eGospodarka.pl

eGospodarka.plFinanseArtykułyAktualności finansowe › V.me by Visa: coraz większa sieć akceptacji

V.me by Visa: coraz większa sieć akceptacji

2013-12-05 13:12

V.me by Visa: coraz większa sieć akceptacji

V.me by Visa dostępna w Wielkiej Brytanii, Francji, Hiszpanii oraz Polsce © Natalia Merzlyakova - Fotolia.com

V.me by Visa – pierwsza ogólnoeuropejska usługa portfela elektronicznego świadczona przez banki i instytucje finansowe – jest już dostępna w Wielkiej Brytanii, Francji, Hiszpanii oraz Polsce. Obok brytyjskiej National Building Society oferują ją czołowe francuskie banki BPCE i LCL oraz – w ramach programu pilotażowego – ING Bank Śląski w Polsce; liczne programy pilotażowe realizowane są również w Hiszpanii. W ramach pierwszego etapu upowszechnienia usługi w całej Europie – na wszystkich czterech rynkach – dołączą do nich wkrótce następni wydawcy portfela elektronicznego.

Przeczytaj także: eCard wdraża V.me by Visa

Portfel elektroniczny V.me by Visa, umożliwiając proste i bezpieczne płatności internetowe, ma na celu wzmacnianie zaufania konsumentów do handlu elektronicznego oraz ograniczanie przypadków rezygnacji z transakcji w trakcie dokonywanego w internecie zakupu. W Wielkiej Brytanii każdy użytkownik karty płatniczej może zgłosić chęć utworzenia portfela V.me by Visa. W Polsce w pilotażu V.me by Visa biorą udział pracownicy ING Banku Śląskiego, a w pozostałych krajach usługa jest obecnie oferowana wybranym grupom konsumentów, przy czym jej dostępność ulegnie znacznemu zwiększeniu w najbliższych miesiącach.

Już teraz płatności z użyciem V.me by Visa akceptuje ponad 1,4 tys. detalistów, do których wkrótce dołączą takie firmy jak Universal Music w Wielkiej Brytanii oraz Allopneus, Aquarelle, Brandalley, Leclerc Drive, Made.com i Pecheur.com we Francji.

W okresie do stycznia 2014 r. sieć akceptacji V.me by Visa osiągnie poziom 4 tys. detalistów, dzięki strategicznym umowom partnerskim zawieranym z głównymi dostawcami usług płatniczych (integratorami płatności), takimi jak WorldPay w Wielkiej Brytanii oraz Be2Bill (Rentabiliweb), Lyra Networks, Monext, Paybox (Point), System Pay i Worldline (spółka zależna firmy Atos obsługująca e-płatności) we Francji.

fot. Natalia Merzlyakova - Fotolia.com

V.me by Visa dostępna w Wielkiej Brytanii, Francji, Hiszpanii oraz Polsce

Portfel elektroniczny V.me by Visa, umożliwiając proste i bezpieczne płatności internetowe, ma na celu wzmacnianie zaufania konsumentów do handlu elektronicznego oraz ograniczanie przypadków rezygnacji z transakcji w trakcie dokonywanego w internecie zakupu.


Na początku 2014 r. planowane jest komercyjne wdrożenie V.me by Visa przez ING Bank Śląski, rozpocznie się także pilotaż w Irlandii, po którym nastąpią dalsze wdrożenia. W każdym kraju konsumenci będą mogli korzystać z portfela elektronicznego u wszystkich detalistów przyjmujących płatności z wykorzystaniem V.me by Visa.

Steve Perry, dyrektor ds. handlowych w Visa Europe, powiedział: „Dla detalistów i banków-wydawców V.me by Visa to znak akceptacji obowiązujący w całej Europie. Telefony komórkowe, tablety czy płatności elektroniczne zmieniły charakter handlu detalicznego – konsumenci chcą obecnie kupować u tego sprzedawcy, którego sami wybiorą, z użyciem dowolnego urządzenia i bez podawania danych karty. Dlatego też, wspólnie z naszymi instytucjami członkowskimi i detalistami, pragniemy zaoferować konsumentom dostęp do korzyści płynących ze skali usługi V.me by Visa oraz jej międzynarodowego zasięgu”.

Ron Kalifa, zastępca przewodniczącego rady dyrektorów firmy WorldPay, powiedział: „Detaliści obsługujący portfele elektroniczne, takie jak V.me by Visa, zajmują dobrą pozycję do skorzystania ze zmieniających się zwyczajów zakupowych konsumentów. Jak wykazały nasze badania, małe i średnie firmy również rozszerzają zakres przyjmowanych form płatności, włączając rozwiązania handlu elektronicznego i usługi portfela mobilnego. Oczekujemy, że V.me by Visa znacząco poprawi współczynniki konwersji w handlu internetowym, zarówno małym firmom, jak i wielkim korporacjom”.

W ciągu najbliższych miesięcy, w ramach obecnego, wstępnego etapu wdrożeń V.me by Visa w Europie, do programu dołączą kolejni detaliści i wydawcy portfela, poprzedzając wprowadzenie usługi na skalę komercyjną, co wraz ze skierowaną do konsumentów kampanią marketingową nastąpi w drugiej połowie 2014 r.

W Polsce wdrożenie jako pierwszy rozpoczął ING Bank Śląski oraz firma eCard. Visa pracuje już nad udostępnieniem portfela elektronicznego V.me by Visa z kolejnymi polskimi bankami oraz agentami rozliczeniowymi; następne wdrożenia są planowane w 2014 r.

Na tle Europy, w Polsce istnieje duży potencjał rozwoju płatności e-commerce, gdyż – jak wskazują dane Eurostatu za 2012 r. – udział handlu internetowego w całym handlu detalicznym wynosi w Unii Europejskiej średnio 9%, podczas gdy w Polsce tylko 3%.

Skomentuj artykuł Opcja dostępna dla zalogowanych użytkowników - ZALOGUJ SIĘ / ZAREJESTRUJ SIĘ

Komentarze (0)

DODAJ SWÓJ KOMENTARZ

Eksperci egospodarka.pl

1 1 1

Wpisz nazwę miasta, dla którego chcesz znaleźć bank.

Wzory dokumentów

Bezpłatne wzory dokumentów i formularzy.
Wyszukaj i pobierz za darmo: