eGospodarka.pl

eGospodarka.plFinanseArtykułyAktualności finansowe › Płatności mobilne od Orange Finanse

Płatności mobilne od Orange Finanse

2015-02-03 16:01

Płatności mobilne od Orange Finanse

Mobilne płatności NFC w Orange Finanse © goodluz - Fotolia.com

Jesteś klientem Orange Finanse? Masz telefon NFC z Androidem i wydaną przez Orange kartę SIM NFC? Jeśli tak, to wystarczy jeszcze odpowiednia aplikacja i jesteś w pełni przygotowany do korzystania z uruchomionych dzisiaj płatności mobilnych.

Przeczytaj także: ING Bank Śląski wprowadził płatności mobilne Visa

Popularność płatności mobilnych wzrasta z roku na rok. Statystyki wskazują, że od 2011 r. ich ilość w ujęciu globalnym wzrosła o ponad 60 proc., sięgając 29 miliardów. Przewidywania na ten rok zakładają, że liczba m-płatności sięgnie nawet 47 miliardów 2015 r.

Podstawową zaletą płatności mobilnych jest wygoda. Teraz mogą się o tym przekonać klienci Orange Finanse - od dzisiaj do wachlarza usług proponowanych przez bank dołączają bezpieczne płatności smartfonem wyposażonym w moduł NFC i system Android. Zapłata odbywa się podobnie jak zwykłą kartą zbliżeniową, jednak dzięki zastosowaniu aplikacji mobilnej zainstalowanej w telefonie, klienci mogą wybierać dogodny dla siebie sposób płacenia, w jednym z dwóch trybów:
  • Automatycznym (karta ustawiona jako domyślna) - umożliwia wybranie jednej karty do dokonywania płatności zbliżeniowych telefonem, bez konieczności uruchamiania aplikacji.
  • Manualnym – który do wykonania każdej płatności wymaga uruchomienia aplikacji mobilnej w telefonie, wybrania karty z listy oraz dotknięcia przycisku „Zapłać”.

fot. goodluz - Fotolia.com

Mobilne płatności NFC w Orange Finanse

Od dziś klienci mobilnego banku Orange Finanse mogą korzystać z płatności zbliżeniowych telefonem komórkowym.


Ustawienia te klient może samodzielnie zmieniać w aplikacji mobilnej zainstalowanej w swoim telefonie. W obu przypadkach, transakcje których wartość przekracza 50 zł wymagają potwierdzenia PIN-em, wpisywanym na terminalu płatniczym – analogicznie jak przy płaceniu plastikową kartą zbliżeniową.

Aby skorzystać z oferty płatności mobilnych w Orange Finanse wystarczy posiadać:
  • telefon NFC z systemem Android
  • kartę SIM NFC wydaną przez Orange (karty tego typu są wydawane klientom już od października 2012 – w rękach klientów jest ich już około pół miliona)
  • aplikację mobilną Orange Finanse wspierającą NFC (jej nowa wersja dostępna już w Google Play) oraz włączoną transmisję danych w telefonie.

W przypadku blisko 50 tys. klientów, którzy korzystają już z bankowości mobilnej Orange Finanse, uruchomienie płatności zbliżeniowych w telefonie jest bardzo łatwe. Po pobraniu i zainstalowaniu nowej wersji aplikacji mobilnej, zamówienie i uruchomienie wirtualnej karty NFC sprowadza się do trzech prostych kroków:
  1. Należy wybrać opcję „Zapłać NFC” z menu głównego lub pulpitu aplikacji Orange Finanse. (Ekran zamawiania karty otworzy się automatycznie. Na tym etapie można wybrać rachunek, do którego zostanie wydana karta).
  2. Po zamówieniu karty, rozpocznie się etap „ładowania danych” karty, który trwa z reguły od kilku do kilkunastu minut. Ten etap nie wymaga żadnych czynności ze strony klienta.
  3. Po otrzymaniu SMS-em powiadomienia o zakończonym wgrywaniu karty, należy ją aktywować i nadać własny PIN. Od tej chwili, telefon jest wszystkim, czego klient potrzebuje na zakupach.

W przypadku osób, które jeszcze nie mają konta Orange Finanse, jego założenie i otrzymanie karty NFC również nie jest skomplikowane i trwa niewiele dłużej. W każdym z blisko 900 salonów Orange, klient może nie tylko kupić abonament telefoniczny i wybrać telefon z funkcją NFC, do którego otrzyma kartę SIM NFC. Jednocześnie może otworzyć rachunek bankowy oraz otrzymać wirtualną kartę NFC. Dzięki temu, wychodząc z salonu jest już gotów do korzystania ze swojego rachunku i karty. Inne formalności nie są potrzebne. W salonach Orange można także dokonać wymiany karty SIM na kartę SIM NFC niezbędną do korzystania z usługi. W ten sposób z oferty mogą skorzystać wszyscy klienci mający już telefon w Orange.

Klienci, którzy chcą założyć konto bez wizyty w salonie, mogą zrobić to zdalnie, za pomocą formularza na stronie www.orangefinanse.com lub aplikacji mobilnej pobranej z Google Play czy App Store. Lista telefonów zgodnych z usługą znajduje się na stronie www.orange.pl, gdzie można również kupić wybrany telefon.

Przeczytaj także

Skomentuj artykuł Opcja dostępna dla zalogowanych użytkowników - ZALOGUJ SIĘ / ZAREJESTRUJ SIĘ

Komentarze (0)

DODAJ SWÓJ KOMENTARZ

Eksperci egospodarka.pl

1 1 1

Wpisz nazwę miasta, dla którego chcesz znaleźć bank.

Wzory dokumentów

Bezpłatne wzory dokumentów i formularzy.
Wyszukaj i pobierz za darmo: