eGospodarka.pl

eGospodarka.plFinanseArtykułyAktualności finansowe › Profil Zaufany założysz przez Pekao24

Profil Zaufany założysz przez Pekao24

2017-05-24 12:16

Profil Zaufany założysz przez Pekao24

Profil Zaufany można już zakładać poprzez Pekao24 © StockRocket - Fotolia.com

Profil Zaufany od teraz w bankowości elektronicznej Pekao24. Bank umożliwił swoim klientom swobodny dostęp do załatwiania wielu spraw urzędowych. Wystarczy zalogować się do e-bankowości, wybrać zakładkę „E-Urząd”, a następnie kliknąć „utwórz Profil Zaufany”. Następny krok to wypełnienie krótkiego wniosku. Założenie profilu potwierdza się w identyczny sposób jak przelew. Potwierdzanie w urzędzie nie jest konieczne.

Przeczytaj także: PKO BP: profil PUE ZUS założysz przez bankowość internetową

Teraz, aby założyć Profil Zaufany, wystarczy zalogować się do bankowości elektronicznej Pekao 24. Dzięki temu klienci Banku Pekao zyskają kolejne ułatwienia, a szereg spraw urzędowych, w tym np. złożenie wniosku o dowód osobisty, EKU, weryfikacja ilości punktów karnych, będą mogli załatwić nie ruszając się z domowego zacisza.

Profil Zaufany pozwala również na podpisywanie deklaracji podatkowych, składanie wniosków o odpisy aktu urodzenia, małżeństwa, poinformowanie i sprzedaży samochodu czy złożeniu wniosku o zaświadczenie o niekaralności.

Aby założyć Profil Zaufany w Pekao 24, wystarczy kilka kliknięć. Po pierwsze, należy zalogować się do Pekao 24, kliknąć zakładkę „E-Urząd” i wybrać „utwórz Profil Zaufany”. Kolejny krok to wypełnienie krótkiego wniosku, w którym większość pól wypełniona jest automatycznie. Potem pozostaje już tylko zapoznać się z oświadczeniami i potwierdzić założenie profilu, w analogiczny sposób, w jaki potwierdzamy złożenie przelewu. Od tego momentu, bez wychodzenia z domu, można składać wnioski na stronach urzędów, policji, czy oddziałów NFZ potwierdzając je Profilem Zaufanym założonym w Pekao24. Bank Pekao nie ma dostępu do wniosków składanych drogą elektroniczną, jednocześnie żadne dane bankowe nie są przekazywane do urzędu.Profil Zaufany nie jest pierwszym przejawem współpracy między Bankiem Pekao a e-administracją. Od ubiegłego roku poprzez bankowość elektroniczną Pekao24, można składać wnioski o świadczenie 500+. Wniosek Rodzina 500+ wraz z wnioskiem umożliwiającym założenie Profilu Zaufanego można znaleźć w zakładce „E-Urząd” w bankowości elektronicznej Pekao 24. Dodatkowo, w ubiegłym roku, Bank Pekao wraz z Krajową Izbą Rozliczeniową uruchomił płatności mobilne PeoPay w wybranych urzędach. Dzięki temu za wydanie prawa jazdy albo mapy czy rejestrację pojazdu można zapłacić w tym samym okienku, w którym składamy wniosek. Na tę chwilę, usługa dostępna jest w ponad 80 urzędach w kraju i jest systematycznie wprowadzana do kolejnych urzędów.

oprac. : eGospodarka.pl eGospodarka.pl

Przeczytaj także

Skomentuj artykuł Opcja dostępna dla zalogowanych użytkowników - ZALOGUJ SIĘ / ZAREJESTRUJ SIĘ

Komentarze (0)

DODAJ SWÓJ KOMENTARZ

PARTNER DZIAŁU FINANSE:

7% na koncie dla firm. Sprawdź

Advertisement

Eksperci egospodarka.pl

1 1 1

Wpisz nazwę miasta, dla którego chcesz znaleźć bank.

Wzory dokumentów

Bezpłatne wzory dokumentów i formularzy.
Wyszukaj i pobierz za darmo: