eGospodarka.pl

eGospodarka.plFinanseArtykułyAktualności finansowe › eurobank wprowadza płatności mobilne HCE

eurobank wprowadza płatności mobilne HCE

2016-02-09 15:18

eurobank wprowadza płatności mobilne HCE

Jak przebiega płatność? © fot. mat. prasowe

PRZEJDŹ DO GALERII ZDJĘĆ (2)

Od 9 lutego 2016 w eurobanku dostępne są innowacyjne płatności mobilne w technologii HCE (Host Card Emulation). Odtąd klienci tej instytucji mogą zapłacić telefonem i to nawet wówczas, gdy nie ma on dostępu do sieci. Nowa funkcjonalność dostępna jest dla posiadaczy urządzeń pracujących na Androidzie 4.4 lub nowszym, wyposażonych w NFC. Usługa została opracowana i wdrożona przy współpracy z organizacją Visa.

Przeczytaj także: Płatności mobilne HCE już w BZ WBK

Jednym z najnowszych rozwiązań wprowadzanych przez banki są aktualnie zbliżeniowe płatności mobilne oparte o technologię HCE (Host Card Emulation), dzięki której zalety zbliżeniowej karty płatniczej przenoszone są wprost do telefonu klienta. Usługa może być realizowana dzięki wykorzystaniu karty płatniczej w postaci elektronicznej, której dane bezpiecznie przechowywane są w pamięci smartfona z zainstalowaną aplikacją mobilną banku. Z rozwiązania HCE mogą korzystać klienci wszystkich operatorów komórkowych, bez konieczności wymiany karty SIM swojego telefonu.

eurobank plasuje się wśród liderów rynku, oferujących Klientom innowacyjne płatności mobilne w standardzie HCE. Tym samym bank aktywnie uczestniczy w dynamicznie rozwijającym się obszarze bankowości mobilnej. Usługa została udostępniona w ramach aplikacji mobilnej eurobanku, integrującej informacje o aktywnych produktach finansowych oraz dane o stanie konta i operacjach. Klienci poszukują obecnie wygodnych i bezpiecznych rozwiązań płatniczych na co dzień oraz lubią nowoczesne technologie w świecie finansów, więc zbliżeniowe płatności mobilne w standardzie HCE mają szansę podbić serca Polaków. – podkreśla Wojciech Humiński, wiceprezes eurobanku.

Usługa płatności mobilnych w technologii HCE, udostępniona klientom 9 lutego 2016 r., umożliwia szybkie i wygodne płacenie smartfonem z aplikacją eurobanku w sposób analogiczny do płatności kartą zbliżeniową Visa. W celu dokonania transakcji wystarczy tylko przyłożyć odblokowany telefon do terminala płatniczego, a kwotę powyżej 50 złotych potwierdzić dodatkowo numerem PIN – jest on wprowadzany na terminalu płatniczym, a nie w aplikacji mobilnej. Co ważne, sama płatność nie wymaga logowania się do aplikacji mobilnej czy dostępu do Internetu – aby płacić telefonem, musi on posiadać funkcję komunikacji NFC oraz system Android w wersji minimum 4.4.

Zbliżeniowe płatności mobilne w technologii HCE dostępne są dla wszystkich klientów eurobanku, którzy posiadają konto osobiste z aktywną aplikację mobilną. Wystarczy aktywować kartę „płatności mobilne Visa” w aplikacji mobilnej, aby już w ciągu kilku minut móc płacić zbliżeniowo smartfonem. eurobank oferuje taką funkcjonalność również swoim najmłodszym klientom - posiadaczom konta Junior, czyli młodzieży od 13. roku życia.

fot. mat. prasowe

Jak przebiega płatność?

Do zapłacenia z użyciem technologii HCE wystarczają 3 kroki.


Partnerem strategicznym wdrożenia technologii HCE w eurobanku jest First Data Polska.

– Technologia HCE jest niezwykle przyjazna użytkownikom. Cieszymy się, że Eurobank jako pierwszy bank w Polsce i w Europie zaoferował klientom płatności mobilne oparte o nasze najnowsze rozwiązanie – First Data Mobile Platform. – mówi Jolanta Rycerz, Dyrektor Pionu Sprzedaży Usług Bankowych z First Data Polska S.A.

Płatności mobilnych w technologii HCE eurobanku można dokonać obecnie w 366 tys. terminali zbliżeniowych w Polsce (stanowią one już ponad 83% wszystkich terminali w Polsce) oraz w 3 mln takich terminali w całej Europie. Do końca 2017 r. wszystkie terminale płatnicze w Polsce, a do końca 2019 r. także w Europie, będą akceptowały tego typu płatności .
Jak pokazują dane Visa, aktualnie udział transakcji zbliżeniowych we wszystkich płatnościach kartami Visa w Polsce wynosi już ponad 50% i systematycznie rośnie .

fot. mat. prasowe

Co proponuje eurobank?

Bank konsekwentnie wprowadza nowoczesne technologie, które mają ułatwić klientom codzienne korzystanie z banku- Z badań zrealizowanych na zlecenie Visa Europe wynika, że trzech na pięciu konsumentów jest dziś zainteresowanych płaceniem w ten sposób w sklepach i wszystko wskazuje na to, że w najbliższym czasie mobilne płatności zbliżeniowe staną się powszechnym sposobem płacenia w Polsce – podkreśla Jakub Kiwior, dyrektor ds. rozwoju biznesu i marketingu w regionie Europy Środkowo-Wschodniej, Visa Europe.

oprac. : eGospodarka.pl eGospodarka.pl

Przeczytaj także

Skomentuj artykuł Opcja dostępna dla zalogowanych użytkowników - ZALOGUJ SIĘ / ZAREJESTRUJ SIĘ

Komentarze (0)

DODAJ SWÓJ KOMENTARZ

Eksperci egospodarka.pl

1 1 1

Wpisz nazwę miasta, dla którego chcesz znaleźć bank.

Wzory dokumentów

Bezpłatne wzory dokumentów i formularzy.
Wyszukaj i pobierz za darmo: