eGospodarka.pl

eGospodarka.plFinanseArtykułyAnalizy i komentarze › Kurs EUR/USD zniżkuje do poziomu 1,3245

Kurs EUR/USD zniżkuje do poziomu 1,3245

2013-09-11 12:45

Od rana dolar amerykański zyskuje wobec wspólnej waluty. Kurs EUR/USD zniżkuje do 1,3245.

Przeczytaj także: Eurodolar – konsolidacja, ropa i złoto w dół

Po wczorajszym umocnieniu, dziś od rana osłabia się polski złoty. Kurs EUR/PLN wzrasta pod 4,25, a USD/PLN do 3,2050. Dziś największą uwagę powinny przykuć dane z rynku pracy Wielkiej Brytanii (10:30) oraz kolejne doniesienia związane z możliwą interwencją USA w Syrii. Ponadto z Polski poznamy dane o bilansie płatniczym za lipiec (14:00), a w nocy czasu polskiego Bank Rezerw Nowej Zelandii ogłosi decyzję ws. stóp procentowych.

W trakcie sesji amerykańskiej Prezydent USA zwrócił się do Kongresu by ten wstrzymał się z głosowaniem nad interwencją zbrojną w Syrii. Barack Obama powiedział, że Stany Zjednoczone będą współpracować z Rosją oraz Chinami nad propozycją by Syria przekazała swój arsenał broni chemicznej wspólnocie międzynarodowej. Zaznaczył jednak, że siły zbrojne USA pozostają w gotowości na wypadek, gdyby środki dyplomatyczne nie przyniosły pożądanych efektów. Malejące napięcia związane z Syrią zmniejszają awersję do ryzyka na rynkach finansowych. Wczoraj indeks S&P 500 szóstą sesję z rzędu zakończył nad kreska – to najdłuższa seria wzrostów od czerwca bieżącego roku. Nastrojom pomogły również wczorajsze dobre dane z Chin. Od początku tygodnia wobec amerykańskiego dolara na wartości zyskują wszystkie waluty naszego regionu.

W. Brytania: Poprawa na rynku pracy wsparciem dla funta

O godzinie 10:30 z Wielkiej Brytanii poznamy stopę bezrobocia za lipiec oraz liczbę wniosków o zasiłek dla bezrobotnych za sierpień. Pod przewodnictwem Marka Carneya Bank Anglii uzależnił utrzymywanie niskich stóp procentowych od pozostawania stopy bezrobocia powyżej 7 proc. (obecnie 7,8 proc.). BoE oczekuje, że bezrobocie spadnie poniżej tego poziomu dopiero w 2016 roku. Wszelkie symptomy szybszej niż oczekują władze monetarne poprawy sytuacji na rynku pracy powinny przekładać się na oczekiwania wcześniejszego zacieśnienia polityki pieniężnej, wzrost rynkowych stóp procentowych, a co za tym idzie umocnienie brytyjskiej waluty.

Wszystkie opinie i prognozy przedstawione w niniejszym opracowaniu są jedynie wyrazem opinii autorów w dniu publikacji.

oprac. : Szymon Zajkowski / Dom Maklerski TMS Brokers Dom Maklerski TMS Brokers

Więcej na ten temat: komentarz walutowy, kursy walut, złoty, dolar, euro, funt, jen

Przeczytaj także

Skomentuj artykuł Opcja dostępna dla zalogowanych użytkowników - ZALOGUJ SIĘ / ZAREJESTRUJ SIĘ

Komentarze (0)

DODAJ SWÓJ KOMENTARZ

Eksperci egospodarka.pl

1 1 1

Wpisz nazwę miasta, dla którego chcesz znaleźć bank.

Wzory dokumentów

Bezpłatne wzory dokumentów i formularzy.
Wyszukaj i pobierz za darmo: