eGospodarka.pl

eGospodarka.plFinanseArtykułyAktualności finansowe › Gdzie po pożyczki online?

Gdzie po pożyczki online?

2013-10-30 09:54

Gdzie po pożyczki online?

Gdzie po pożyczki online? © wojost11 - Fotolia.com

PRZEJDŹ DO GALERII ZDJĘĆ (5)

Nie trzeba wychodzić z domu i załatwiać szeregu formalności, aby pieniądze nawet w 15 minut pojawiły się na koncie bankowym pożyczkobiorcy. Firmy oferujące zobowiązania krótkoterminowe przez internet starają się jak najlepiej dopasować do potrzeb potencjalnych klientów. Loan Magazine sprawdził, jak faktycznie wygląda dostępność pożyczek online wśród marek działających w oparciu o ideę odpowiedzialnego pożyczania.

Przeczytaj także: Małe i szybkie pożyczki internetowe

Rynek szybkich pożyczek, którego wartość w Polsce szacowana jest na 4 mld zł, można podzielić na dwie strefy – firmy, dla których priorytetem jest budowanie zaufania i wiarygodnej pozycji poprzez działanie zgodne z prawem oraz pożyczkodawców, którzy niekoniecznie liczą się z paragrafami.

Sięgnięcie po pomoc do nielegalnego podmiotu niesie za sobą wysokie ryzyko popadnięcia w kłopoty finansowe, dlatego tak ważne jest, aby świadomie zarządzać domowym budżetem, dokładnie czytać dawane nam do podpisania dokumenty i nie dać się złapać na fajną reklamę.

W interesie pożyczkodawcy, który chce być miarodajny i skuteczny, leży nie tylko odpowiadanie na zapotrzebowanie klientów, ale także dostateczne doinformowanie w sprawie wszelkich kwestii związanych z umową i dopasowanie oferty do faktycznych możliwości finansowych ubiegającego się o szybkie zobowiązanie. Tak właśnie działa odpowiedzialne pożyczanie – zwraca uwagę Łukasz Kuleta, Marketing Manager z Ekspres Kasa (Ferratum Bank Ltd.).

fot. mat. prasowe

Porównanie pożyczek online

Zgodnie z zestawieniem Loan Magazine o dobre praktyki dba 15 firm pożyczkowych, które należą do czołówki polskiego sektora krótkoterminowych zobowiązań.


Zgodnie z zestawieniem Loan Magazine o dobre praktyki dba 15 firm pożyczkowych, które należą do czołówki polskiego sektora krótkoterminowych zobowiązań.

fot. mat. prasowe

Lista banków

Wonga ma rachunki praktycznie we wszystkich liczących się bankach, w tym w Pekao, PKO BP, Aliorze, BZ WBK, mBanku, Credit Agricole i Nordea (dwa ostatnie nie prowadzą kont żadnej innej firmy pożyczkowej).


Ponieważ ubiegając się o pożyczkę klientowi zależy, aby jak najszybciej móc korzystać z potrzebnych pieniędzy, na pierwszy rzut Loan Magazine wziął pod uwagę to , ile faktycznie zajmuje popularne „15 minut”. Powszechnym wymogiem wśród firm pożyczkowych jest dokonanie przelewu na kwotę od 1 gr do 1 zł na jej konto. Ma to posłużyć weryfikacji informacji podanych przed składającego wniosek.

Jednocześnie przekłada się to na szybkość przelania gotówki na konto pożyczkobiorcy. Jeśli ma on ROR w tej samej placówce co pożyczkodawca może liczyć na to, że pożyczka trafi do niego rzeczywiście nawet w kilkanaście minut, a na pewno tego samego dnia, w którym zgłosił się po wsparcie finansowe. W tej kwestii przoduje Wonga, która ma rachunki praktycznie we wszystkich liczących się bankach, w tym w Pekao, PKO BP, Aliorze, BZ WBK, mBanku, Credit Agricole i Nordea (dwa ostatnie nie prowadzą kont żadnej innej firmy pożyczkowej). Dużą dostępność oferuje także MiniCredit, OK Money i Via Sms.

Drugim warunkiem szybkiego dostępu do pieniędzy, o które się ubiegaliśmy są godziny pracy danej placówki. Na tym polu wyróżnia się Vivus, który obsługuje klientów codziennie, od 6.00 do 23.00. Gdy potrzeba szybkiego zastrzyku gotówki pojawi się w niedzielę, z pomocą przyjdą Via SMS, Wonga, Net Credit, SMS365 oraz Soho Credit.

Dostępność wiąże się także z tym, ile pożyczkobiorca może maksymalnie dostać, gdy po raz pierwszy korzysta z usług danej firmy. Z prezentowanej „15” jedynie Kredito24 umożliwia nowym klientom sięgnięcie po maksymalną kwotę, czyli 2 tys. zł. Pozostałe podmioty stawiają limit pierwszej pożyczki. Najniższy jest on w Wondze, która za pierwszym razem jest skłonna pożyczyć kwotę od 50 do 500 zł. Decydując się pożyczyć 50 zł na 30 dni, po doliczeniu odsetek i prowizji, trzeba będzie zwrócić 64,55 zł. Inne firmy, np. Ekspres Kasa, Ofin, Vivus czy Via Sms, dolną granicę ustawiły na 100 zł, a górną od 400 do 1200 zł.

fot. mat. prasowe

Wysokość pożyczki

Z prezentowanej „15” jedynie Kredito24 umożliwia nowym klientom sięgnięcie po maksymalną kwotę, czyli 2 tys. zł. Pozostałe podmioty stawiają limit pierwszej pożyczki.


Najwięcej, bo aż 3 tys. zł zaoferuje NetCredit i OK Money. Tyle samo można dostać w SMS365, ale dopiero przy zaciąganiu 7 pożyczki. Z kolei najmniej pożyczy SMS Kredyt oraz Kasomat – maksymalna kwota zobowiązania wynosi u nich odpowiednio 800 i 490 zł.

Jeśli chodzi o wiek, zwykle klient musi mieć ukończone przynajmniej 18 lat, ale nie przekraczać 75 roku życia. Wyjątkiem jest Kasomat, który kieruje swój produkt jedynie do grupy 20-30 lat. Z kolei Lendo preferuje klientów mających przynajmniej 24 lata.

fot. mat. prasowe

Podstawowe informacje

Gdy potrzeba szybkiego zastrzyku gotówki pojawi się w niedzielę, z pomocą przyjdą Via SMS, Wonga, Net Credit, SMS365 oraz Soho Credit.


Pod względem okresu spłaty należności firmy pożyczkowe dają klientom szerokie spektrum wyboru. Jedne stosują podział od 1-30 dni, a inne wyznaczają termin w postaci 15, 30 lub 60 dni. Bez żadnych dodatkowych kosztów można oddać pieniądze wcześniej. Zwykle też, w momencie problemów z terminową spłatą, można starać się o przedłużenie okresu uregulowania zadłużenia, jednak dopiero po uiszczeniu odpowiedniej opłaty. Taką możliwość daje m.in. Soho Credit, Lendo, Wonga czy Vivus.

Przeczytaj także

Skomentuj artykuł Opcja dostępna dla zalogowanych użytkowników - ZALOGUJ SIĘ / ZAREJESTRUJ SIĘ

Komentarze (3)

 • Anka87 / 2013-11-04 10:45:44

  Komentarz edytowany 1 raz (ostatnio 2013-11-04 10:47:19)

  Wiedziałam, że pożyczając w ViaSMS.pl nie będzie źle :). odpowiedz ] [ cytuj ]

 • Komentarz usunięty

 • A_la82 / 2014-09-10 15:35:33

  Polecam, bo Ferratum Bank i pożyczka Ekspres Kasa uratowała mi głowę. Pożyczkę miałam szybko na koncie i 60 dni na spłatę odpowiedz ] [ cytuj ]

 • Odp. Gdzie po pożyczki online?

  Anerti / 2015-02-10 02:33:43

  Komentarz edytowany 1 raz (ostatnio 2015-02-10 02:35:36)

  Jest kilka ciekawych propozycji na rynku finansów pozabankowych. Jednak szczególnie interesująco prezentuje się pożyczka oferowana przez netpozyczka24.pl W mojej ocenie jest to obecnie najkorzystniejsza oferta na rynku. Skorzystałem i jestem bardzo zadowolony. Szybka i prosta aplikacja online, minimum formalności i natychmiastowa wypłata. A do tego niskie koszty i dogodne warunki spłaty. Polecam sprawdzić i samemu ocenić... odpowiedz ] [ cytuj ]

DODAJ SWÓJ KOMENTARZ

Eksperci egospodarka.pl

1 1 1

Wpisz nazwę miasta, dla którego chcesz znaleźć bank.

Wzory dokumentów

Bezpłatne wzory dokumentów i formularzy.
Wyszukaj i pobierz za darmo: