eGospodarka.pl
eGospodarka.pl poleca

eGospodarka.plFinanseArtykułyAktualności finansowe › Ranking pożyczek online III 2014

Ranking pożyczek online III 2014

2014-03-19 11:03

Ranking pożyczek online III 2014

Ranking pożyczek online III 2014 © Voyagerix - Fotolia.com

PRZEJDŹ DO GALERII ZDJĘĆ (3)

Vivus.pl, Viasms.pl oraz Kasomat.pl to najlepsi internetowi pożyczkodawcy - wynika z rankingu stworzonego przez Loan Magazine. Oferta pierwszego z nich szczególnie wyróżnia się na tle konkurencji. Vivus nie dość, że skłonny jest pożyczyć bez odsetek nawet 1400 złotych, to także proponuje najwyższy możliwy limit zobowiązania - 3500 złotych.

Przeczytaj także: Małe i szybkie pożyczki internetowe

Gdyby zadać pytanie o kształt pożyczki idealnej, okazałoby się, że powinna ona być szybka, tania, łatwo dostępna, elastyczna oraz nieobarczona koniecznością sprostania wielu formalnościom. Sprawdźmy, czy takim kryteriom są w stanie sprostać pożyczki proponowane przez internetowe firmy.

Loan Magazine wziął pod lupę 15 czołowych firm pożyczkowych świadczących usługi drogą internetową i przeanalizował ich oferty pod kątem pożyczki w wysokości 900 zł z 30-dniowym okresem spłaty oraz pierwszej pożyczki, czyli świadczenia wypłacanego nowym klientom. Decydując się na skorzystanie z usług tych pożyczkodawców można mieć pewność co do ich wiarygodności oraz tego, że produkt finansowy będzie zgodny z naszymi potrzebami, gdyż podmioty działają zgodnie z zasadami odpowiedzialnego pożyczania. Oznacza to, że nie tylko spełniają nasze oczekiwania, ale przede wszystkim udzielając nam pożyczki będą brać pod uwagę nasze rzeczywiste możliwości finansowe, a tym samym ograniczą ryzyko wpadnięcia w spiralę zadłużenia. Między innymi, dlatego większość firm pożyczkowych wprowadza limit pierwszej pożyczki, która zwykle mieści się w przedziale 100-600 zł.

Jednym z wyjątków jest Vivus, który jest skłonny dać nowym klientom nawet 1400 zł i to za darmo, czyli biorąc pierwszą pożyczkę oddajemy tylko taką kwotę, jaką pożyczyliśmy. Przykładowo, jeśli potrzebne nam było 300 zł to zwracamy dokładnie 300 zł i ani grosza więcej. Do Vivusa warto zgłosić się również w momencie, gdy potrzebne jest nam 900 zł. Wybierając 30-dniowy okres spłaty do podstawowej kwoty dojdzie nam 126 zł z racji odsetek, czyli łącznie zadłużenie wyniesie 1026 zł. To o 9 zł mniej niż w przypadku drugiej najkorzystniejszej oferty dla modelowego przykładu, a o 16 zł mniej w porównaniu z miejscem trzecim. Zadłużając się w ViaSMS przyjdzie nam oddać 1035 zł, a Kasomat do 900 zł doda jeszcze 142,27 zł.

Vivus przewodzi także w rankingu na najwyższy możliwy limit zobowiązania – klienci stali i rzetelnie spłacający kolejne pożyczki mogą podreperować domowy budżet kwotą nawet 3500 zł. Co więcej, firma promująca się hasłem „Pieniądze współczesnych ludzi” czeka na wnioski i jest do dyspozycji potencjalnych klientów 7 dni w tygodniu, zawsze od 6.00 do 23. 00. Potrzebując 3000 zł przy braku możliwości skorzystania z oferty bankowej można zwrócić się do SMS365, NetCredit, OKMoney czy Lendon. Większość firm pożyczkowych ustawia ograniczenie na poziomie 2000 zł. Jedynie Kasomat ma na swojej stronie WWW suwaki, które kończą się na kwocie 1000 zł i 28 dniach spłaty należności.

fot. mat. prasowe

TOP 3

Bez wątpienia liderem rynku na dzień dzisiejszy pozostaje marka Vivus.pl, która oprócz najtańszej oferty ma do zaproponowania najwyższy limit udzielonego zobowiązania.


Jeśli dotychczas nie korzystaliśmy z usług firm pożyczkowych i wahamy się, czy dodatkowe zobowiązanie nie nadwyręży już i tak uszczuplonego domowego budżetu, warto pomyśleć o pierwszej pożyczce w SohoCredit, OKMoney lub NetCredit. Dwaj pierwsi pożyczkodawcy do kwot nieprzekraczających 500 zł nie doliczą ani grosza, a trzeci da za darmo nawet 1000 zł. Darmowa pożyczka znajduje się także w ofercie Kredito24.pl, jednak niezbędne jest uregulowanie należności w ciągu 7 dni od momentu, kiedy pieniądze pojawią się na naszym koncie. Po przekroczeniu tygodnia, firma niestety zacznie naliczać odsetki.

fot. mat. prasowe

Najwyższy możliwy limit zobowiązania

Vivus przewodzi także w rankingu na najwyższy możliwy limit zobowiązania – klienci stali i rzetelnie spłacający kolejne pożyczki mogą podreperować domowy budżet kwotą nawet 3500 zł.


Informacje o badaniu
Niezależny ranking wykonany przez ekspertów Loan Magazine pokazuje całe spektrum ofert firm udzielających mikropożyczek online w sieci. Przy ocenie braliśmy pod uwagę okres spłaty oraz maksymalną możliwą kwotę pożyczki o jaką może starać się potencjalny klient. Ponieważ mamy na rynku kilka ofert promocyjnych dotyczących przede wszystkim nowych klientów, głównym kryterium jakie wzięliśmy pod uwagę to standardowa oferta dla pożyczki w kwocie 900 zł na okres 30 dni.

Skomentuj artykuł Opcja dostępna dla zalogowanych użytkowników - ZALOGUJ SIĘ / ZAREJESTRUJ SIĘ

Komentarze (1)

  • Firmy pożyczkowe źródłem niebezpieczeństwa

    toomuch / 2014-03-19 12:03:55

    Większość firm, w których klienci brali pożyczkę prowadzi agresywną politykę blokady kont w ich systemach. Na kontach nie można zmienić adresu e-mail, co w przypadku dostępu do skrzynki osób trzecich może prowadzić do zaciągania kredytów bez wiedzy prawowitych użytkowników! Kont nie można usunąć! Zapytania o zmianę adresu e-mail lub procedurę usunięcia konta są pomijane, co ciekawe zapytania wysyłane o produkty są już obsługiwane. Te firmy prowadzą nieuczciwą politykę wobec klientów. Loan Magazine powinien najpierw sprawdzić jakość usług i bezpieczeństwo klientów przed oceną firm i wprowadzeniem ich do rankingu. odpowiedz ] [ cytuj ]

DODAJ SWÓJ KOMENTARZ

Eksperci egospodarka.pl

1 1 1

Wpisz nazwę miasta, dla którego chcesz znaleźć bank.

Wzory dokumentów

Bezpłatne wzory dokumentów i formularzy.
Wyszukaj i pobierz za darmo: