eGospodarka.pl
eGospodarka.pl poleca

eGospodarka.plFinanseArtykułyAktualności finansowe › Idealne konto bankowe powinno być jak pies

Idealne konto bankowe powinno być jak pies

2018-08-09 10:29

Idealne konto bankowe powinno być jak pies

Konto bankowe powinno być przyjazne niczym pies © Eva - Fotolia

PRZEJDŹ DO GALERII ZDJĘĆ (2)

Jakie konta bankowe cenią sobie Polacy? Z badania zrealizowanego przez ARC Rynek i Opinia dla Banku Zachodniego WBK wynika, że idealny rachunek osobisty powinien być przyjazny niczym pies. Takiego wskazania dokonało 23% respondentów. Co piąty porównał wymarzone konto do kojarzonego z bezpieczeństwem lwa, a 19% - do kameleona, który ma być symbolem elastyczności i dopasowania.

Przeczytaj także: Jakie właściwie powinno być konto bankowe?

Jak wygląda ROR doskonały i jakie cechy decydują o jego atrakcyjności w oczach konsumentów? Z odpowiedzi udzielonych przez respondentów badania wynika, że konto bankowe powinno przede wszystkim przypominać najlepszego przyjaciela człowieka, czyli psa. Tak wskazało 23% badanych. 21% ankietowanych uznało, że powinno chronić naszych finansów niczym lew, a 19% zadeklarowało, że od konta oczekuje elastyczności kameleona.

Płeć nie wpływa na skojarzenia…


Co ciekawe, pierwsza trójka zwierzęcych skojarzeń wygląda identycznie w przypadku wszystkich respondentów, bez względu na ich płeć. Kobiety i mężczyźni oddali po tyle samo głosów na psa i lwa, zaś różnica dotycząca kameleona jest niewielka (mężczyźni – 20%, kobiety – 17%). Wynika z tego, że w przypadku zwierząt oczekiwania kobiet i mężczyzn są wyjątkowo zbieżne.

…ale wiek i wykształcenie robią różnicę


Osoby z wyższym wykształceniem zdecydowanie częściej niż pozostałe wskazały, że konto powinno być pracowite jak pszczoła i zapewniać klientowi benefity m.in. w postaci zwrotów za rachunki czy zakupy (24%). Natomiast osoby z podstawowym wykształceniem najczęściej wskazywały psa (27%).

Widoczne różnice w preferencjach dotyczących rachunku osobistego występują też w poszczególnych grupach wiekowych. Najmłodsi (18-24 lata) uważają, że najistotniejsze jest regularne oszczędzanie. Dla 18% z nich najbardziej adekwatnym zwierzęciem jest chomik, który na robieniu zapasów zna się najlepiej. Osoby w wieku 25-34 lata jako najważniejsze wskazały bezpieczeństwo swoich oszczędności, które z kolei najmniej głosów zebrało u ankietowanych w przedziale 35-44 lata. Według nich konto powinno być przede wszystkim przyjazne jak pies (31%) oraz pracowite jak pszczoła (21%). Najstarsi ankietowani (45-55 lat) również preferują psią przyjaźń (27%), natomiast za najmniej istotne uznali chomikowanie pieniędzy i szybkość geparda przy transakcjach finansowych (po 7%).

fot. mat. prasowe

Konto bankowe - przyjazne jak pies czy zmienne jak kameleon

Kobiety i mężczyźni oddali po tyle samo głosów na psa i lwa


Inspiracją do badania skojarzeń zwierząt z rachunkiem osobistym jest realizowana przez Bank Zachodni WBK strategia marki „Bank Jaki Chcesz”. Klienci banku, którzy założą Konto Jakie Chcę z kartą Dopasowaną mogą sami decydować o tym, jaki charakter ma mieć ich rachunek. Lubiący „chomikować” oszczędności mogą wybrać pakiet automatycznego oszczędzania, a ceniące zmiany „kameleony” mogą w prosty sposób włączać i wyłączać odpowiednie funkcje.

Metodologia badania:
Badanie zostało zrealizowane przez instytut badawczy ARC Rynek i Opinia metodą wspomaganych komputerowo wywiadów indywidualnych (CAWI) na próbie 400 respondentów w sierpniu 2017 roku.

Przeczytaj także: Po co mi ROR? Po co mi ROR?

oprac. : eGospodarka.pl eGospodarka.pl

Skomentuj artykuł Opcja dostępna dla zalogowanych użytkowników - ZALOGUJ SIĘ / ZAREJESTRUJ SIĘ

Komentarze (0)

DODAJ SWÓJ KOMENTARZ

Eksperci egospodarka.pl

1 1 1

Wpisz nazwę miasta, dla którego chcesz znaleźć bank.

Wzory dokumentów

Bezpłatne wzory dokumentów i formularzy.
Wyszukaj i pobierz za darmo: