eGospodarka.pl
eGospodarka.pl poleca

eGospodarka.plFinanseArtykułyAktualności finansowe › Najlepsze produkty oszczędnościowe I-II 2012

Najlepsze produkty oszczędnościowe I-II 2012

2012-02-14 11:28

Najlepsze produkty oszczędnościowe I-II 2012

TOP 20 depozyty 1M – dane na 12.02.2012 – źródło system monitoringu konkurencji bankowej © fot. mat. prasowe

PRZEJDŹ DO GALERII ZDJĘĆ (5)

W styczniu i na początku lutego, lista banków oferujących lokaty z dzienną kapitalizacją uległa dalszemu zmniejszeniu. Do BGŻOptima, PKO BP, Inteligo dołączyły tym razem Kredyt Bank, Getin Bank, Idea Bank, Meritum Bank i neoBank - dotychczasowi czołowi liderzy rankingów depozytowych. Tym samym pierwsza połowa lutego to już ostatni moment, aby skorzystać z produktów z dzienną kapitalizacją - podaje raport opracowany w oparciu o zasoby systemu www.ismnet.pl.

Przeczytaj także: Najlepsze produkty oszczędnościowe XI 2011

PODSUMOWANIE AKTYWNOŚCI BANKÓW W OBSZARZE PRODUKTÓW OSZCZĘDNOŚCIOWYCH


W zestawieniach TOP 20 najlepszych lokat 1M podium zajął Volkswagen Bank, Toyota Bank oraz SKOK Stefczyka. W porównaniu depozytów 3M najlepsze miejsca dwukrotnie uzyskał Meritum Bank i SKOK Stefczyka, a w przypadku lokat 6M pierwsze i drugie miejsce zdobył SKOK Wspólnota, a trzeci był Meritum Bank. Inwestując środki na okres 12 miesięcy najlepiej obecnie skorzystać z 3 produktów oferowanych również przez SKOK Wspólnota. W kontach oszczędnościowych w styczniu i w pierwszej dekadzie lutego banki nie komunikowały żadnych nowości produktowych. W TOP 30 najlepiej oprocentowanych kont oszczędnościowych czołowe miejsce zajął Deutsche Bank, BNP Paribas oraz DnB Nord. Należy jednak pamiętać, że aby uzyskać tak wysokie oprocentowanie należy spełnić dodatkowe warunki. Klienci, którzy oczekują większych zysków i jednocześnie są gotowi zaakceptować rosnące ryzyko inwestycyjne mogą obecnie skorzystać z 4 produktów strukturyzowanych znajdujących się w ofercie Kredyt Banku, BGŻ, Alior Banku oraz BOŚ Banku. Rozczarowanie natomiast spotka wszystkie osoby, które poszukiwać będą nowych ubezpieczeń inwestycyjnych. Jedyna modyfikacja produktowa w tym obszarze została odnotowana w PKO BP.

W raporcie opisano najciekawsze produkty oszczędnościowe, które pojawiły się w styczniu i pierwszej dekadzie lutego 2012r. oraz są nadal dostępne w ofercie instytucji finansowych. Przy opisie lokat z dzienną kapitalizacją w nawiasach podane jest oprocentowanie odpowiedników tzw. „standardowych lokat” uwzględniających „Podatek Belki”. Raport został przygotowany w oparciu o zasoby systemu monitoringu konkurencji bankowej ISMnet.pl. W bazie wiedzy gromadzone są informacje o 82 instytucjach finansowych: bankach, SKOK-ach, pośrednikach i operatorach sieci bankomatów/wpłatomatów/POS. Codziennie w ramach ISMnet.pl zbierane są informacje z 6 kluczowych z punktu widzenia konkurencji obszarów: zmiany w ofercie produktowej, polityka cenowa, rozwój sieci dystrybucji, działania promocyjne, polityka HR i inne aktywności banków. Zgromadzone zasoby można przeszukiwać według 39 kryteriów informacyjno/produktowych oraz 82 konkurentów, a z uzyskanych informacji szybko generować raporty. W ramach systemu www.ismnet.pl dostępny jest również nowy moduł zawierający benchmarki: kont osobistych, kart debetowych, kont oszczędnościowych, lokat, kredytów odnawialnych, kredytów gotówkowych oraz kart kredytowych. Projekt ISMnet.pl realizowany jest w ramach programu unijnego „Innowacyjna Gospodarka”.

 

1 2 ... 5

następna

Przeczytaj także

Skomentuj artykuł Opcja dostępna dla zalogowanych użytkowników - ZALOGUJ SIĘ / ZAREJESTRUJ SIĘ

Komentarze (0)

DODAJ SWÓJ KOMENTARZ

Eksperci egospodarka.pl

1 1 1

Wpisz nazwę miasta, dla którego chcesz znaleźć bank.

Wzory dokumentów

Bezpłatne wzory dokumentów i formularzy.
Wyszukaj i pobierz za darmo: