eGospodarka.pl
eGospodarka.pl poleca

eGospodarka.plFinanseArtykułyAktualności finansowe › E-polisa w Link4

E-polisa w Link4

2005-12-19 00:23

Link4 TU S.A. wprowadziło nową formę dystrybucji polis dla kierowców, którzy skontaktują się z Link4 i wyrażą chęć ubezpieczenia samochodu. Kierowcy mogą otrzymać polisę ubezpieczeniową Link4, przesłaną na adres poczty elektronicznej. Po opłaceniu składki, wydrukowana e-polisa wraz z potwierdzeniem zapłaty, stanowi potwierdzenie ubezpieczenia samochodu.

Przeczytaj także: Ubezpieczenia w przetargach budowlanych a inflacja

Klient, który będzie chciał skorzystać z e-polisy, po złożeniu w Link4 wniosku ubezpieczeniowego i jego zaakceptowaniu, otrzyma pocztą elektroniczną pismo potwierdzające fakt ubezpieczenia samochodu, wraz ze wskazówkami dotyczącymi płatności oraz Ogólne Warunki Ubezpieczenia. Od chwili opłacenia składki i do czasu dostarczenia pocztą standardowych dokumentów ubezpieczeniowych przez Link4, klient będzie chroniony zakresem ubezpieczenia, które wykupił i będzie mógł to potwierdzić przy pomocy wydruku dokumentu, przysłanego pocztą elektroniczną oraz potwierdzeniem opłaty składki.

E-polisa jest przeznaczona dla wszystkich kierowców w całej Polsce, którzy korzystają z poczty elektronicznej. Natychmiastowe przesłanie dokumentów, umożliwiające dokonanie przelewu składki na konto Link4 (na przykład za pośrednictwem bankowości elektronicznej) oraz potwierdzających zawarcie ubezpieczenia, pozwala klientom Link4 na ubezpieczenie samochodu – między innymi w zakresie obowiązkowego ubezpieczeniem OC - co jest przydatne, na przykład w sytuacji zakupu samochodu bez ważnego OC lub gdy dotychczasowe ubezpieczenie samochodu kończy się następnego dnia.

„E-polisa jest kolejnym krokiem Link4 w realizowaniu strategii wprowadzania na rynek nowych, usług, które zapewniają wygodę kierowcom. Od początku działalności Link4 umożliwia klientom uproszczone możliwości zawarcia ubezpieczenia. Teraz osoba, która chce ubezpieczyć swój samochód bez wychodzenia z domu, może nie tylko złożyć wniosek ubezpieczeniowy w Link4, ale również odebrać za pośrednictwem poczty elektronicznej dokumenty płatności składki wraz z potwierdzeniem ubezpieczenia samochodu” - powiedziała Zofia Dzik, prezes zarządu Link4 TU S.A.

Dotychczas kierowcy po zaakceptowaniu przedstawionej przez Link4 oferty mieli możliwość otrzymania dokumentów ubezpieczeniowych pocztą pod wskazanym adresem w ciągu maksymalnie trzech dni roboczych lub zamówić płatną usługę kurierską, dzięki której polisa trafiała do klienta tego samego dnia.

Nowa oferta Link4 pozwala na natychmiastowe otrzymanie dokumentów ubezpieczeniowych, umożliwiających zachowanie ciągłości.

oprac. : eGospodarka.pl eGospodarka.pl

Eksperci egospodarka.pl

1 1 1

Wpisz nazwę miasta, dla którego chcesz znaleźć bank.

Wzory dokumentów

Bezpłatne wzory dokumentów i formularzy.
Wyszukaj i pobierz za darmo: