eGospodarka.pl

eGospodarka.plFinanseArtykułyAktualności finansowe › BGŻ BNP Paribas wprowadza BLIK

BGŻ BNP Paribas wprowadza BLIK

2017-12-29 11:16

BGŻ BNP Paribas wprowadza BLIK

BGŻ BNP Paribas wprowadza BLIK © maxsim - Fotolia.com

Kolejny bank zdecydował się poszerzyć swoją ofertę o BLIK - wygodne płatności mobile pojawiły się właśnie w ofercie BGŻ BNP Paribas. Na razie skorzystają z nich jedynie użytkownicy urządzeń z Androidem. Wkrótce usługa będzie dostępna również w App Store.

Przeczytaj także: Bank Millennium rozwija usługi BLIK

Nowoczesne metody płatności cieszą się rosnącym zainteresowaniem polskich konsumentów. Doniesienia płynące z rynku wskazują, że w drugim kwartale 2017 r. z bankowości mobilnej korzystało już przeszło 8,2 mln osób. Na popularność nie może narzekać również BLIK, po którego w okresie od stycznia do września br. sięgnęliśmy aż 21 mln razy. Klienci uważają go za wygodny, bezpieczny oraz dający poczucie kontroli nad finansami. Nie jest więc żadnym zaskoczeniem, że grono banków oferujących to rozwiązanie sukcesywnie się powiększa - ostatnio dołączył Bank BGŻ BNP Paribas.

Wystarczy smartfon i BLIK, aby wypłacać gotówkę z bankomatów, płacić w tradycyjnych sklepach oraz przelewać natychmiastowo pieniądze innym użytkownikom na numer telefonu bez znajomości ich rachunku bankowego. BLIK to jedna z najszybszych metod płatności w sklepach internetowych oraz aplikacjach mobilnych.
– W październiku tego roku nasi klienci otrzymali aplikację mobilną GOmobile, która umożliwia szybsze i bardziej przystępne korzystanie z usług Banku. Budując nową aplikację od początku zakładaliśmy, że płatności mobilne muszą być jednym z jej głównych elementów. Klienci Banku mogą już płacić BLIKIEM, co z pewnością będzie ważnym elementem popularyzowania krajowego standardu płatności mobilnych – mówi Piotr Marciniak, dyrektor zarządzający Pionu Bankowości Internetowej w Banku BGŻ BNP Paribas.

fot. maxsim - Fotolia.com

BGŻ BNP Paribas wprowadza BLIK

Wystarczy smartfon i BLIK, aby wypłacać gotówkę z bankomatów, płacić w tradycyjnych sklepach oraz przelewać natychmiastowo pieniądze innym użytkownikom na numer telefonu bez znajomości ich rachunku bankowego.


System stanowi ogólnokrajowy, powszechny standard płatności, który wykorzystuje najnowocześniejsze technologie. Dostęp do BLIKA w aplikacjach bankowości mobilnej ma ok. 70 proc. wszystkich klientów krajowych instytucji finansowych. Grupa ta stale się powiększa. Za rozwój systemu odpowiada spółka Polski Standard Płatności (PSP). BLIK przyczynia się do ograniczania obiegu gotówki w gospodarce. PSP stale rozwija możliwości BLIKA tak, aby system był jak najbardziej funkcjonalny dla jego użytkowników.
– Polacy coraz chętniej korzystają z BLIKA, szczególnie podczas zakupów w internecie. Liczba użytkowników usługi wciąż rośnie. Dzięki jej udostępnieniu przez Bank BGŻ BNP Paribas kolejna duża grupa osób będzie mogła przekonać się, że BLIK jest szybkim i wygodnym rozwiązaniem płatniczym. W związku z tym, spodziewamy się kolejnych wzrostów ogólnej liczby transakcji w nadchodzących miesiącach – mówi Dariusz Mazurkiewicz, prezes Polskiego Standardu Płatności, operatora systemu BLIK.

oprac. : eGospodarka.pl

Przeczytaj także


Debiut HOLLYWOOD S.A. na GPW

Skomentuj artykuł Opcja dostępna dla zalogowanych użytkowników - ZALOGUJ SIĘ / ZAREJESTRUJ SIĘ

Komentarze (0)

DODAJ SWÓJ KOMENTARZ

Eksperci egospodarka.pl

1 1 1

Wpisz nazwę miasta, dla którego chcesz znaleźć bank.

Wzory dokumentów

Bezpłatne wzory dokumentów i formularzy.
Wyszukaj i pobierz za darmo: