eGospodarka.pl

eGospodarka.plFinanseArtykułyAktualności finansowe › Gdzie po konto dla młodej firmy?

Gdzie po konto dla młodej firmy?

2014-03-19 11:40

Gdzie po konto dla młodej firmy?

Gdzie po konto dla młodej firmy? © Michał Nowosielski - Fotolia.com

PRZEJDŹ DO GALERII ZDJĘĆ (2)

Prowadzenie działalności gospodarczej to nie lada wyzwanie, zwłaszcza dla przedsiębiorców, którzy dopiero rozpoczynają przygodę z biznesem. Ważne jest nie tylko należyte traktowanie klientów i kontrahentów, ale również, jeśli nie przede wszystkim, umiejętne zarządzanie finansami. Podstawą tego ostatniego jest konto firmowe.

Przeczytaj także: Konto dla firmy działającej od roku: jakie najlepsze?

Firmowe konto bankowe to narzędzie służące kompleksowemu zarządzaniu finansami przedsiębiorstwa. Z niego dokonuje się comiesięcznych wpłat na konto Zakładu Ubezpieczeń Społecznych lub urzędu skarbowego, na nie wpływają należności uiszczane przez kontrahentów, z niego wypłaca się gotówkę czy wreszcie przelewa wynagrodzenia dla pracowników.

Porównywarka finansowa Comperia.pl postanowiła przygotować ranking na najlepsze konto dla mikrofirmy, która prowadzi swoją działalność od 6 miesięcy. Obrót jaki osiąga zamyka się kwotą 40 tys. złotych miesięcznie. Ponadto raz w miesiącu podmiot ten wykonuje 5 przelewów internetowych, dokonuje płatności kartą na kwotę 200 złotych, opłaca składki ZUS, pobiera historię wykonanych operacji, a średnie saldo na jej rachunku firmowym nie przekracza kwoty 1 500 złotych.

- Przy powyższych założeniach najtańsze konto firmowe proponuje mBank, oferując rachunek mBiznes Start – mówi Jacek Kasperczyk, analityk porównywarki finansowej Comperia.pl. – Miesięczna opłata jaką musi uiścić mikroprzedsiębiorca za użytkowanie tego konta wynosi 5 złotych, ale biorąc pod uwagę, że bank zwraca klientowi kwotę 50 złotych, gdy ten dokonuje przelewów do ZUS, to realnie na tym koncie zarabia się 45 złotych – dodaje.

fot. Michał Nowosielski - Fotolia.com

Gdzie po konto dla młodej firmy?

Najtańsze konto firmowe proponuje mBank, oferując rachunek mBiznes Start.


Dodatkowym atutem propozycji mBanku jest możliwość zaciągnięcia kredytu na start przez firmy, które dopiero rozpoczęły działalność. Niewiele innych banków ma podobny kredyt w swojej ofercie. Doskonale wiadomo natomiast, że wsparcie finansowe jest bardzo istotne zwłaszcza w początkowej fazie prowadzenia działalności.

Drugie miejsce w rankingu na najtańsze konto dla mikroprzedsiębiorcy zajął rachunek dbNET Biznes oferowany przez Deutsche Bank. Po dokonaniu wszystkich przyjętych do tworzenia rankingu operacji, całkowity miesięczny koszt użytkowania tego konta wynosi 0 złotych.

Trzecie miejsce w rankingu przypadło FM Bankowi PBP i kontu firmowemu o nazwie Pomocna Dłoń. Miesięczne koszty związane z prowadzeniem tego rachunku to 2,5 zł za wypłatę pieniędzy z bankomatu obcej sieci.

fot. mat. prasowe

TOP 5 kont dla mikroprzedsiębiorcy

Drugie miejsce w rankingu na najtańsze konto dla mikroprzedsiębiorcy zajął rachunek dbNET Biznes oferowany przez Deutsche Bank. Po dokonaniu wszystkich przyjętych do tworzenia rankingu operacji, całkowity miesięczny koszt użytkowania tego konta wynosi 0 złotych.


Przeczytaj także

Skomentuj artykuł Opcja dostępna dla zalogowanych użytkowników - ZALOGUJ SIĘ / ZAREJESTRUJ SIĘ

Komentarze (1)

  • Kampeal / 2014-03-24 09:02:59

    Ja mam w PKO BP i sobie bardzo chwale. Co do reszty to nie wiem więc się nie wypowiem, ale te 45zł to brzmi dość podejrzanie - ciekawe jakie obwarowania są. odpowiedz ] [ cytuj ]

DODAJ SWÓJ KOMENTARZ

Eksperci egospodarka.pl

1 1 1

Wpisz nazwę miasta, dla którego chcesz znaleźć bank.

Wzory dokumentów

Bezpłatne wzory dokumentów i formularzy.
Wyszukaj i pobierz za darmo: