eGospodarka.pl
eGospodarka.pl poleca

eGospodarka.plFinanseArtykułyAktualności finansowe › Księgowość dla małych firm od mBanku

Księgowość dla małych firm od mBanku

2016-01-28 12:36

Księgowość dla małych firm od mBanku

Księgowość dla małych firm od mBanku © DragonImages - Fotolia.com

Właściciele małych firm mogą skorzystać z całkiem nowego rozwiązania, udostępnionego właśnie przez mBank – mKsięgowość. Jest to narzędzie połączone z firmowym rachunkiem bieżącym, które pomoże w wystawianiu faktur i rozliczaniu się z kontrahentami. Klienci mogą zdecydować się na jedną z trzech opcji – od bezpłatnej samodzielnej obsługi, po obsługę całościową wraz z analizą podatkową w cenie 300 zł miesięcznie.

Przeczytaj także: mBank: konto dla wolnych zawodów

mKsięgowość to narzędzie połączone z firmowym rachunkiem bieżącym. Moduł księgowy jest w pełni zintegrowany z serwisem transakcyjnym, dzięki czemu przedsiębiorca po zalogowaniu do banku zyskuje pełną kontrolę nad swoimi rozliczeniami. Usługa przeznaczona jest zarówno dla obecnych, jak i nowych klientów rozliczających się na zasadach uproszczonej księgowości – mówi Tomasz Kość, dyrektor departamentu małych i średnich firm w mBanku.

mKsięgowość dostępna jest w trzech pakietach. W wersji samoobsługowej księgowość w mBanku jest bezpłatna. W drugiej opcji, w której cały ciężar prawidłowego prowadzenia księgowości firmy przeniesiony jest na biuro księgowe, kosztuje 150 zł miesięcznie.
Dzięki tej kwocie klient może w pełni powierzyć swoją rachunkowość księgowej, a w serwisie jedynie monitorować jej pracę. To niewątpliwa wygoda i oszczędność czasu. Trzeci wariant usługi zapewnia dodatkowo prowadzenie przez księgową rozrachunków oraz analizę podatkową. Klient zapłaci za niego 300 zł – dodaje Tomasz Kość.

Do mKsięgowości klient zaloguje się tak samo jak do serwisu transakcyjnego. Po wybraniu z menu startowego zakładki „Księgowość”, zyskuje on dostęp do najważniejszych informacji o stanie finansów swojej firmy. Wszystkie dane aktualizowane są na bieżąco, dlatego użytkownik np. zaraz po zaksięgowaniu wpłaty od kontrahenta zobaczy odpowiednią informację.

fot. DragonImages - Fotolia.com

Księgowość dla małych firm od mBanku

mKsięgowość dostępna jest w trzech pakietach. W wersji samoobsługowej księgowość w mBanku jest bezpłatna.


System sam prognozuje stan finansów firmy w najbliższych miesiącach, uwzględniając niezapłacone jeszcze zobowiązania kontrahentów, standardowe wydatki przedsiębiorcy, np. koszty utrzymania biura czy samochodu, i zyski z czekających na opłacenie, a wystawionych już faktur. Narzędzie podpowiada też przedsiębiorcy m.in. termin zapłaty podatku, wyliczając przy tym jego wysokość – mówi Anita Gołębiewska, dyrektor operacyjny z SuperKsięgowa.pl, która odpowiada za obsługę księgową klientów mKsiegowości.

Dzięki wbudowanej opcji „szybka faktura” przedsiębiorca może zaoszczędzić czas poświęcany na wystawianie faktur – przy skorzystaniu z tej opcji zajmuje to jedynie kilka sekund. Dane do faktury zaciągane są automatycznie z serwisu transakcyjnego. Wystarczy zmienić kwotę i zatwierdzić wystawienie faktury, a potem tylko czekać na powiadomienie SMS z banku, że została ona opłacona. Jeśli natomiast kontrahent opóźnia się z płatnością, system może mu wysłać przypomnienie lub monit, dzięki czemu klient nie musi tego robić osobiście.

Przeczytaj także

Skomentuj artykuł Opcja dostępna dla zalogowanych użytkowników - ZALOGUJ SIĘ / ZAREJESTRUJ SIĘ

Komentarze (1)

  • Tomix-rx / 2017-08-10 16:12:47

    ksiegowosc to bardzo wazny element gry to w sumie zmora wiekszosci przedsziebiorcow, wiec fajnie ze tworza sie jakies ulatwienia w postaci programow, np. www.m-faktury.pl, czy w ogole jakies uslugi, ktore oferuje przy okazji inna firma. Fajnie korzystac, testowac i wybierac cos fajnego i ulatwic sobie prace no bo w koncu ciezkie czasy zwiazane z biurokracja i trzeba sobie jakos to ulatwic odpowiedz ] [ cytuj ]

DODAJ SWÓJ KOMENTARZ

Eksperci egospodarka.pl

1 1 1

Wpisz nazwę miasta, dla którego chcesz znaleźć bank.

Wzory dokumentów

Bezpłatne wzory dokumentów i formularzy.
Wyszukaj i pobierz za darmo: