eGospodarka.pl
eGospodarka.pl poleca

eGospodarka.plFinanseArtykułyPorady finansowe › Ile kosztuje prowadzenie ciąży prywatnie? Przygotuj się na spore wydatki

Ile kosztuje prowadzenie ciąży prywatnie? Przygotuj się na spore wydatki

2020-09-15 13:35

Ile kosztuje prowadzenie ciąży prywatnie? Przygotuj się na spore wydatki

Ile kosztuje USG? © fot. mat. prasowe

Niepubliczna opieka medyczna w czasie ciąży to opcja rozważana przez wielu przyszłych rodziców. Za jej wyborem przemawia m.in. brak kolejek, nieodległe terminy wizyt czy komfortowo urządzone gabinety. Decydując się na prowadzenie ciąży prywatnie, należy się jednak liczyć ze sporymi wydatkami. Ich zestawienia dokonali eksperci hapipożyczek. Oto, co wynika z ich kalkulacji.

Przeczytaj także: Ile kosztuje ciąża i poród w Polsce?

Wprawdzie każdej kobiecie w ciąży, niezależnie od tego czy jest ubezpieczona czy nie, przysługuje w naszym kraju prawo do bezpłatnej opieki medycznej, to jednak przyszłe mamy często rozważają możliwość prowadzenia ciąży prywatnie. Jest to przede wszystkim wyraz troski o to, aby znaleźć się pod jak najlepszą opieką. Niestety wydatki z tym związane są na tyle wysokie, że jest to opcja zarezerwowana raczej dla zasobniejszych portfeli. Na co należy być przygotowanym?

Przede wszystkim na dość częste wizyty u ginekologa. Podczas prawidłowo przebiegającej ciąży jest ich około 9-10. Standardowa cena jednego spotkania z prowadzącym ją lekarzem to 120-200 złotych, mamy więc 1000-2000 złotych na same wizyty w gabinecie.

Dodatkowo, zestaw badań laboratoryjnych wykonywanych na początku ciąży, to wydatek rzędu 300-400 złotych. Za standardowe badanie USG musimy zapłacić ok. 100 złotych, jeżeli jednak wybierzemy USG 3, czyli trójwymiarowy obraz płodu, na którym zobaczymy dziecko dużo wyraźniej niż na klasycznym USG powinniśmy przygotować od 200 do nawet 300 złotych za jedno badanie. W trakcie ciąży wykonuje się przynajmniej trzy USG, zatem tylko na to badanie wydamy kolejne 300-600 złotych.

Do tego dochodzi też regularna morfologia krwi, konsultacje stomatologiczne, KTG i badania położnicze. Łączny koszt podstawowych badań w trakcie ciąży robionych w prywatnej placówce może kosztować 2500-3000 złotych.

Prywatne centra medyczne przygotowują też specjalne pakiety prowadzenia ciąży dla przyszłych mam, których koszty wahają się od 2500 do ok. 4000 złotych. Często, dla kobiet korzystających z takich pakietów, placówki przewidują też zniżki na prywatny poród. Na tego rodzaju luksus trzeba przygotować już dużo większą kwotę – od 5000 do nawet 16000 złotych. Co ciekawe, ceny różnią się w zależności od rodzaju porodu, chociaż nie zawsze cesarskie cięcie jest droższe niż poród siłami natury.

fot. mat. prasowe

Ile kosztuje USG?

USG 3D to wydatek kilkuset złotych.


Podsumowując, z wyliczeń ekspertów hapipożyczek wynika, że prywatna opieka medyczna w czasie ciąży nie jest tanim rozwiązaniem – wizyty kontrolne i badania to wydatek rzędu od 2500 do kilku tysięcy złotych, a jeżeli chcemy także rodzić w prywatnej klinice musimy przygotować łącznie od 8 do nawet 20 tysięcy złotych.

oprac. : eGospodarka.pl eGospodarka.pl

Przeczytaj także

Skomentuj artykuł Opcja dostępna dla zalogowanych użytkowników - ZALOGUJ SIĘ / ZAREJESTRUJ SIĘ

Komentarze (0)

DODAJ SWÓJ KOMENTARZ

Eksperci egospodarka.pl

1 1 1

Wpisz nazwę miasta, dla którego chcesz znaleźć bank.

Wzory dokumentów

Bezpłatne wzory dokumentów i formularzy.
Wyszukaj i pobierz za darmo: