eGospodarka.pl
eGospodarka.pl poleca

eGospodarka.plFinanseArtykułyAktualności finansowe › Najlepsze kredyty hipoteczne XI 2011

Najlepsze kredyty hipoteczne XI 2011

2011-11-15 11:00

Najlepsze kredyty hipoteczne XI 2011

Zdolność kredytowa 30-latka © fot. mat. prasowe

PRZEJDŹ DO GALERII ZDJĘĆ (9)

Na przestrzeni ostatniego miesiąca na rynku kredytów hipotecznych nastąpiło kilka istotnych zmian. Z oferty rynkowej praktycznie całkowicie zniknęły oferty kredytów we frankach szwajcarskich, dlatego dziś klienci koncentrują się głównie na kredytach złotówkowych. Pomimo, że od 1 października zmieniły się limity cen mieszkań, które można kupić posiłkując się kredytem w programie "Rodzina na Swoim", wciąż istnieją realne możliwości uzyskania wsparcia w sfinansowaniu zakupu własnego M, na całkiem atrakcyjnych warunkach - podaje raport sporządzony przez INVIGO.

Przeczytaj także: Najlepsze kredyty hipoteczne X 2011

Mimo wzrostu stawki WIBOR 3 M (w październiku 4,76 proc., a w listopadzie 4,91 proc.), zmiana uśrednionej marży kredytów w PLN była niemal niezauważalna (różnica 0,01 proc. na korzyść bieżącego miesiąca). Nieco większe różnice mogliśmy zaobserwować w przypadku średniej wysokości oprocentowania - nastąpiła zwyżka rzędu 0,7 proc. (w październiku 5,2 proc., dziś 5,9 proc.), a to wpłynęło na zmiany w rankingu. Bank DnB Nord, który w ostatnim czasie wprowadził kilka ciekawych promocji i dzierżył palmę pierwszeństwa w kategorii kredytów w Euro dokonał zmian w swojej ofercie. Bank zrezygnował z atrakcyjnej oferty kredytów w Euro, ale na tle swoich konkurentów wyróżnił się na polu refinansowania kredytów w PLN. Powrót do opcji uproszczonego refinansowania zapoczątkowany przez DnB Nord może wywołać nową batalię na rynku kredytów, a jednocześnie stworzyć nowe możliwości dla klientów poszukujących banku optymalnego dla siebie.

W niniejszym rankingu, tradycyjnie już, zaprezentowane aktualne promocje i oferty specjalne. Wynikiem tego są zmiany w rankingu INVIGO TOP 10, przygotowywanym przez ekspertów pośrednika na początku każdego miesiąca. Zestawienie powstaje w oparciu o aktualne oferty 22 banków współpracujących z firmą. Na potrzeby rankingu analitycy Invigo badają także zdolność kredytową klienta osiągającego przeciętne dochody, a także tradycyjnej polskiej rodziny „2+2”. Eksperci Invigo zwracają uwagę na fakt, że poszukując najatrakcyjniejszego kredytu dla siebie warto brać pod uwagę nie tylko wysokość comiesięcznej raty, ale także pozostałe parametry kredytu oraz opłaty dodatkowe, jakie się z nim wiążą.

Dzięki aplikacji dostępnej na stronie www.invigo.pl, każdy klient może codziennie samodzielnie sprawdzać, co oferują dla niego banki i porównywać to z wcześniej wykonywanymi symulacjami.

ZDOLNOŚĆ KREDYTOWA


Według najnowszych danych GUS, wysokość przeciętnego miesięcznego wynagrodzenia w Polsce wynosi obecnie około 3 581,56 zł. brutto, czyli około 2 562,38 zł. na rękę. Osoba, która nie ma praktycznie żadnych innych zobowiązań może dziś liczyć na 255 033 zł. kredytu.

fot. mat. prasowe

Zdolność kredytowa 30-latka

Zdolność kredytowa 30-latka

Maksymalna rata jaką kredytobiorca może opłacać wynosi 1562 zł w przypadku kredytu w złotych i 1250 zł w przypadku kredytu walutowego. Niewielki limit na karcie kredytowej czy w koncie oraz 500 złotych miesięcznej raty innego kredytu (np. gotówkowego) znacznie obniżają zdolność kredytową, ale nadal można pożyczyć 173 397 tys. zł. Wyliczenia zdolności kredytowej mają charakter uśredniony, zdolność kredytowa w wybranym banku może się różnić.

Tradycyjna rodzina złożona z rodziców oraz dwójki dzieci, osiągająca przeciętne miesięczne wynagrodzenie w wysokości 5124,76 zł. (stała umowa o pracę) - przy założeniu, że nie ma żadnych innych zobowiązań - może otrzymać maksymalny kredyt w wysokości 330 629 zł. Przy średniej cenie transakcyjnej 1 metra kwadratowego mieszkania w Warszawie, który wynosi 7826 zł. (Raport ZBP, AMRON–SARFiN, II kwartał 2011r.) za tę kwotę kredytu może sobie pozwolić na zakup około 42 metrowego mieszkania.

 

1 2 ... 8

następna

Przeczytaj także

Eksperci egospodarka.pl

1 1 1

Wpisz nazwę miasta, dla którego chcesz znaleźć bank.

Wzory dokumentów

Bezpłatne wzory dokumentów i formularzy.
Wyszukaj i pobierz za darmo: