eGospodarka.pl

eGospodarka.plFinanseArtykułyAktualności finansowe › ING Bank Śląski wprowadził płatności mobilne Visa

ING Bank Śląski wprowadził płatności mobilne Visa

2014-12-02 15:36

ING Bank Śląski wprowadził płatności mobilne Visa

Płatności mobilne Visa w ING Banku Śląskim © Robert Kneschke - Fotolia.com

Klienci ING Banku Śląskiego zyskali możliwość płacenia telefonem komórkowym wyposażonym w technologię NFC (Near Field Communication). A wszystko dzięki wdrożeniu płatności mobilnych Visa, których partnerem telekomunikacyjnym został Orange. Usługa wykorzystuje tzw. bezpieczny element na karcie SIM, a zainstalowana w smartfonie karta jest w pełni zintegrowana z aplikacją bankowości mobilnej ING Banku Śląskiego.

Przeczytaj także: Płatności mobilne - chleb powszedni

Na tym jednak nie koniec - obecnie trwają prace nad udostępnieniem klientom płatności mobilnych wykorzystujących chmurę oraz technologię HCE (Host Card Emulation).

Co klienci zyskają dzięki nowej usłudze? Przede wszystkim możliwość płatności telefonem we wszystkich placówkach handlowo-usługowych, które wyposażone są w terminale umożliwiające płatności zbliżeniowe. Oprócz tego będą mogli wypłacać gotówkę z ponad 270 bankomatów zbliżeniowych ING Banku Śląskiego.
Transakcje zbliżeniowe telefonem to wygodna alternatywa dla płatności kartą płatniczą. Dzięki innowacyjnej technologii, nasi klienci mogą zainstalować na karcie SIM telefonu wirtualną kartę płatniczą i wygodnie płacić za zakupy oraz wypłacać pieniądze z bankomatów zbliżeniowych, nawet wtedy, gdy nie mają przy sobie portfela. Płatność przebiega w taki sam sposób jak zwykłą kartą z funkcją zbliżeniową. Udostępnienie klientom technologii NFC nie oznacza dla nas końca prac w zakresie nowoczesnych płatności. Pracujemy już nad kolejnym projektem, jakim są płatności mobilne z bezpiecznym elementem w chmurze, w standardzie Host Card Emulation (HCE)” – powiedział Mateusz Poznański, Dyrektor Banku w Pionie Bankowości Detalicznej ING Banku Śląskiego.

fot. Robert Kneschke - Fotolia.com

Płatności mobilne Visa w ING Banku Śląskim

Klienci ING Banku Śląskiego zyskali możliwość płacenia telefonem komórkowym wyposażonym w technologię NFC.


Usługa zbliżeniowych płatności mobilnych Visa jest zintegrowana z aplikacją mobilną banku począwszy od procesu zamówienia usługi, poprzez instalację karty płatniczej na karcie SIM w telefonie, aż po samo płacenie. Do płacenia smartfonem wystarczy włączona antena NFC – zbliżając telefon do terminala nie trzeba za każdym razem uruchamiać aplikacji.

Zbliżeniowych płatności mobilnych Visa można dokonywać w ponad 280 tys. terminali zbliżeniowych w Polsce, tj. w ponad 70% wszystkich terminali POS funkcjonujących na rynku. Do końca 2017 r. wszystkie terminale POS w Polsce będą przyjmowały zbliżeniowe płatności mobilne Visa.

Karta Visa instalowana na karcie SIM w telefonie jest odrębną kartą płatniczą – ma swój własny numer oraz kod CVV2, dzięki czemu może być wykorzystywana również do płacenia w internecie.

Zbliżeniowe płatności mobilne Visa na kwotę do 50 zł nie wymagają potwierdzenia transakcji kodem PIN (chyba, że zostanie przekroczony limit takich transakcji ustalony przez bank). Płatności na kwoty powyżej 50 zł są zawsze autoryzowane za pomocą kodu PIN. Płatności mobilne są tak samo chronione i bezpieczne jak płatności kartą zbliżeniową.

Kartę zbliżeniową NFC będzie można zamówić poprzez bankowość mobilną ING BankMobile, bankowość internetową ING BankOnLine, a także w oddziale banku. Klienci nie posiadający konta w ING Banku Śląskim, będą mogli zamówić kartę otwierając uprzednio rachunek.

Przeczytaj także

Skomentuj artykuł Opcja dostępna dla zalogowanych użytkowników - ZALOGUJ SIĘ / ZAREJESTRUJ SIĘ

Komentarze (0)

DODAJ SWÓJ KOMENTARZ

Eksperci egospodarka.pl

1 1 1

Wpisz nazwę miasta, dla którego chcesz znaleźć bank.

Wzory dokumentów

Bezpłatne wzory dokumentów i formularzy.
Wyszukaj i pobierz za darmo: