eGospodarka.pl

eGospodarka.plFinanseArtykułyAnalizy i komentarze › Główne amerykańskie indeksy giełdowe najwyżej od końca kwietnia

Główne amerykańskie indeksy giełdowe najwyżej od końca kwietnia

2022-08-17 09:55

Średnia przemysłowa Dow Jonesa (+0,71 proc.) i S&P 500 (+0,19 proc.) zamknęły się wczoraj na najwyższych poziomach od ostatniej dekady kwietnia. Nasdaq Composite już takie osiągnięcie zaliczył wcześniej i wczoraj lekko spadł (-0,19 proc.).

Przeczytaj także: Nikkei 225 najwyżej od stycznia po "Dniu Góry"

Dobra koniunktura na rynkach akcji utrzymywała się dziś rano również na giełdach Azji i Oceanii. Spadały tylko koreański Kospi (-0,63 proc.) i Shanghai B-Share (-0,23 proc.). Ponad 1 proc. zwyżkowały filipiński PSEi oraz japoński Nikkei 225.
Sytuacja na rynkach akcji w Europie była mniej jednoznaczna (DAX -0,1 proc., CAC 40 -0,05 proc. ok. godz. 9:30). Swój najwyższy poziom w historii osiągnął dziś rano turecki XU100.

Na GPW WIG-20, który wczoraj atakował poziom swego 2-miesięcznego maksimum dziś rano tracił 0,57 proc. Najwyżej od początku czerwca był dziś sWIG-80 (+0,63 proc. ok. godz. 9:30). Wśród składników tego indeksu swe nowe cykliczne maksima ustanawiały dziś ceny akcji Unimotu, Arctic Paper oraz grupy ZE PAK. Wśród składników mWIG-u 20 najsilniej – o ponad 9 proc. – drożały na początku środowej sesji akcje spółki Benefit System, która podały wyższe o ponad połowę od oczekiwań analityków zyski za II kw. br. (31,6 mln zł).

Rentowności 10-letnich obligacji skarbowych w USA i strefie euro lekko dziś rano rosły, ale pozostawały poniżej poziomów swych lokalnych maksimów z minionego tygodnia.

Cena kontaktów na ropę naftową na ICE (Brent) była wczoraj najniższa od końca lutego, cena kontraktów na ropę na NYMEX-ie spadła zaś do najniższego poziomu od końca stycznia br. Dziś rano ceny tych kontraktów lekko odbijały w górę (+0,64-+0,76 proc.) Kontynuowały hossę kontrakty na bydło opasowe („feeder cattle”) na CME osiągając wczoraj po wzroście o 1,31 proc. najwyższy poziom ceny od 2015 roku.

Po silnych spadkach w piątek oraz poniedziałek i stabilizacji we wtorek kurs EUR/USD dziś rano również wykazywał niewielkie zmiany (-0,06 proc. ok. godz. 9:10). USD lekko umacniał się względem japońskiego jena (+0,22 proc.).

Lekko słabł dziś rano polski złoty (ok. godz. 9:15 EUR/PLN +0,19 proc., USD/PLN +0,21 proc.).

Kurs Bitcoina względem amerykańskiego dolara, który w poniedziałek przegrał bitwę o wyjście powyżej poziomu 25000 USD, utrzymywał się na linii miesięcznego trendu wzrostowego (+1,71 proc. ok. godz. 9:10).

Wszystkie opinie i prognozy przedstawione w niniejszym opracowaniu są jedynie wyrazem opinii autorów w dniu publikacji.

Przeczytaj także

Skomentuj artykuł Opcja dostępna dla zalogowanych użytkowników - ZALOGUJ SIĘ / ZAREJESTRUJ SIĘ

Komentarze (0)

DODAJ SWÓJ KOMENTARZ

PARTNER DZIAŁU FINANSE:

7% na koncie dla firm. Sprawdź

Advertisement

Eksperci egospodarka.pl

1 1 1

Wpisz nazwę miasta, dla którego chcesz znaleźć bank.

Wzory dokumentów

Bezpłatne wzory dokumentów i formularzy.
Wyszukaj i pobierz za darmo: