eGospodarka.pl

eGospodarka.plFinanseArtykułyAktualności finansowe › Bank Pekao odświeża pakiety dla firm

Bank Pekao odświeża pakiety dla firm

2015-03-04 13:47

Bank Pekao odświeża pakiety dla firm

Bank Pekao odświeża pakiety dla firm © naypong - Fotolia.com

Bank Pekao zdecydował się na odświeżenie oferty skierowanej do mikro- i małych przedsiębiorców. Obecnie przedstawiciele small businessu mogą wybierać spośród kilku, skrojonych na ich miarę, pakietów. W ofercie banku, oprócz produktów dla "standardowych" przedsiębiorców, znajdują się m.in. rachunki przygotowane z myślą o rolnikach, organizacjach non-profit oraz wspólnotach mieszkaniowych. Dodatkowo klienci mogą już korzystać z nowego systemu e-bankowości elektronicznej PekaoBiznes24, który zastąpił dotychczasowy PekaoFirma24, dostępny wyłącznie dla klientów korporacyjnych.

Przeczytaj także: Bank Pekao wprowadza Pakiet Mój Biznes Mobilny

W lutym bieżącego roku Bank Pekao podjął decyzję o wycofaniu dotychczas funkcjonujących pakietów Mój Biznes. W ofercie pozostał wyłącznie pakiet Mój Biznes Mobilny. Teraz dołącza do niego siedem nowych pakietów, dedykowanych różnym grupom klientów. Z punktu widzenia użytkowników ważny jest fakt, iż Pekao nie tylko nie zdecydowało się na podwyższenie opłat za rachunki i czynności bankowe, ale wręcz obniżyło opłaty - pojawiło się więcej kont, których prowadzenie - po spełnieniu określonych warunków - jest zupełnie bezpłatne.

Jak podkreślają przedstawiciele banku, nowa oferta ma być odpowiedzią na zróżnicowane potrzeby klientów.
- Stąd oprócz pakietów dla „typowych” przedsiębiorców pojawiły się rozwiązania dedykowane rolnikom i firmom z branży agro-spożywczej (pakiet Mój Biznes Agro), wspólnotom i spółdzielniom mieszkaniowym (Mój Biznes Lokum) oraz organizacją non-profit (Mój Biznes Non-Profit). Nowa oferta to także odpowiednio dobrane ceny dostępu do rachunku poprzez wszystkie kanały, poprzez które klienci mogą dotrzeć do banku, począwszy od placówki bankowej poprzez bankomaty (także z funkcją wpłat) oraz nowoczesną bankowość internetową i mobilną – powiedział Emanuele Cacciatore, Dyrektor Departamentu Klienta Biznesowego.

fot. naypong - Fotolia.com

Bank Pekao odświeża pakiety dla firm

Obecnie przedstawiciele small businessu mogą wybierać spośród kilku, skrojonych na ich miarę, pakietów.


Dla rolników oraz przedsiębiorców z branży rolno-spożywczej Bank Pekao przygotował pakiet Mój Biznes Agro. Jak w przypadku pozostałych pakietów jego prowadzenie jest darmowe, jeśli wpływy na rachunki klienta w danym miesiącu kalendarzowym wyniosą co najmniej 1 000 zł. Gdy ten warunek nie zostanie spełniony opłata wynosi 10 zł. Pakiet charakteryzuje się najniższymi opłatami za tradycyjne przelewy papierowe oraz preferencyjną opłatą za wypłaty z obcych bankomatów.

Firmom, które korzystają lub zamierzają zainstalować terminal POS oferujemy pakiet Mój Biznes Handlowy. Tym co wyróżnia ten pakiet są preferencyjne warunki cenowe dotyczące transakcji w terminalach POS – niska prowizja MSC [ang. Merchant Service Charge] za przyjmowanie płatności kartowych. Oferta rachunku i terminala od tego samego dostawcy (Banku Pekao SA) gwarantuje szybsze zaksięgowanie środków z transakcji kartowych na rachunku firmy, a dzięki specjalnej funkcjonalności w systemie internetowym PekaoBiznes24, klient ma szybki i łatwy podgląd do transakcji na terminalu POS.
- Zmiany na rynku akceptacji kart płatniczych w Polsce (obniżka Interchange Fee) stworzyły nowe możliwości udostępniania klientom terminali POS. Niższe koszty akceptacji kart płatniczych zachęcają coraz więcej mikro i małych firm do udostępnienia swoim klientom także płatności kartą, poprzez co mogą zwiększyć swoje obroty i podnieść bezpieczeństwo przeprowadzania transakcji (brak gotówki w kasie, brak ryzyka przyjęcia fałszywych banknotów). Z myślą o takich klientach i ich potrzebach wprowadziliśmy pakiet Mój Biznes Handlowy - powiedział Emanuele Cacciatore, Dyrektor Departamentu Klienta Biznesowego.
Przeczytaj także: PKO BP: nowe usługi dla firm PKO BP: nowe usługi dla firm

 

1 2

następna

Przeczytaj także

Skomentuj artykuł Opcja dostępna dla zalogowanych użytkowników - ZALOGUJ SIĘ / ZAREJESTRUJ SIĘ

Komentarze (0)

DODAJ SWÓJ KOMENTARZ

Eksperci egospodarka.pl

1 1 1

Wpisz nazwę miasta, dla którego chcesz znaleźć bank.

Wzory dokumentów

Bezpłatne wzory dokumentów i formularzy.
Wyszukaj i pobierz za darmo: