eGospodarka.pl

eGospodarka.plFinanseArtykułyAktualności finansowe › Płatności mobilne HCE w Getin Banku uruchomione

Płatności mobilne HCE w Getin Banku uruchomione

2015-09-14 14:04

Płatności mobilne HCE w Getin Banku uruchomione

Płatności mobilne HCE w Getin Banku już dostępne © ldprod - Fotolia.com

Innowacyjne płatności mobilne w technologii HCE (Host Card Emulation) są już dostępne w Getin Banku. Odtąd klienci tej instytucji mogą zapłacić telefonem i to nawet wówczas, gdy nie ma on dostępu do sieci. Nowa funkcjonalność dostępna jest dla posiadaczy urządzeń pracujących na Androidzie KitKat lub nowszym, wyposażonych w NFC oraz posiadających zainstalowaną aplkację mobilną Getin Wallet. Usługa została opracowana i wdrożona przy współpracy z MasterCard.

Przeczytaj także: Płatności mobilne HCE od MasterCard już w Getin Banku

Nowa usługa, której wdrożenie Getin Bank zapowiadał na początku tego roku, już jest dostępna. Od teraz klienci banku mają możliwość zbliżeniowego płacenia telefonem nawet w tych miejscach, gdzie nie posiadają dostępu do sieci swojego operatora telekomunikacyjnego. Teraz wystarczy już tylko odpowiedni telefon oraz terminal zbliżeniowy.

Wprowadzenie tego rozwiązania jest odpowiedzią na zapotrzebowanie ze strony konsumentów, którzy w coraz większym stopniu zaczynają doceniać i wykorzystywać potencjał drzemiący w swoich urządzeniach mobilnych
– Dlatego inwestujemy w rozwój i doskonalenie tego segmentu usług Getin Banku, który wymaga jedynie posiadania telefonu. Płatności w technologii HCE to najnowszy element naszej oferty innowacji w obszarze usług finansowych. Wspólnie tworzą one komplementarny pakiet wygodnych, prostych i bezpiecznych rozwiązań bankowych – mówi Paweł Wawiernia, Dyrektor Departamentu Kart Płatniczych i Płatności Alternatywnych, Getin Noble Bank.

Korzystanie z płatności mobilnych w technologii HCE jest nie tylko wygodne, ale też całkowicie bezpieczne. Wdrożona przez Getin Bank usługa została zabezpieczona mechanizmem odnawiania zestawów kluczy kryptograficznych, opracowanym w ramach specyfikacji MasterCard Cloud-Based Payments (MCBP). Aby skorzystać z płatności wystarczy posiadać urządzenie z modułem NFC oraz zainstalować aplikację Getin Wallet. Po rejestracji w systemie i wybraniu numeru PIN do transakcji mobilnych, każdy użytkownik może zarejestrować nawet 5 kart w aplikacji. Każda z transakcji wykonywana za pomocą jednej z kart w Getin Wallet jest zabezpieczona jednorazowym kluczem zabezpieczającym.

Partnerem technologicznym wdrożonych przez Getin Bank płatności mobilnych w HCE jest firma MasterCard Payment Transaction Services.

Przeczytaj także

Skomentuj artykuł Opcja dostępna dla zalogowanych użytkowników - ZALOGUJ SIĘ / ZAREJESTRUJ SIĘ

Komentarze (0)

DODAJ SWÓJ KOMENTARZ

Eksperci egospodarka.pl

1 1 1

Wpisz nazwę miasta, dla którego chcesz znaleźć bank.

Wzory dokumentów

Bezpłatne wzory dokumentów i formularzy.
Wyszukaj i pobierz za darmo: