałę w sprawie zmiany nazwy firmy z PILAB S.A. na DATAWALK S.A.

Zmiana nazwy firmy Emitenta została zarejestrowana w dniu 21 sierpnia 2018 roku.

Emitent jest podmiotem dominującym w stosunku do DataWalk Inc. (spółka prawa amerykańskiego z siedzibą statutową w Wilmington w stanie Delaware) w której jest jedynym udziałowcem.

Podstawowym produktem Grupy jest autorskie oprogramowanie stanowiące zintegrowaną platformę (DataWalk) służącą analizie sieci powiązań - oferowaną, jako gotowy do wykorzystania produkt. Platforma DataWalk pozwala na szybkie łączenie różnorodnych danych pochodzących z różnych, niezwiązanych ze sobą źródeł, stworzonych i gromadzonych w różnych formatach. Platforma posiada również funkcjonalność przetwarzania danych niepełnych oraz tzw. brudnych. DataWalk jest dostarczana wraz z gotowymi do użycia narzędziami służącymi prezentacji wyników analiz, wieloma regułami eksperckimi i systemem do przechowywania danych. Platforma DataWalk jest rozwijana w dwóch kierunkach zastosowań: w sektorze ubezpieczeniowym oraz w sektorze rządowym, w szczególności tzw. śledczym - w których to sektorach znajdują zastosowanie podobne funkcjonalności platformy. Grupa działa w celu stworzenia i wdrożenia modelu biznesowego dostawcy produktów kierowanych na rynki globalne. W ramach wypracowywanego modelu biznesowego Grupa planuje sprzedaż gotowych do wykorzystania rozwiązań, wymagających jedynie konfiguracji dostępnych funkcjonalności na potrzeby konkretnego odbiorcy.

fot. puhhha - Fotolia.com

Tworzenie oprogramowania

DATAWALK S.A. zajmuje się rozwojem specjalistycznego oprogramowania analitycznego.


Grupa pozyskała i na bieżąco obsługuje na poziomie wdrożeniowym kluczowych klientów w Polsce, tj. TUiR Warta S.A. i Ministerstwo Finansów RP oraz w Turcji tj. HDI Sigorta A.S. (Grupa Talanx).

W Stanach Zjednoczonych Grupa przetestowała platformę DataWalk z klientem pilotażowym oraz zawarła dwa memoranda na komercyjne wdrożenie platformy z podmiotami sektora publicznego.

O emitencie

 • Nazwa spółki: DATAWALK S.A.
 • Debiut w 2019 r.: 2
 • Rynek (podstawowy/równoległy): podstawowy
 • Miejsce siedziby: Wrocław
 • Sektor: oprogramowanie
 • Przedmiot działalności: rozwój i oferowanie autorskiego, specjalistycznego oprogramowania analitycznego, służącego do zaawansowanych analiz i odkrywania relacji pomiędzy danymi
 • Oferta publiczna T/N: T
 • Kurs odniesienia: równy kursowi zamknięcia na NewConnect z ostatniego dnia notowań tj. z dnia 27 lutego 2019 r.
 • Wartość oferty publicznej: 10.066.056 zł
 • Wartość spółki: 91.828.475 zł
 • Wartość instrumentów wprowadzanych: 73.739.725 zł
 • Oferujący: Dom Maklerski Banku Ochrony Środowiska S.A.
 • Animator: Santander Biuro Maklerskie


Przeczytaj także: Allegro debiutuje na GPW Allegro debiutuje na GPW

Przeczytaj także

Skomentuj artykuł Opcja dostępna dla zalogowanych użytkowników - ZALOGUJ SIĘ / ZAREJESTRUJ SIĘ

Komentarze (0)

DODAJ SWÓJ KOMENTARZ

Eksperci egospodarka.pl

1 1 1

Wpisz nazwę miasta, dla którego chcesz znaleźć bank.

Wzory dokumentów

Bezpłatne wzory dokumentów i formularzy.
Wyszukaj i pobierz za darmo: