eGospodarka.pl

eGospodarka.plFinanseArtykułyAktualności finansowe › Debiut Silvair na GPW

Debiut Silvair na GPW

2018-07-26 10:09

Debiut Silvair na GPW

Debiut Silvair na GPW © ArchiVIZ - Fotolia.com

26 lipca br. do grona emitentów warszawskiej Giełdy Papierów Wartościowych dołączyła spółka Silvair. To szósty debiut na tym rynku w 2018 roku. Firma działa w obszarze nowych technologii w ramach tzw. Internetu Rzeczy.

Przeczytaj także: Debiut ML SYSTEM SA na GPW

Historia Emitenta


We wrześniu 2011 rok została zarejestrowana spółka Silvair sp. z o.o. (wówczas Homersoft sp. z o.o.) co stanowi formalny początek działalności Grupy Silvair. Obecnie Silvair sp. z o.o jest spółką zależną Emitenta, w której skoncentrowana jest działalność badawcza oraz opracowanie i rozwój produktów Grupy Silvair. W styczniu 2014 roku ww. spółka dołączyła do organizacji Bluetooth Special Interest Group (Bluetooth SIG). Założenie Spółki SILVAIR, INC. nastąpiło w maju 2014 roku.

Działalność Emitenta


Zgodnie z zapisami Prospektu, Emitent jest firmą działającą w obszarze nowych technologii w ramach tzw. Internetu Rzeczy (Internet of Things; IoT). Opracował i planuje wdrożenie innowacyjnego produktu oraz oprogramowania służącego do zdalnej komunikacji urządzeń, ze szczególnym uwzględnieniem inteligentnych systemów oświetlenia (smart lighting). Strategicznym celem jest osiągnięcie wiodącej pozycji na rynku dostawców nowoczesnych rozwiązań technologicznych w obszarze Internetu Rzeczy, wykorzystujących technologię opartą na standardzie Bluetooth mesh.

Głównym czynnikiem budującym przewagę konkurencyjną jest udział i rola Spółki w organizacji Bluetooth Special Interest Group (Bluetooth SIG), która nadzoruje rozwój standardu Bluetooth oraz licencjonuje technologie wnoszone przez zrzeszone firmy. Organizacja ta uformowała pod koniec 2014 r. grupę roboczą pod nazwą Mesh Working Group, której celem stało się opracowanie nowej wersji protokołu Bluetooth umożliwiającej bezprzewodową wymianę danych w topologii sieci kratowej. Spółka wniosła do prac tej grupy znaczący wkład zarówno w wymiarze intelektualnym jak i organizacyjnym, a wiele z opracowanych wcześniej przez Spółkę rozwiązań zostało zaadoptowanych do specyfikacji protokołu, stając się fundamentem opracowanego standardu Bluetooth mesh. Zaangażowanie Spółki w tworzenie standardu Bluetooth mesh zaowocowały powołaniem w 2016 roku Szymona Słupika, jednego z założycieli Spółki, do pełnienia funkcji przewodniczącego grupy roboczej Mesh Working Group.

fot. ArchiVIZ - Fotolia.com

Debiut Silvair na GPW

Firma opracowała oprogramowanie służące do zdalnej komunikacji urządzeń, ze szczególnym uwzględnieniem inteligentnych systemów oświetlenia (smart lighting).


W dniu 18 lipca 2017 po dwu i pół letnim okresie prac Mesh Working Group nowy standard Bluetooth mesh został przyjęty i ogłoszony. Dzień po adopcji Standardu Spółka poddała procesowi kwalifikacji własną implementację stosu oprogramowania (tzw. Mesh Core) oraz modeli warstwy aplikacyjnej (tzw. Mesh Model Core) i jako pierwsza na świecie otrzymała na te produkty certyfikat zgodności wydany przez Bluetooth SIG. Uzyskanie tej kwalifikacji wyeliminowało ostatnią z formalnych barier wprowadzania unikalnych rozwiązań na rynek inteligentnych systemów oświetlenia i dystrybucji produktów oferowanych przez Spółkę.

Podstawą ekspansji rynkowej Emitenta są produkty: Silvair Mesh Stack oraz Silvair Platform. Przeznaczeniem opracowanych rozwiązań jest przede wszystkim segment rynku smart lighting dedykowany zastosowaniom komercyjnym i przemysłowym, a ich główne zastosowanie Spółka upatruje w wielkopowierzchniowych przestrzeniach biurowych, obiektach handlowych i magazynowych. Silvair Mesh Stack to oprogramowanie układowe (tzw. firmware) przeznaczone do bezpośredniej instalacji w urządzeniach oraz komponentach oświetleniowych produkowanych przez podmioty trzecie. Silvair Platform to platforma technologiczno-usługowa obejmująca cyfrowe narzędzia do uruchomienia, konfiguracji i zarządzania inteligentną siecią oświetleniową oraz infrastrukturę umożliwiającą świadczenie przez Spółkę katalogu usług na rzecz docelowych klientów (tj. właścicieli nieruchomości oraz najemców powierzchni komercyjnych).

O emitencie

 • Nazwa spółki: SILVAIR, INC.
 • Debiut w 2018 r.: 6
 • Rynek (podstawowy/równoległy): równoległy
 • Miejsce siedziby: San Francisco, USA
 • Przedmiot działalności: Firma działa w obszarze nowych technologii w ramach tzw. Internetu Rzeczy (Internet of Things; IoT).
  Opracowała i planuje wdrożenie innowacyjnego produktu oraz oprogramowania służącego do zdalnej komunikacji urządzeń, ze szczególnym uwzględnieniem inteligentnych systemów oświetlenia (smart lighting).
 • Oferta/sprzedaż: Oferta publiczna obejmowała 1.184.910 akcji akcji, w tym:
  • 34.910 dla Inwestorów Indywidualnych,
  • 1.150.000 dla Inwestorów Instytucjonalnych.
 • Wartość oferty publicznej: 20.143.470 PLN
 • Kurs odniesienia: 17 PLN (cena emisyjna akcji oferowanych w ramach oferty publicznej,)
 • Wartość spółki: 193.467.140 PLN
 • Wartość instrumentów wprowadzanych: 177.147.140 PLN
 • Oferujący: Trigon Dom Maklerski S.A.
 • Doradca prawny: Greenberg Traurig Grzesiak sp.k.
 • Biegli Rewidenci: UHY ECA Audyt Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością Sp. k.


Przeczytaj także: Allegro debiutuje na GPW Allegro debiutuje na GPW

oprac. : eGospodarka.pl eGospodarka.pl

Przeczytaj także

Skomentuj artykuł Opcja dostępna dla zalogowanych użytkowników - ZALOGUJ SIĘ / ZAREJESTRUJ SIĘ

Komentarze (0)

DODAJ SWÓJ KOMENTARZ

PARTNER DZIAŁU FINANSE:

7% na koncie dla firm. Sprawdź

Advertisement

Eksperci egospodarka.pl

1 1 1

Wpisz nazwę miasta, dla którego chcesz znaleźć bank.

Wzory dokumentów

Bezpłatne wzory dokumentów i formularzy.
Wyszukaj i pobierz za darmo: