eGospodarka.pl
eGospodarka.pl poleca

eGospodarka.plFinanseArtykułyAktualności finansowe › Najlepsze produkty oszczędnościowe I-III 2012

Najlepsze produkty oszczędnościowe I-III 2012

2012-03-21 11:41

Przeczytaj także: Najlepsze produkty oszczędnościowe I-II 2012


IKE


Deutsche Bank PBC wprowadził nowy produkt „db Emerytura IKE” dostępny bez żadnych opłat. Można go zakupić za pośrednictwem zdalnych kanałów poprzez platformę www.dbemerytura.pl oraz za pośrednictwem Teleserwisu Deutsche Bank. „db Emerytura IKE”, stworzony został we współpracy z Generali Życie Towarzystwem Ubezpieczeń, ma formę indywidualnego ubezpieczenia na życie z ubezpieczeniowymi funduszami kapitałowymi, zarządzanymi przez Biuro Maklerskie Deutsche Bank PBC. „db Emerytura IKE” umożliwia inwestycję w jeden z wybranych ubezpieczeniowych funduszy kapitałowych. Pierwszy z nich to „db Emerytura Stałe”, który utrzymuje do 100% aktywów w formie środków pieniężnych na rachunkach bankowych w Deutsche Bank PBC ze stałym, atrakcyjnym oprocentowaniem 6% w skali roku, w okresie 10 lat. Drugi to „db Emerytura Zmienne”, który utrzymuje do 100% aktywów w formie środków pieniężnych na rachunkach bankowych w Deutsche Bank PBC z oprocentowaniem zmiennym opartym o wskaźnik inflacji powiększony obecnie o 2 punkty procentowe w skali roku. Pierwsza składka na IKE, a także kolejne powinny wynosić co najmniej 100zł. Przyjętą strategię inwestycyjną można modyfikować. W przypadku IKE przeniesienie aktywów między funduszami z „db Emerytura – Stałe” na „db Emerytura – Zmienne” i odwrotnie możliwe jest raz w roku kalendarzowym. Zmiana polega na przeniesieniu 100 proc. wartości rachunku i wiąże się także ze zmianą alokacji kolejnych wpłacanych składek.

Idea Bank wprowadził do oferty „Konto oszczędnościowe Tax Free” o konstrukcji IKE. Nowy produkt ma postać depozytu bankowego o charakterze odnawialnym z gwarancją stałego oprocentowania przez 5 lat. IKE Idea Banku dostępne jest w kilku wariantach: podstawowym i dwóch promocyjnych z kontem lub dodatkowym programem regularnego oszczędzania. W wersji standardowej środki zgromadzone na rachunku Tax Free są oprocentowane na poziomie 5,15% przez pierwszych pięć lat, a po tym okresie - według zmiennej stopy WIBOR 3M. Odsetki kapitalizowane są co miesiąc, co oznacza, że efektywne oprocentowanie w ciągu pięciu lat, w których oprocentowanie jest stałe, wynosi 5,27% rocznie. W wariancie z dodatkowym programem systematycznego oszczędzania oprocentowanie w pierwszym roku może być wyższe od 2 do nawet 18 punktów procentowych od oprocentowania bazowego. Po upływie 12 miesięcy, przez 9 kolejnych lat, oszczędności zgromadzone na rachunku oprocentowane będą na poziomie 6,68% w stosunku rocznym. Uwzględniając miesięczną kapitalizację odsetek daje to efektywne oprocentowanie na poziomie 6,89% rocznie. Z kolei klienci, którzy oprócz konta emerytalnego założą w banku konto firmowe lub rachunek osobisty i będą z niego aktywnie korzystać (minimum 1000 zł wpływów co miesiąc i transakcje kartą na kwotę minimum 400 zł) przez okres 5 lat otrzymają gwarantowane oprocentowanie na poziomie 5,53% w stosunku rocznym. Dzięki miesięcznej kapitalizacji odsetek oprocentowanie efektywne przez pierwszych pięć lat będzie wynosić 5,76% rocznie. Minimalna kwota wpłaty na rachunek Tax Free wynosi 100 zł.

Informacje o raporcie
W raporcie opisano najciekawsze produkty oszczędnościowe, które pojawiły się od 13.02.12 do 16.03.12 i są nadal dostępne w ofercie instytucji finansowych. Zestawienia lokat i kont oszczędnościowych aktualizowano na dzień 19.03.12. Raport został przygotowany w oparciu o zasoby systemu monitoringu konkurencji bankowej ISMnet.pl. W bazie wiedzy gromadzone są informacje o 82 instytucjach finansowych: bankach, SKOK-ach, pośrednikach i operatorach sieci bankomatów/wpłatomatów/POS. Codziennie w ramach ISMnet.pl zbierane są informacje z 6 kluczowych z punktu widzenia konkurencji obszarów: zmiany w ofercie produktowej, polityka cenowa, rozwój sieci dystrybucji, działania promocyjne, polityka HR i inne aktywności banków. Zgromadzone zasoby można przeszukiwać według 39 kryteriów informacyjno/produktowych oraz 82 konkurentów, a z uzyskanych informacji szybko generować raporty. W ramach systemu www.ismnet.pl dostępny jest również nowy moduł zawierający benchmarki: kont osobistych, kart debetowych, kont oszczędnościowych, lokat, kredytów odnawialnych, kredytów gotówkowych oraz kart kredytowych. Projekt ISMnet.pl realizowany jest w ramach programu unijnego „Innowacyjna Gospodarka”.

Krzysztof Druszcz

poprzednia  

1 ... 6 7

Skomentuj artykuł Opcja dostępna dla zalogowanych użytkowników - ZALOGUJ SIĘ / ZAREJESTRUJ SIĘ

Komentarze (1)

  • Komentarz usunięty

  • komentator / 2016-02-08 14:35:04

    Warto pokusić się o kartę z Getn Up, to też sposób na oszczędzanie, widzimy transakcje na wyświetlaczu, monitorujemy swoje zapędy. odpowiedz ] [ cytuj ]

DODAJ SWÓJ KOMENTARZ

Eksperci egospodarka.pl

1 1 1

Wpisz nazwę miasta, dla którego chcesz znaleźć bank.

Wzory dokumentów

Bezpłatne wzory dokumentów i formularzy.
Wyszukaj i pobierz za darmo: