eGospodarka.pl

eGospodarka.plFinanseArtykułyAktualności finansowe › mBank: mobilny terminal i rachunek za 0 zł dla przedsiębiorców

mBank: mobilny terminal i rachunek za 0 zł dla przedsiębiorców

2015-06-12 13:59

mBank: mobilny terminal i rachunek za 0 zł dla przedsiębiorców

Mobilny terminal w pakiecie z rachunkiem dla przedsiębiorców © s4svisuals - Fotolia.com

mBank przygotował nową propozycję dla mikro- i małych firm. Przedsiębiorcy mogą założyć rachunek, który przez 12 miesięcy będzie prowadzony za darmo oraz otrzymać mobilny terminal płatniczy. Terminal nie generuje żadnych stałych kosztów, dodatkowo klienci zapłacą za niego o 100 zł mniej niż wynosi jego standardowa cena.

Przeczytaj także: mBank: konto dla wolnych zawodów

Właściciele mikro- i małych firm mogą skorzystać z nowej oferty produktowej mBanku, która opiera się na rachunku mBiznes Standard lub Komfort (prowadzonym za 0 zł przez 12 miesięcy) oraz mobilnym terminalu płatniczym, za który klienci mBanku zapłacą o 100 zł mniej (standardowo kosztuje on 259 zł). Dodatkowo mogą zyskać zwrot prowizji za zaakceptowane transakcje do łącznej kwoty tysiąca złotych.

Propozycja stanowi uzupełnienie oferty firmowej, w której dostępny jest już tradycyjny terminal POS. Sprawdzi się głównie w przypadku firm prowadzących działalność sezonową, przedstawicieli wolnych zawodów oraz fachowców dojeżdżających do klienta.

Posiadanie mobilnego terminala nie wiąże się ze stałymi kosztami, np. miesięcznym abonamentem. Klient płaci jedynie za zakup urządzenia oraz prowizje za zrealizowane transakcje. W przypadku mobilnego terminala ich wysokość jest stała i wynosi 1,49 proc. od każdej płatności.

Aby przyjmować płatności z użyciem mobilnego POS-a należy pobrać na smartfona lub tablet prostą aplikację, która uruchamiana jest podczas przyjmowania płatności. Potwierdzenie dokonania transakcji przesyłane jest do klienta SMS-em lub e-mailem, a przedsiębiorca w każdej chwili może sprawdzić historię operacji w aplikacji na telefonie.
Jak wynika z badań przeprowadzonych przez organizację płatniczą Visa, w 2014 roku blisko 80 proc. właścicieli małych firm, zatrudniających do 9 osób, posiadało smartfona, a kolejne 18 proc. planowało jego zakup. Dodatkowo 40 proc. z nich wykorzystywało go regularnie do obsługi swojego rachunku bankowego. Te osoby właściwie od razu mogłyby korzystać z mobilnego terminala - posiadają przystosowany do tego telefon oraz mają już pozytywne doświadczenia w obsłudze finansów online - zwraca uwagę Tomasz Kość dyrektor Departamentu Małych i Średnich Firm w mBanku. – Dla nich terminal to szansa na zwiększenie obrotów i możliwość zachęcenia klienta do zakupu dodatkowego produktu czy usługi. Współcześni klienci zazwyczaj nie noszą ze sobą dużej gotówki. Jest to także oznaka nowoczesnego podejścia firmy do prowadzonego biznesu.

fot. s4svisuals - Fotolia.com

Mobilny terminal w pakiecie z rachunkiem dla przedsiębiorców

Posiadanie mobilnego terminala nie wiąże się ze stałymi kosztami, np. miesięcznym abonamentem. Klient płaci jedynie za zakup urządzenia oraz prowizje za zrealizowane transakcje.


Klienci zainteresowani skorzystaniem z oferty konta z mobilnym terminalem mogą uzyskać szczegółowe informacja na stronie www.mbank.pl/firmy/promocje/sumup, dzowniąc na infolinie banku oraz w jego placówkach. Z mobilnego terminala mogą skorzystać także obecni klienci banku (z wyłączeniem promocyjnej stawki za prowadzenie rachunku).

Oferta stworzona została we współpracy z międzynarodową firmą SumUp, liderem wśród instytucji dostarczających mobilne terminale płatnicze (mPOS) w Europie.

Skomentuj artykuł Opcja dostępna dla zalogowanych użytkowników - ZALOGUJ SIĘ / ZAREJESTRUJ SIĘ

Komentarze (0)

DODAJ SWÓJ KOMENTARZ

Eksperci egospodarka.pl

1 1 1

Wpisz nazwę miasta, dla którego chcesz znaleźć bank.

Wzory dokumentów

Bezpłatne wzory dokumentów i formularzy.
Wyszukaj i pobierz za darmo: