eGospodarka.pl

eGospodarka.plFinanseArtykułyAktualności finansowe › Płatności mobilne HCE już w BZ WBK

Płatności mobilne HCE już w BZ WBK

2015-10-02 13:28

Płatności mobilne HCE już w BZ WBK

Płatności mobilne HCE już w BZ WBK © Tyler Olson - Fotolia.com

Bank Zachodni WBK poinformował o wprowadzeniu nowego rozwiązania. Jego klienci mogą już korzystać z płatności mobilnych opartych o technologię HCE (Host Card Emulation). W ramach nowej usługi możliwe jest płacenie telefonem i to nawet bez dostępu do sieci. Wystarczy, że smartfon obsługuje NFC i pracuje w systemie Android 4.4 lub nowszym. Do obsługi nowej funkcjonalności potrzebna jest również aplikacja mobilna BZWBK24 mobile.

Przeczytaj także: Płatności mobilne HCE w Getin Banku uruchomione

Aktywacja nowej funkcjonalności nie jest niczym skomplikowanym. Klient, który chce korzystać z płatności mobilnych Visa w Banku Zachodnim WBK, może dokonać jej z poziomu smartfona, wybierając w aplikacji BZWBK24 mobile opcję „Zapłać zbliżeniowo”. Kolejnym krokiem jest wskazanie rachunku powiązanego z kartą. Potem należy już tylko zaznaczyć zapoznanie się z regulaminem i aktywować mobilną kartę Visa, do czego wystarczy podświetlenie jej konturu na wyświetlaczu smartfona.

Na dokonywanie mobilnych płatności zbliżeniowych Visa pozwala ponad 310 tys. terminali płatniczych, a więc 80% wszystkich maszyn działających na terenie naszego kraju. Już wkrótce klienci będą mogli również zbliżeniowo wypłacać gotówkę z bankomatów. Prace nad wdrożeniem tego rozwiązania już trwają.
„Udostępnienie naszym klientom mobilnych płatności zbliżeniowych Visa to ważny krok w realizacji strategii rozwoju Banku Zachodniego WBK. Dzisiaj konsumenci poszukują najbardziej praktycznych i wygodnych rozwiązań płatniczych, a na czele ich potrzeb znajduje się możliwość dokonywania transakcji zbliżeniowych za pomocą smartfona. Wdrażając wspólnie z Visa rozwiązanie wykorzystujące technologię HCE, oddajemy w ręce klientów narzędzie, dzięki któremu będą mogli zapłacić smartfonem w większości terminali działających w Polsce” – komentuje Błażej Mika, dyrektor Centrum Rozwoju Kart i Płatności, Bank Zachodni WBK.

Z mobilnych płatności zbliżeniowych Visa udostępnionych przez Bank Zachodni WBK mogą korzystać posiadacze smartfonów wyposażonych w funkcjonalność NFC (Near Field Communication) oraz system operacyjny Android w wersji 4.4 lub nowszej. Aby dokonać transakcji nie trzeba włączać aplikacji BZWBK24 mobile – wystarczy odblokować ekran smartfona i zbliżyć go do terminala. Dużą zaletą tych płatności jest to, że w momencie ich dokonywania urządzenie nie musi znajdować się w zasięgu sieci GSM. Transakcje do 50 zł odbywają się bez potwierdzenia kodem PIN, natomiast wszystkie transakcje powyżej 50 zł wymagają potwierdzenia poprzez wpisanie na terminalu płatniczym ustanowionego przez siebie w BZWBK24 internet PIN-u.

fot. Tyler Olson - Fotolia.com

Płatności mobilne HCE już w BZ WBK

W ramach nowej usługi możliwe jest płacenie telefonem i to nawet bez dostępu do sieci. Wystarczy, że smartfon obsługuje NFC i pracuje w systemie Android 4.4 lub nowszym.


„Gratulujemy Bankowi Zachodniemu WBK udostępnienia swoim klientom mobilnych płatności zbliżeniowych Visa opartych o chmurę. Jak wynika z naszych badań, trzech na pięciu polskich konsumentów jest dzisiaj zainteresowanych płaceniem zbliżeniowo za pomocą smartfona w sklepach, a ponad dwie trzecie przewiduje, że za pięć lat będzie dokonywać płatności mobilnych regularnie” – komentuje Jakub Kiwior, dyrektor ds. rozwoju biznesu i marketingu w regionie Europy Środkowo-Wschodniej, Visa Europe. „Jedną z głównych zalet mobilnych płatności zbliżeniowych Visa jest szeroka sieć akceptacji, która do końca 2017 r. obejmie wszystkie terminale płatnicze działające w Polsce, a do końca 2019 r. wszystkie terminale w Europie” – dodaje Jakub Kiwior.

Mobilne płatności zbliżeniowe Visa cieszą się dużym zainteresowaniem banków w Polsce – kilkanaście instytucji pracuje nad udostępnieniem usługi swoim klientom. W Europie można płacić mobilnie z Visa w ok. 3 mln terminali, a usługi takie wdrożyło już 25 banków, m.in. we Francji, w Hiszpanii, Polsce, na Słowacji, w Turcji, Wielkiej Brytanii i we Włoszech. Do końca roku ponad 40 kolejnych banków w Europie zapowiada wdrożenia własnych aplikacji umożliwiających dokonywanie mobilnych płatności zbliżeniowych Visa.


Przeczytaj także

Skomentuj artykuł Opcja dostępna dla zalogowanych użytkowników - ZALOGUJ SIĘ / ZAREJESTRUJ SIĘ

Komentarze (0)

DODAJ SWÓJ KOMENTARZ

Eksperci egospodarka.pl

1 1 1

Wpisz nazwę miasta, dla którego chcesz znaleźć bank.

Wzory dokumentów

Bezpłatne wzory dokumentów i formularzy.
Wyszukaj i pobierz za darmo: