eGospodarka.pl
eGospodarka.pl poleca

eGospodarka.plFinanseArtykułyPorady finansowe › Wniosek o świadczenie 800+ złóż do 30 czerwca

Wniosek o świadczenie 800+ złóż do 30 czerwca

2024-06-25 13:50

Wniosek o świadczenie 800+ złóż do 30 czerwca

Wniosek o świadczenie 800+ złóż do 30 czerwca © fot. mat. prasowe

Wniosek o świadczenie 800+ należy złożyć do 30 czerwca. Daje to gwarancje wypłaty pieniędzy najpóźniej do końca sierpnia z wyrównaniem za czerwiec i lipiec. Rodzice, którzy nie złożą wniosku w czerwcu, stracą świadczenie za ten miesiąc.

Przeczytaj także: Wniosek o 800+ wysłany do 30 kwietnia gwarantuje ciągłość wypłat

Z tego tekstu dowiesz się m.in.:


  • Do kiedy można złożyć wniosek o świadczenie 800+?
  • Jak sprawdzić czy wniosek został złożony?
  • Komu przysługuje 800+?


Od 1 lutego trwa nabór wniosków na świadczenie „Rodzina 800+” na nowy okres świadczeniowy, który rozpoczął się 1 czerwca tego roku i potrwa do 31 maja 2025 r. Świadczenie wypłacane jest na wniosek.
Rodzice i opiekunowie, którzy złożą wniosek w czerwcu mają gwarancję zachowania ciągłości wypłat. ZUS przekaże środki najpóźniej w sierpniu z wyrównaniem za czerwiec i lipiec. Osoby, które nie zdążą zrobić tego w czerwcu otrzymają świadczenie od miesiąca złożenia wniosku, zatem jeśli ktoś złoży wniosek dopiero w lipcu, bo zapomniał w czerwcu, pieniądze za czerwiec przepadną. Wyjątkiem są rodzice nowo narodzonych dzieci, którzy na złożenie dokumentów mają trzy miesiące od narodzenia dziecka – mówi Beata Kopczyńska, regionalna rzeczniczka prasowa ZUS w województwie śląskim.

fot. mat. prasowe

Wniosek o świadczenie 800+ złóż do 30 czerwca

Rodzice i opiekunowie, którzy złożą wniosek w czerwcu mają gwarancję zachowania ciągłości wypłat. ZUS przekaże środki najpóźniej w sierpniu z wyrównaniem za czerwiec i lipiec.


Pieniądze już wpływają na konta rodziców


ZUS rozpoczął wypłatę pierwszych świadczeń na bieżący okres świadczeniowy już pod koniec maja. Sukcesywnie realizowane są przelewy w kolejnych terminach wypłat świadczenia w czerwcu. W tym miesiącu pierwszą wypłatę świadczenia z nowego okresu świadczeniowego otrzymują rodzice, którzy wnioski o 800 plus złożyli do końca kwietnia. Rodzice, którzy złożyli wniosek w maju – pieniądze na koncie będą mieć najpóźniej w lipcu z wyrównaniem za czerwiec. Natomiast, jeśli ktoś złożył wniosek w czerwcu, przelew z ZUS otrzyma w sierpniu z wyrównaniem za lipiec i sierpień.

Jak sprawdzić czy wniosek został złożony


Jeśli rodzic bądź opiekun dziecka nie jest pewny, czy złożył wniosek o świadczenie na nowy okres może to sprawdzić w bardzo łatwy sposób. Wystarczy zalogować się na swój profil na PUE ZUS. W zakładce "Rodzina 800+" w oknie "Szczegóły Twoich wniosków’’ może sprawdzić czy wniosek wpłynął do ZUS, a także jaki jest stan obsługi tego wniosku.
Przypominam, że klientowi, który nie miał dotychczas konta na PUE ZUS, a złożył wniosek o świadczenie wychowawcze przez bankowość elektroniczną bądź za pośrednictwem portalu Emp@tia, konto na PUE zostało założone automatycznie, a na adres e-mailowy wskazany we wniosku o świadczenie wychowawcze przekazane dane do logowania na to konto – dodaje rzeczniczka.

Jak złożyć wniosek i dla kogo 800+


Wnioski o świadczenie 800 plus składamy tylko elektronicznie. Rodzice mają cztery kanały składania wniosków: Platforma Usług Elektronicznych ZUS, aplikacja mZUS, bankowość elektroniczna lub portal Emp@tia. Świadczenie 800 plus przysługuje na każde dziecko do ukończenia przez nie 18 lat, niezależnie od osiąganych dochodów. Pieniądze są przekazywane jedynie w formie bezgotówkowej na rachunek bankowy.

oprac. : eGospodarka.pl eGospodarka.pl

Skomentuj artykuł Opcja dostępna dla zalogowanych użytkowników - ZALOGUJ SIĘ / ZAREJESTRUJ SIĘ

Komentarze (0)

DODAJ SWÓJ KOMENTARZ

Eksperci egospodarka.pl

1 1 1

Wpisz nazwę miasta, dla którego chcesz znaleźć bank.

Wzory dokumentów

Bezpłatne wzory dokumentów i formularzy.
Wyszukaj i pobierz za darmo: