eGospodarka.pl

eGospodarka.plFinanseArtykułyAktualności finansowe › Upadająca SKOK Wołomin: rusza wypłata pieniędzy z BFG

Upadająca SKOK Wołomin: rusza wypłata pieniędzy z BFG

2014-12-17 21:09

Upadająca SKOK Wołomin: rusza wypłata pieniędzy z BFG

Rusza wypłata pieniędzy dla bankrutującej SKOK w Wołominie © Joanna Zielinska - Fotolia.com

Wypłaty pieniędzy dla klientów bankrutującej SKOK w Wołominie ruszą już pojutrze, w piątek 19 grudnia 2014 roku. Decyzję o realizacji wypłat środków gwarantowanych podjął Dziś zarząd Bankowego Funduszu Gwarancyjnego. Wypłata będzie realizowana w oddziałach PKO Banku Polskiego.

Przeczytaj także: Klienci zawieszonej SKOK dostaną pieniądze w PKO BP

Komisja Nadzoru Finansowego zawiesiła działalność Spółdzielczej Kasy Oszczędnościowo-Kredytowej w Wołominie 11 grudnia 2014 roku, a dzień później, 12 grudnia, wystąpiła do Sądu Rejonowego dla Warszawy Pragi-Północ w Warszawie z wnioskiem o ogłoszenie upadłości wołomińskiej Kasy. Wystąpiły więc przesłanki do uruchomienia środków z Bankowego Funduszu Gwarancyjnego.

Środki gwarantowane wypłacane będą w złotych, bez względu na walutę w jakiej był prowadzony rachunek w SKOK, do równowartości 100 tysięcy euro, czyli do 418.050 zł. Do obliczenia równowartości euro w złotych przyjęto kurs średni Narodowego Banku Polskiego z 12 grudnia 2014 r. Wypłata będzie realizowana w oddziałach PKO Banku Polskiego, z wyłączeniem agencji, od 19 grudnia 2014 do 28 lutego 2015 roku. Po tym terminie wypłaty będą dokonywane bezpośrednio przez BFG w ciągu 5 lat.

Klienci SKOK w Wołominie powinni zgłosić się osobiście do jednego z oddziałów PKO Banku Polskiego z dokumentem tożsamości. Środki zostaną wypłacone w gotówce lub przesłane na konto klienta w wysokości wskazanej przez Bankowy Fundusz Gwarancyjny.

PKO BP nie będzie pobierał opłat za wypłatę środków gwarantowanych, niezależnie czy zostaną one przekazane przelewem, czy wypłacone w gotówce. W przypadku kwot powyżej 25 tys. zł konieczne jest poinformowanie PKO z wyprzedzeniem dwóch dni roboczych - telefonicznie lub osobiście, o planowanej wypłacie gotówkowej.

Przelewy na rachunki klientów SKOK wykonane po 10 grudnia 2014, w tym przelewy wynagrodzeń, emerytur i rent są zwracane na rachunek podmiotu, przelewał pieniądze do SKOK.

To już druga operacja wypłaty środków upadającej SKOK realizowana z BFG za pośrednictwem PKO BP. W lipcu bank ten obsługiwał wypłatę środków dla klientów gdańskiej SKOK .
Przeczytaj także: Bankructwo gdańskiej SKOK Bankructwo gdańskiej SKOK

Przeczytaj także

Skomentuj artykuł Opcja dostępna dla zalogowanych użytkowników - ZALOGUJ SIĘ / ZAREJESTRUJ SIĘ

Komentarze (0)

DODAJ SWÓJ KOMENTARZ

PARTNER DZIAŁU FINANSE:

7% na koncie dla firm. Sprawdź

Advertisement

Eksperci egospodarka.pl

1 1 1

Wpisz nazwę miasta, dla którego chcesz znaleźć bank.

Wzory dokumentów

Bezpłatne wzory dokumentów i formularzy.
Wyszukaj i pobierz za darmo: