eGospodarka.pl
eGospodarka.pl poleca

eGospodarka.plFinanseArtykułyAktualności finansowe › Płatności mobilne HCE od MasterCard już w Getin Banku

Płatności mobilne HCE od MasterCard już w Getin Banku

2015-08-20 13:53

Płatności mobilne HCE od MasterCard już w Getin Banku

Getin Bank udostępnia klientom płatności mobilne HCE od MasterCard © Rostislav Sedlacek - Fotolia.com

Już we wrześniu bieżącego roku klienci Getin Banku będą mogli zbliżeniowo płacić swoimi smartfonami. Bank zakończył właśnie program pilotażowy płatności mobilnych w technologii HCE (Host Card Emulation). Nowa usługa, wdrożona we współpracy z MasterCard, umożliwi płatności nawet tym klientom, którzy nie będą mieli dostępu do internetu.

Przeczytaj także: Płatności mobilne HCE w Getin Banku uruchomione

Płacenie smartfonem w Getin Banku będzie odbywać się na tych samych zasadach na jakich działa tradycyjna karta zbliżeniowa. Klient Getin Banku będzie musiał jedynie posiadać urządzenie wyposażone w NFC, działające w oparciu o Android KitKat lub nowszy. Dostęp do nowej metody płatności będzie odbywać się z poziomu aplikacji mobilnej Getin Wallet.

Nową usługę Getin Banku oparto o specyfikację MasterCard Cloud-Based Payments (MCBP), która - jak zapewnia bank -ma gwarantować najwyższe standardy bezpieczeństwa. Wśród jej możliwości można wymienić m.in.:
  • dokonywanie płatności zbliżeniowych poza zasięgiem sieci telekomunikacyjnej
  • dodatkowe zabezpieczenie transakcji mechanizmem odnawiania zestawów kluczy kryptograficznych.
Wsparcia we wdrożeniu i udostępnieniu klientom zbliżeniowych płatności mobilnych udziela Getin Bankowi jego partner technologiczny - firma MasterCard Payment Transaction Services (spółka-córka MasterCard, która wcześniej znana była pod nazwą Trevica).

„Płatności w technologii HCE to kolejny etap budowania szerokiej, komplementarnej oferty innowacyjnych rozwiązań bankowych zgodnie z przyjętą strategią rozwoju. Coraz większe grono naszych Klientów docenia korzyści, jakie oferują rozwiązania mobilne. Dlatego zdecydowaliśmy się na rozwój usługi finansowej, która wymaga jedynie posiadania telefonu – mówi Paweł Wawiernia, Dyrektor Departamentu Kart Płatniczych i Płatności Alternatywnych, Getin Noble Bank.

„Konsumenci na całym świecie coraz chętniej płacą za swoje zakupy przy pomocy urządzeń mobilnych, zamiast fizycznych kart płatniczych. Wygodna i bezpieczna płatność telefonem to przyszłość, która dzieje się już teraz, a Polska ponownie jest na czele wdrażania innowacji, oferując płatności mobilne w dwóch formatach: HCE oraz opartym o karty SIM – powiedział Bartosz Ciołkowski, Dyrektor Generalny polskiego oddziału MasterCard Europe. – Cieszymy się, że Getin Bank zdecydował się wprowadzić rozwiązanie MasterCard do swojej oferty. Klienci z pewnością skorzystają na tym prostym i bezpiecznym sposobie dokonywania płatności”.

fot. Rostislav Sedlacek - Fotolia.com

Getin Bank udostępnia klientom płatności mobilne HCE od MasterCard

Płacenie smartfonem w Getin Banku będzie odbywać się na tych samych zasadach na jakich działa tradycyjna karta zbliżeniowa.


„MasterCard Payment Transaction Services to europejska firma technologiczna o polskich korzeniach, działająca od 2008 roku. Stale doskonalimy nasze kompetencje i ulepszamy technologie, by oferować naszym klientom najbardziej innowacyjne usługi – powiedzial Bruno Baugnies, Prezes MasterCard Payment Transaction Services. – Getin Noble Bank to jeden z naszych kluczowych klientów, we współpracy z którym stworzyliśmy wiele pionierskich rozwiązań bankowych, funkcjonujących obecnie na polskim rynku”.

Getin Bank jest drugim bankiem w Polsce, który wspólnie z MasterCard wdrożył zbliżeniowe płatności mobilne oparte na standardzie HCE. Niespełna rok po ogłoszeniu specyfikacji MasterCard Cloud-Based Payment, MasterCard realizuje obecnie 50 projektów wdrożeniowych płatności mobilnych w technologii HCE w 18 krajach europejskich, m.in. we Francji, Niemczech, Włoszech, Rosji, Hiszpanii, Wielkiej Brytanii, Portugalii, Turcji, Finlandii, na Ukrainie, czy Węgrzech.

Klienci Getin Banku będą mogli płacić zbliżeniowo telefonem we wszystkich terminalach zbliżeniowych w Polsce, których na naszym rynku jest już ponad 76%, a także w 38 krajach europejskich i 68 krajach na całym świecie.

Skomentuj artykuł Opcja dostępna dla zalogowanych użytkowników - ZALOGUJ SIĘ / ZAREJESTRUJ SIĘ

Komentarze (0)

DODAJ SWÓJ KOMENTARZ

Eksperci egospodarka.pl

1 1 1

Wpisz nazwę miasta, dla którego chcesz znaleźć bank.

Wzory dokumentów

Bezpłatne wzory dokumentów i formularzy.
Wyszukaj i pobierz za darmo: