eGospodarka.pl
eGospodarka.pl poleca

eGospodarka.plFinanseArtykułyAnalizy i komentarze › Rynek akcji, walut i surowców 19-23.08.13

Rynek akcji, walut i surowców 19-23.08.13

2013-08-26 11:07

Przeczytaj także: Rynek akcji, walut i surowców 05-09.08.13


Ropa

W ubiegłym tygodniu kurs ropy spadał. Lokalne minimum wypadło w środę na poziomie 103.52 USD. Potem doszło do odbicia. W czwartek szczyt wypadł na poziomie 105.25 USD, zaś w piątek po spadku do 104.32 USD, osłabienie dolara przełożyło się na wzrosty do 106.91 USD. Zamknięcie wypadło na poziomie 106.36 USD (wykres 8).

fot. mat. prasowe

Wykres 8. Kurs kontraktów na ropę w perspektywie długoterminowej

Wykres 8. Kurs kontraktów na ropę w perspektywie długoterminowej


Sądzę, że z lipcowego szczytu trwa korekta w postaci trójkąta (a-b-c-d-e). Spadki ze szczytu sprzed kilku dni mogą się odbywać w ramach fali (e). Jeśli jest to słuszne oznaczenie, to odbicie ze środowego dna powinno być korekcyjne i szybko na początku tygodnia powinno się załamać (spadek i przełamanie wsparcia w rejonie 105.25 USD). Wtedy kolejne dni powinny przynieść test dołków w rejonie 102.70 USD oraz 102.30 USD. Dopiero potem doszłoby do kolejnej fali wzrostowej której celem byłoby osiągnięcie nowego szczytu w ramach fali piątej.

Złoto

Ostatni tydzień przyniósł dalsze wzrosty. Po kilku sesjach konsolidacji w piątek po bardo słabych danych z USA doszło do ustanowienia nowego szczytu na poziomie 1399.80 USD (poprzedni szczyt z poniedziałku był na poziomie 1384 USD). Zamknięcie wypadło na poziomie 1397.40 USD.

W krótkim terminie na początku tygodnia możliwe korekcyjne cofnięcie (wsparcie znajduje się w rejonie 1381 USD). Potem za kilka sesji możliwy jest nowy szczyt (gdy eurodolar osiągnie nowe maksimum). Wtedy z dna z 7-go sierpnia zobaczymy 5-ciofalową strukturę składającą się na falę trzecią (wykres 9). Potem oczekuję na wielosesyjną falę spadków i przekonamy się czy z tegorocznego dna pojawi się wzrostowa piątka czy tylko wzrostowa trójka. Warto zauważyć, ze bardziej spekulacyjne srebro utworzyło już na swoim wykresie wzrostową 5-falową strukturę.

fot. mat. prasowe

Wykres 9. Kurs kontraktów na złoto w perspektywie długoterminowej

Wykres 9. Kurs kontraktów na złoto w perspektywie długoterminowej


Krytyczny długoterminowy opór znajduje się w rejonie 1560 USD. Nieudana próba trwałego pokonania tej bariery może w perspektywie kolejnych wielu miesięcy doprowadzić do mocnego spadku cen złota.

Wszystkie opinie i prognozy przedstawione w niniejszym opracowaniu są jedynie wyrazem opinii autorów w dniu publikacji.

poprzednia  

1 ... 3 4

oprac. : Sławomir Dębowski / Globtrex.com NEWS Globtrex.com NEWS

Skomentuj artykuł Opcja dostępna dla zalogowanych użytkowników - ZALOGUJ SIĘ / ZAREJESTRUJ SIĘ

Komentarze (0)

DODAJ SWÓJ KOMENTARZ

Eksperci egospodarka.pl

1 1 1

Wpisz nazwę miasta, dla którego chcesz znaleźć bank.

Wzory dokumentów

Bezpłatne wzory dokumentów i formularzy.
Wyszukaj i pobierz za darmo: