eGospodarka.pl
eGospodarka.pl poleca

eGospodarka.plFinanseArtykułyAktualności finansowe › Polskie ePłatności uruchomiły Visa Mobile

Polskie ePłatności uruchomiły Visa Mobile

2023-08-29 09:39

Polskie ePłatności uruchomiły Visa Mobile

Polskie ePłatności uruchomiły Visa Mobile © pixabay.com

Polskie ePłatności uruchomiły Visa Mobile. Chcąc zapłacić Visa Mobile, użytkownik karty Visa podaje numer telefonu, a następnie zatwierdza płatność na smartfonie. Usługa wcześniej została wdrożona przez Przelewy24 i eCard.

Przeczytaj także: Płatności elektroniczne: jak wypadamy na tle innych 13 krajów?

Visa Mobile jest nową metodą płatności w internecie. Kupujący nie musi już podawać w czasie płacenia numeru swojej karty, jej daty ważności i kodu CVV2, a jedynie numer telefonu. Rozwiązanie zostało zaprojektowane z myślą o wyeliminowaniu ręcznego wprowadzanie danych z karty czy konieczności podania pełnego hasła do logowania.

Polska jest pierwszym krajem na świecie, w którym została wdrożona Visa Mobile. Już we wrześniu 2021 roku został przeprowadzony program testowy z wybranymi klientami Nest Banku. Natomiast w maju ubiegłego roku Visa Mobile jako pierwszy wdrożył serwis Przelewy24 należący do Grupy Nexi. Teraz rozwiązanie jest dostępne również dla sklepów internetowych korzystających z usług płatniczych za pośrednictwem Polskich ePłatności (także członek Grupy Nexi).

fot. pixabay.com

Polskie ePłatności uruchomiły Visa Mobile

Chcąc zapłacić Visa Mobile, użytkownik karty Visa podaje numer telefonu, a następnie zatwierdza płatność na smartfonie.


Aktywacja Visa Mobile wymaga tylko kilku prostych kroków. Wystarczy przejść do aplikacji mobilnej banku, wybrać menu „Karty” i kliknąć „Dodaj kartę do Visa Mobile”, potem przepisać kod, który zostanie wysłany pocztą elektroniczną, a następnie całą operację zatwierdzić swoim hasłem mobilnym. Visa Mobile jest wdrożona w tej chwili w aplikacjach mobilnych ING, Nest Banku oraz SGB Banku. Z nowej metody płatności mogą skorzystać także posiadacze kart wydanych przez inne wybrane banki oraz SKOK, dzięki samodzielnej aplikacji Visa Mobile (pełna lista dostępna na visa.pl)

Podczas płatności w sklepie internetowym wystarczy wybrać metodę Visa Mobile, podać swój numer telefonu i zatwierdzić transakcję w aplikacji mobilnej banku lub samodzielnej aplikacji Visa Mobile. Finalizacja płatności zajmuje kilka chwil.

Przeczytaj także

Skomentuj artykuł Opcja dostępna dla zalogowanych użytkowników - ZALOGUJ SIĘ / ZAREJESTRUJ SIĘ

Komentarze (0)

DODAJ SWÓJ KOMENTARZ

Eksperci egospodarka.pl

1 1 1

Wpisz nazwę miasta, dla którego chcesz znaleźć bank.

Wzory dokumentów

Bezpłatne wzory dokumentów i formularzy.
Wyszukaj i pobierz za darmo: