eGospodarka.pl

eGospodarka.plFinanseArtykułyAktualności finansowe › Debiut GETBACK S.A. na GPW

Debiut GETBACK S.A. na GPW

2017-07-17 09:47

Debiut GETBACK S.A. na GPW

Portfel © markcarper - Fotolia.com

17 lipca 2017 roku na warszawskiej GPW zadebiutowała spółka GETBACK S.A. To ósmy debiut na tym rynku w 2017 roku. Spółka zajmuje się zarządzaniem wierzytelnościami.
Grupa Emitenta działa w branży zarządzania wierzytelnościami. Getback S.A. została zarejestrowana w KRS w dniu 14 marca 2012 r. W dniu 24 września 2012 r. Spółka uzyskała zezwolenie KNF na zarządzanie wierzytelnościami funduszy sekurytyzacyjnych. W 2016 roku 100% akcji GetBack S.A. zostało nabyte od Idea Bank S.A. przez konsorcjum funduszy private equity z Abris Capital Partners na czele, który jest wiodącym akcjonariuszem DNLD Sp. z o.o. - dominującego akcjonariusza Emitenta.

Działalność Grupy obejmuje m.in. nabywanie portfeli wierzytelności, zarządzanie portfelami wierzytelności i prowadzenie procesu dochodzenia wierzytelności mającego na celu doprowadzenie do spłaty dochodzonych wierzytelności. Od marca 2014 roku spółka jest również obecna na rynku wierzytelności w Rumunii.

Grupa na koniec 2016 roku zatrudniała ponad 1000 pracowników i zarządzała portfelami wierzytelności ulokowanymi w 5 własnych funduszach oraz w 16 zewnętrznych funduszach sekurytyzacyjnych. Wartość nominalna wierzytelności zarządzanych przez Grupę wyniosła w 2016 r. blisko 20 mld zł. Nabycie portfeli jest finansowane przez Grupę przede wszystkim ze środków pozyskiwanych z emisji obligacji i kredytów. Dodatkowo, Emitent zamierza przeznaczyć wpływy z oferty publicznej na nabywanie portfeli wierzytelności przez własne fundusze inwestycyjne zamknięte.

Spółka od 2016 wprowadza do obrotu na rynku Catalyst (rynek regulowany GPW oraz ASO GPW i BS) obligacje emitowane zarówno w ramach ofert prywatnych, jak i ofert publicznych, na podstawie prospektu programu obligacji. Obecnie w obrocie na Catalyst (rynek regulowany GPW oraz ASO GPW i BS) znajduje się 25 serii obligacji o łącznej wartości ponad 400 mln zł.

fot. markcarper - Fotolia.com

Portfel

GETBACK S.A. zajmuje się zarządzaniem wierzytelnościami.


O emitencie

 • Nazwa spółki: GETBACK S.A.
 • Debiut w 2017 r.: 8
 • Rynek (podstawowy/równoległy): Podstawowy
 • Miejsce siedziby: Polska, Wrocław
 • Przedmiot działalności: Zarządzanie wierzytelnościami
 • IPO/ publiczna sprzedaż: IPO 20.000.000 akcji nowej emisji serii E, sprzedaż 20.000.000 akcji istniejących
 • Cena emisyjna/sprzedaży: 18,5 zł
 • Wartość IPO/sprzedaży: 370.000.000 zł
 • Łączna wartość oferty: 740.000.000 zł
 • Wartość spółki: 1.850.000.000 zł
 • Oferujący: Haitong Bank S.A. Oddział w Polsce


oprac. : eGospodarka.pl

Oceń

0 0

Podziel się

Poleć na Wykopie Poleć w Google+

Poleć artykuł znajomemu Wydrukuj

Skomentuj artykuł Opcja dostępna dla zalogowanych użytkowników - ZALOGUJ SIĘ / ZAREJESTRUJ SIĘ

Komentarze (0)

DODAJ SWÓJ KOMENTARZ

REKLAMA

Eksperci egospodarka.pl

1 1 1

Wpisz nazwę miasta, dla którego chcesz znaleźć bank.

Wzory dokumentów

Bezpłatne wzory dokumentów i formularzy.
Wyszukaj i pobierz za darmo:

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.