eGospodarka.pl

eGospodarka.plFinanseArtykułyAnalizy i komentarze › S&P 500 kończy 4-dniową passę wzrostową

S&P 500 kończy 4-dniową passę wzrostową

2014-05-29 11:36

Mimo odbudowy sentymentu w drugiej połowie sesji, ostatnie minuty zepchnęły S&P 500 poniżej poziomu wtorkowego zamknięcia a indeks spadł o 0,11%. Indeks spółek technologicznych Nasdaq zdołał jedynie naruszyć dodatnie poziomy i stracił dziś 0,28%. Dow Jones po 4-dniowej passie zniżkował o 0,25%. Najmocniejszym sektorem okazał się być sektor użyteczności publicznej, który pozwolił zarobić 0,59%. Najsłabiej wypadły spółki ochrony zdrowia, których notowania spadły o 0,29%.

Przeczytaj także: S&P 500 zyskuje po lepszych danych PMI z przemysłu

Z danych makro ważniejszą publikacją był dziś odczyt liczby wniosków o kredyt hipoteczny. Dynamika spadku indeksu zakupów zmniejszyła się, z poprzednich -3% do -1% w ubiegłym tygodniu. Zmiana indeksu refinansowania wyniosła -1%, przy poprzednich +4%, natomiast oprocentowanie 30-l. kredytów hipotecznych spadło o 2 p.b. do 4,31% - najniższego poziomu od czerwca ubiegłego roku.

Najważniejszym jutrzejszym raportem w USA będą zrewidowane dane dot. wzrostu PKB w 1 kwartale. Biuro Analiz Ekonomicznych we wstępnym odczycie podało, że dynamika zannualizowanego PKB wyniosła zaledwie 0,1%, co znacznie odstawało od oczekiwanych 1,1%. Konsensus tym razem spodziewa się finalnego odczytu na poziomie jeszcze słabszym: -0,4%. Kolejnym raportem, na które inwestorzy będą zwracać jutro uwagę będzie ogłoszenie liczby wniosków o zasiłek dla bezrobotnych. Oczekuje się, że spadnie ona z poprzednich 326 tys. do 315 tys.

W czwartek przed sesją za oceanem podane zostaną wyniki za 3 kwartał jednej z największej sieci handlu detalicznego – spółki Costco. Analitycy spodziewają się wzrostu EPS z 1,04 USD do 1,09 USD i przychodów wyższych o prawie 7% r/r. W oczekiwaniu na wyniki kurs zwyżkował dziś o 0,32%.

Wszystkie opinie i prognozy przedstawione w niniejszym opracowaniu są jedynie wyrazem opinii autorów w dniu publikacji.

oprac. : Michał Kozak / Noble Funds TFI S.A. Noble Funds TFI S.A.

Przeczytaj także

Ile naprawdę może EBC?

Skomentuj artykuł Opcja dostępna dla zalogowanych użytkowników - ZALOGUJ SIĘ / ZAREJESTRUJ SIĘ

Komentarze (0)

DODAJ SWÓJ KOMENTARZ

Eksperci egospodarka.pl

1 1 1

Wpisz nazwę miasta, dla którego chcesz znaleźć bank.

Wzory dokumentów

Bezpłatne wzory dokumentów i formularzy.
Wyszukaj i pobierz za darmo: