eGospodarka.pl

eGospodarka.plFinanseArtykułyAktualności finansowe › V.me by Visa w natarciu

V.me by Visa w natarciu

2015-07-07 12:41

V.me by Visa w natarciu

V.me by Visa w natarciu © thodonal - Fotolia.com

Od końca czerwca bieżącego roku portfel elektroniczny V.me by Visa dostępny jest w Getin Banku. To już czwarty bank w Polsce, po ING Banku Śląskim, Santander Consumer Banku i Raiffeisen Polbanku, który udostępnił swoim klientom tę usługę. Już wkrótce dołączyć do nich ma Bank Zachodni WBK, a do wdrożenia funkcjonalności przygotowują się też inne instytucje.

Przeczytaj także: Getin Bank wprowadza V.me by Visa

Rozrasta się również sieć akceptacji V.me by Visa. Ostatnio dołączyli do niej Empik.com – jeden z najbardziej popularnych sprzedawców książek i multimediów oraz PolskiBus. Łącznie możliwość płacenia przy pomocy tego rozwiązania oferuje już ponad 10 tys. sklepów internetowych w naszym kraju. Ich zestawienie wraz z najważniejszymi informacjami na temat portfela znajduje się na dedykowanej stronie www.v.me, która umożliwia również założenie portfela w jednym z banków - wydawców.

Bieżące statystyki jasno wskazują, że Polacy coraz chętniej płacą kartami za zakupy w sieci. Według danych Visa Europe, w I kwartale br. płatności plastikami było o 37% więcej niż w analogicznym okresie roku ubiegłego. Wzrostowi temu sprzyjac ma również upowszechnienie portfela V.me by Visa.
„Już wkrótce portfel na skalę komercyjną udostępni również Bank Zachodni WBK, a nad wdrożeniem usługi pracują kolejne instytucje członkowskie Visa Europe” - komentuje Małgorzata Ciszecka, menedżer odpowiedzialna w Visa Europe za rozwój usługi w Polsce.

Portfel V.me by Visa w Getin Banku może założyć każdy – nie trzeba do tego być klientem banku. Na podobnej zasadzie usługa funkcjonuje w ING Banku Śląskim i Raiffeisen Polbanku. Getin Bank umożliwia dodanie do portfela do 5 dowolnych kart debetowych, kredytowych i przedpłaconych, zarówno Visa, jak i innych systemów płatniczych, wydanych przez polskie i europejskie banki klientom indywidualnym jak i klientom biznesowym.
„Portfel V.me by Visa, który ułatwia i przyspiesza płatności online, odegra także istotną rolę na coraz popularniejszym rynku m-commerce, bowiem z usługi można korzystać z każdego urządzenia, także mobilnego, z dostępem do internetu i wyposażonego w przeglądarkę internetową.

Ściśle współpracujemy z detalistami, którzy rozpoczęli akceptację portfela, nad promowaniem tej usługi wśród ich klientów. W tej chwili trwają promocje z sieciami Empik oraz Saturn, a w czerwcu zakończyły się promocje płatności poprzez V.me by Visa zorganizowane wspólnie z Multikinem oraz siecią Piotr i Paweł. W najbliższych miesiącach planujemy kolejne takie działania z innymi detalistami” – podsumowuje Małgorzata Ciszecka.

Na dedykowanej V.me by Visa stronie internetowej www.v.me znalazły się szczegółowe informacje dla konsumentów dotyczące korzystania z portfela, m.in. lista najbardziej znanych i największych e-sklepów akceptujących płatności V.me by Visa oraz specjalna animacja. Strona umożliwia również założenie portfela w wybranym banku-wydawcy, a także zawiera szczegółowe informacje dla detalistów nt. korzyści płynących z akceptacji płatności poprzez V.me by Visa.

V.me by Visa w Europie


Cztery kolejne banki pracują nad udostępnieniem portfela w Wielkiej Brytanii. Po banku Nationwide oferującym już portfel konsumentom, wdrożenie usługi rozpoczęły jedne z najbardziej rozpoznawalnych marek finansowych na wyspach: Lloyds Bank, Halifax, Bank of Scotland oraz TBS. Banki planują zakończyć wdrożenia V.me by Visa przed końcem br.
Również do końca br. portfel będzie wydawany przez banki w 12 europejskich krajach, a płatności poprzez V.me by Visa są akceptowane już w ponad 43 tys. sklepów internetowych w całej Europie.

oprac. : Aleksandra Baranowska-Skimina / 4Press

Skomentuj artykuł Opcja dostępna dla zalogowanych użytkowników - ZALOGUJ SIĘ / ZAREJESTRUJ SIĘ

Komentarze (0)

DODAJ SWÓJ KOMENTARZ

Eksperci egospodarka.pl

1 1 1

Wpisz nazwę miasta, dla którego chcesz znaleźć bank.

Wzory dokumentów

Bezpłatne wzory dokumentów i formularzy.
Wyszukaj i pobierz za darmo: