eGospodarka.pl
eGospodarka.pl poleca

eGospodarka.plFinanseArtykułyAktualności finansowe › Wszystkie emerytury będą wypłacone przed Bożym Narodzeniem

Wszystkie emerytury będą wypłacone przed Bożym Narodzeniem

2021-12-16 13:35

Wszystkie emerytury będą wypłacone przed Bożym Narodzeniem

Wszystkie emerytury będą wypłacone przed Bożym Narodzeniem © vivoo - Fotolia.com

Zakład Ubezpieczeń Społecznych zapewnia, że wypłaci wszystkie emerytury i renty, także te z terminem wypłaty przypadającym na 25 dzień miesiąca, jeszcze przed świętami Bożego Narodzenia.

Przeczytaj także: Nieaktualny numer konta bankowego oznacza brak emerytury

Zakład Ubezpieczeń Społecznych standardowo wypłaca emerytury i renty w sześciu terminach tj. 5, 6, 10, 15, 20 i 25 dnia każdego miesiąca. Zgodnie z przepisami, emerytury są dostępne na kontach jeden dzień przed terminem płatności, a jeżeli termin wypłaty przypada na dzień wolny od pracy to dwa dni. W grudniu ostatni termin płatności wypada w pierwszy dzień Świąt Bożego Narodzenia.
- Dlatego w tym roku wszyscy emeryci i renciści z terminu „25” posiadający konta otrzymają wypłatę najpóźniej 23 grudnia – zapewnia Iwona Kowalska-Matis regionalny rzecznik prasowy ZUS na Dolnym Śląsku.

Grudzień to wyjątkowy czas i każdy chce jak najszybciej dostać pieniądze.

fot. vivoo - Fotolia.com

Wszystkie emerytury będą wypłacone przed Bożym Narodzeniem

ZUS wypłaci wszystkie renty i emerytury, także te, które w grudniu mają termin wypłaty 25 dnia miesiąca – przed świętami Bożego Narodzenia.


My już od 21 grudnia przekazujemy te emerytury i renty, które przynosi doręczyciel tak by listonosze mieli czas na ich doręczenie do 24 grudnia – wyjaśnia Kowalska-Matis. - Mam nadzieję, że także i tym razem poczta stanie na wysokości zadania i nasi klienci dostaną pieniądze możliwie szybko. Podkreślam jednak, że w najlepszej sytuacji są oczywiście ci, którym pieniądze wpływają na bankowe konta – dodaje rzeczniczka.

ZUS przy tej okazji namawia emerytów i rencistów do zakładania kont bankowych. Przelew świadczenia dociera szybciej niż przekaz.

ZUS rozpocznie także wcześniej wypłaty z terminu „1”, bo już od 28 grudnia, po to żeby na kontach klientów ZUS znalazły się jeszcze przed Sylwestrem.

oprac. : eGospodarka.pl eGospodarka.pl

Skomentuj artykuł Opcja dostępna dla zalogowanych użytkowników - ZALOGUJ SIĘ / ZAREJESTRUJ SIĘ

Komentarze (0)

DODAJ SWÓJ KOMENTARZ

Eksperci egospodarka.pl

1 1 1

Wpisz nazwę miasta, dla którego chcesz znaleźć bank.

Wzory dokumentów

Bezpłatne wzory dokumentów i formularzy.
Wyszukaj i pobierz za darmo: