eGospodarka.pl

eGospodarka.plFinanseArtykułyAktualności finansowe › Bank Millennium wprowadził PayByNet

Bank Millennium wprowadził PayByNet

2010-03-09 12:55

System gwarantowanych płatności internetowych PayByNet został udostępniony klientom Banku Millennium. To już trzeci bank w Polsce, po Banku Nordea i Citi Handlowym, który uruchomił tę usługę - poinformowała Krajowa Izba Rozliczeniowa.

Przeczytaj także: Płatności PayByNet w Merlin.pl

PayByNet opracowany przez Krajową Izbę Rozliczeniową S.A., to pierwszy w Polsce system przekazujący, w trybie on-line, informację o realizacji bezpośredniego przelewu pomiędzy kupującym a e-sklepem lub jednostką administracji publicznej.

- Rosnąca liczba transakcji wymaga od nas stosowania najnowocześniejszych rozwiązań na rynku. Wdrożenie systemu płatności internetowych PayByNet umożliwi naszym klientom bezpieczną i wyjątkowo szybką realizację przelewów za dokonywane w sieci zakupy – mówi Ricardo Campos, Dyrektor Departamentu Bankowości Elektronicznej Banku Millennium. - Dodatkowo dla banku ważny był fakt, że PayByNet udostępnia naszym klientom możliwość wnoszenia opłat urzędowych bez wychodzenia z domu.

Szybsze e-zakupy są możliwe dzięki specyficznej funkcjonalności – w odróżnieniu od innych systemów internetowych płatności, przelew zrealizowany poprzez PayByNet, jest przesyłany bezpośrednio i w pełnej kwocie na konto bankowe sklepu internetowego. To bardzo ważne - wpłacana kwota nie jest pomniejszana o prowizję dla pośrednika, a rozliczenie z e-sklepem następuje pod koniec miesiąca. Co więcej, sklep otrzymuje informację o realizacji przelewu zanim pieniądze fizycznie znajdą się na jego koncie. Dzięki temu może on bezzwłocznie wysłać towar. Ma to szczególne znaczenie w przypadku zakupu produktów czy usług o krótkim terminie ważności, takich jak bilety kolejowe, lotnicze, czy też popularne wycieczki turystyczne
„last minute”.

KIR S.A., nadzorująca realizację przelewów na polskim rynku międzybankowym, pełni w systemie PayByNet rolę gwaranta płatności - mówi Artur Wojtczuk, dyrektor linii biznesowej płatności internetowe w KIR S.A. – Ta gwarancja jest podstawą do wysłania towaru. Dzięki temu zamówienie zrealizowane zostanie znacznie szybciej, niż w przypadku płatności dokonanych przez firmy pośredniczące czy standardowy przelew bankowy – dodaje.

Klienci Banku Millennium za pośrednictwem PayByNet mogą już zapłacić za bilety lotnicze, płyty, książki, a także usługi dla firm. Rozwiązanie KIR S.A. wprowadziły do tej pory takie sklepy jak Merlin.pl, Lataj.pl oraz sklepy spółki www.signform.pl (właściciel witryn z formularzami elektronicznymi np. www.iform.pl, www.pitform.pl). Wdrożenie systemu trwa także w mPunkt – polskiej sieci ponad 200 sklepów oferujących produkty i usługi związane z telefonią komórkową.

Z PayByNet w Merlin 7% taniej

KIR S.A., Bank Millennium oraz Merlin.pl przygotowali dla klientów Banku Millennium specjalną promocję. Klienci, dokonując zakupów za pośrednictwem systemu PayByNet, otrzymają 7% zniżkę za zakupiony towar. Promocja obowiązuje do wyczerpania puli rabatowej.

PayByNet jest jak dotąd jedynym systemem płatniczym, wdrożonym na elektronicznej Platformie Usług Administracji Publicznej (ePUAP), utworzonej przez MSWiA.

Przeczytaj także: PayByNet w Citi Handlowy PayByNet w Citi Handlowy

Przeczytaj także

Eksperci egospodarka.pl

1 1 1

Wpisz nazwę miasta, dla którego chcesz znaleźć bank.

Wzory dokumentów

Bezpłatne wzory dokumentów i formularzy.
Wyszukaj i pobierz za darmo: