eGospodarka.pl

eGospodarka.plFinanseArtykułyAnalizy i komentarze › Dow Jones znowu próbuje przebić 17 tys. pkt.

Dow Jones znowu próbuje przebić 17 tys. pkt.

2014-07-03 09:33

Środowa sesja zakończyła się niewielkimi wzrostami. Indeks S&P500 zyskał jednak zaledwie 0,06%. Wzrost o 0,12% odnotował DJIA. To już 3 próba podejścia inwestorów pod psychologicznie istotny poziom jakim jest 17 000 pkt. Słabo wypadł tylko Nasdaq tracąc na koniec dnia 0,02%.

Przeczytaj także: Spore spadki na Wall Street

Na spadek indeksu Nasdaq wpływ miało m.in. istotne obsunięcie się kursu GoPro. Akcje producenta super wytrzymałych, mobilnych kamer straciły na wartości 13,6%. To pierwszy spadek kursu GoPro od niedawnego debiutu. Inwestorzy ciągle jednak zarabiają 75% (obecnie 42 USD przy 24 USD za akcję w IPO).

Najważniejszymi danymi dzisiejszego dnia były raport ADP, wnioski o kredyt hipoteczny oraz finalne zamówienia w przemyśle. Pierwszy z odczytów okazał się bardzo pozytywnie zaskoczyć inwestorów. Szacunkowa zmiana zatrudnienia w maju w sektorze prywatnym, poza rolnictwem, wyniosła 281 tys. (oczekiwano 200 tys., wobec 179 tys. w kwietniu). We wnioskach o kredyty hipoteczne odnotowano niewielki spadek. W ostatnim tygodniu spłynęło o 0,2% mniej wniosków. Było to głównie zasługą spadającej o 1% liczby nowych wniosków. Liczba wniosków o refinansowanie kredytu wzrosła o 0,1%. Gorsze od oczekiwań okazały się natomiast zamówienia w przemyśle, które w maju spadły o 0,5% w stosunku do kwietnia. W kwietniu, zrewidowany wzrost zamówień wynosił 0,8%. Analitycy oczekiwali spadku w maju o 0,3%. Szczególnie niekorzystnie wypadły zamówienia w środkach transportu. Zamówienia na dobra trwałego użytku bez środków transportu pozostały bez zmian w stosunku do poprzedniego miesiąca, podczas gdy wraz z środkami transportu spadły o 0,9%.

W miarę stabilnie prezentuje się sytuacja na rynku walutowym. Dolar zyskał na sile 0,17% w stosunku do euro. Pomimo 2 z rzędu spadku kursu EUR/USD, pozostaje on w krótkoterminowym trendzie wzrostowym. Kolejny dzień spadku może już jednak oznaczać, że atak na poziom 1,37 zostanie odłożony w czasie.

Praktycznie bez zmian pozostała wartość złota. Jedna uncja kosztuje teraz 1326 USD (+0,01%). Istotnie wzrosła za to cena srebra, która zmieniła się dzisiaj o ponad 0,5%.
Kolejny raz wzrosła rentowność 10-letnich obligacji skarbowych. Obecnie rentowność wynosi 2,62% (+2,46%) i jest coraz bliżej istotnego oporu w okolicach poziomu 2,65%.

Wszystkie opinie i prognozy przedstawione w niniejszym opracowaniu są jedynie wyrazem opinii autorów w dniu publikacji.

Przeczytaj także

Skomentuj artykuł Opcja dostępna dla zalogowanych użytkowników - ZALOGUJ SIĘ / ZAREJESTRUJ SIĘ

Komentarze (0)

DODAJ SWÓJ KOMENTARZ

Eksperci egospodarka.pl

1 1 1

Wpisz nazwę miasta, dla którego chcesz znaleźć bank.

Wzory dokumentów

Bezpłatne wzory dokumentów i formularzy.
Wyszukaj i pobierz za darmo: