Terroryzm i alkohol na urlopie. Czy zadziała ubezpieczenie turystyczne?
2018-06-14 11:18
![Terroryzm i alkohol na urlopie. Czy zadziała ubezpieczenie turystyczne? [© radiokafka - Fotolia.com ] Terroryzm i alkohol na urlopie. Czy zadziała ubezpieczenie turystyczne?](https://s3.egospodarka.pl/grafika2/ubezpieczenie-turystyczne/Terroryzm-i-alkohol-na-urlopie-Czy-zadziala-ubezpieczenie-turystyczne-206852-200x133crop.jpg)
Alkohol na urlopie © radiokafka - Fotolia.com
Przeczytaj także: Jak działa assistance w ubezpieczeniu turystycznym?
Wprawdzie dla większości klientów kluczową kwestią pozostaje suma ubezpieczenia turystycznego, a więc kwota, do której będą chronieni podczas wyjazdu, to jednak coraz częściej zwracają oni uwagę także na inne kwestie.- Klienci coraz częściej przyglądają się klauzulom dodatkowym, czyli możliwości rozszerzenia podstawowego zakresu ochrony o dodatkowe ryzyka, które mogą powodować problemy w trakcie wyjazdu turystycznego. Wiele zapytań dotyczy ochrony na wypadek aktów terroru – mówi Andrzej Paduszyński, Dyrektor Departamentu Ubezpieczeń Indywidualnych w Compensa TU S.A. Vienna Insurance Group.
Możliwość ochrony ryzyka szkód związanych z aktami terroryzmu pojawiła się w ubezpieczeniach turystycznych stosunkowo niedawno. Drugą stosunkowo świeżą opcją jest tzw. klauzula alkoholowa. Czym są te rozszerzenia i co zmieniają?
Gdy szkodę wyrządzą terroryści…
Zwiększone zainteresowanie możliwością ubezpieczenia się przed skutkami działań ze strony terrorystów to efekt zamachów z którymi mieliśmy do czynienia nie tylko w newralgicznych rejonach, ale również w uchodzących dotychczas za bezpieczne krajach Starego Kontynentu.
- W zeszłym roku ok. 20% wystawionych polis zostało uzupełnionych o klauzulę dotyczącą skutków aktów terroru. Na koniec I kw. 2018 r. na objęcie ochroną tego ryzyka zdecydowało się już ok. 13% ubezpieczonych u nas osób. Spodziewamy się, że w sezonie letnim odsetek polis z rozszerzeniem ochrony o akty terroru znacząco wzrośnie – dodaje Andrzej Paduszyński.
fot. radiokafka - Fotolia.com
Alkohol na urlopie
W ogólnych warunkach ubezpieczenia jest wyłączenie, zgodnie z którym ubezpieczyciel nie ponosi odpowiedzialności za zdarzenia, których przyczyną było spożycie alkoholu.
Klauzula obowiązuje na terenie całego świata, ale z ochrony wyłączone są te państwa, w które w dniu rozpoczęcia podróży zostały oznaczone przez MSZ statusem „nie podróżuj” lub „opuść natychmiast”. Informację na ten temat można sprawdzić pod adresem www.msz.gov.pl. Rozszerzona ochrona znosi wyłączenie odpowiedzialności ubezpieczyciela związane z aktami terroru. Zapewnia pokrycie kosztów leczenia, odszkodowanie w związku z następstwami nieszczęśliwych wypadków oraz możliwość skorzystania z pomocy assistance.
Wypadek po alkoholu
Klauzula spożycia alkoholu działa podobnie, bo eliminuje znajdujące się zazwyczaj w ogólnych warunkach ubezpieczenia wyłączenie, zgodnie z którym ubezpieczyciel nie ponosi odpowiedzialności za zdarzenia, których przyczyną było spożycie alkoholu. Rozszerzenie ochrony również w tym przypadku będzie więc dotyczyło wszystkich elementów składających się na ubezpieczenie turystyczne.
- To ryzyko cieszy się dużym zainteresowaniem wśród naszych klientów. Szacujemy, że w tym roku prawie 25% polis turystycznych zostanie rozszerzonych o tę klauzulę – mówi Andrzej Paduszyński z Compensy.

oprac. : eGospodarka.pl
Przeczytaj także
-
Wakacje za granicą: odpoczywamy aktywnie, ale czy bezpiecznie?
-
Wakacje 2021 za granicą. O tym pamiętaj w czasie pandemii
-
Czy latem potrzebny był assistance?
-
Czy na pewno chcesz jechać na wakacje w cenie mieszkania?
-
Co 3. Polak bez ubezpieczenia turystycznego
-
Jakie ubezpieczenie turystyczne da nam ochronę?
-
Wakacje 2019: gdzie pojadą Polacy?
-
6 pytań, które pomogą Ci wybrać dobre ubezpieczenie turystyczne
-
Wakacje 2018: gdzie i za ile pojadą Polacy?
Skomentuj artykuł Opcja dostępna dla zalogowanych użytkowników - ZALOGUJ SIĘ / ZAREJESTRUJ SIĘ
Komentarze (0)