eGospodarka.pl

eGospodarka.plFinanseArtykułyAktualności finansowe › Karta przedpłacona dla firm od BRE Bank

Karta przedpłacona dla firm od BRE Bank

2011-04-24 00:20

BRE Bank udostępnia klientom instrument pieniądza elektronicznego. Jego wykorzystanie pozwala usprawnić rozliczenia i zmniejszać koszty działania firmy. Ponieważ instrumenty pieniądza elektronicznego mogą być wydawane masowo, dla wielu przedsiębiorców jest to szansa na ciekawe akcje marketingowe i autorskie programy lojalnościowe.

Przeczytaj także: Biznes Waluta dla firm od PKO BP

Instrument pieniądza elektronicznego to karta przedpłacona, z której można korzystać bez umowy i bez konieczności otwierania rachunku w banku. Pozwala przeprowadzać transakcje do wyczerpania limitu środków przechowywanych na rachunku. Zgodnie z wymogami prawa limit jednorazowej operacji to maksymalnie 150 euro.

- Pieniądz elektroniczny to nowoczesna, wygodna alternatywa dla tradycyjnego transferu środków w formie przelewu bankowego czy przekazu pocztowego. Jest formą wygodniejszą i bezpieczną – przekonuje Dariusz Nalepa, dyrektor departamentu bankowości transakcyjnej BRE Banku - Pieniądz elektroniczny jest wydawany jako karta na okaziciela, bez personalizacji. Dlatego może z niej korzystać klient masowy, co sprawia że jest to atrakcyjne narzędzie akcji marketingowych oraz promocji, konkursów, programów lojalnościowych itd. – wylicza Nalepa.

Pieniądz elektroniczny BRE Banku jest oferowany w dwóch wariantach: MasterCard Money i zbliżeniowej MasterCard eMoney Paypass.

MasterCard Money to karta z określonym nominałem. Jest zasilana jeden raz, nie ma możliwości jej doładowania. Stanowi substytut bonu towarowego lub karty lojalnościowej posiadającej funkcję płatniczą. – MasterCard eMoney to idealna nagroda w konkursach prowadzonych przez firmy lub jako narzędzie sprzedażowe w programach motywacyjnych. Można z jej pomocą wypłacać premię czy na przykład odszkodowanie – mówi Dariusz Nalepa. Karta umożliwia wykonanie wszystkich transakcji bezgotówkowych.

Z kolei MasterCard eMoney Paypass to karta przedpłacona z możliwością wielokrotnego doładowania. Dzięki wykorzystaniu technologii Mifare, daje możliwość identyfikacji posiadacza, więc jest idealna na potrzeby dużych imprez kulturalnych czy sportowych. Może pełnić funkcję karty miejskiej, kibica, legitymacji szkolnej czy studenckiej. Może również być prezentem, pozwalającym na wydanie środków zgodnie z wolą obdarowanego. MasterCard eMoney Paypass jest wydawana w technologii EMV i jak sama nazwa wskazuje pozwala na dokonywanie szybkich transakcji bezstykowych. Obie karty umożliwiają też zakupy w Internecie.

- Każdy z użytkowników może zarządzać pakietem posiadanych kart, takich jak karty płatnicze, przedpłacone, pieniądz elektroniczny za pośrednictwem modułu iBRE Cards funkcjonującym na platformie bankowości internetowej iBRE – mówi Dariusz Nalepa.

Przeczytaj także

Eksperci egospodarka.pl

1 1 1

Wpisz nazwę miasta, dla którego chcesz znaleźć bank.

Wzory dokumentów

Bezpłatne wzory dokumentów i formularzy.
Wyszukaj i pobierz za darmo: