eGospodarka.pl

eGospodarka.plFinanseArtykułyAnalizy i komentarze › Rynek walutowy bez większych zmian

Rynek walutowy bez większych zmian

2013-03-15 13:15

Rynek walutowy bez większych zmian

EUR/USD © fot. mat. prasowe

PRZEJDŹ DO GALERII ZDJĘĆ (2)

Bardzo pozytywne nastroje panowały w dniu wczorajszym na rynkach finansowych. Indeks akcji amerykańskich DJIA wzrósł po raz dziesiąty z rzędu, a zamknięcie sesji stanowiło także maksimum, co jest zapowiedzią kontynuacji dobrych nastrojów.

Przeczytaj także: Nietypowy trójkąt na wykresie S&P500

Wyraźnie rosły także giełdy w Europie. Nowy szczyt ustanowił niemiecki indeks DAX oraz francuski CAC. Giełda w Londynie nowy szczyt ustanowiła dziś rano na otwarciu. Minimalnym impulsem do wzrostów w dniu wczorajszym były dane z USA, których publikacja była nieco lepsza od prognoz.

Dla naszej gospodarki dobrą informacją była inflacja konsumencka. Wyniosła 1,3%, względem prognozy 1,5%. W ubiegłym miesiącu poziom ten wyniósł 1,7%. Pomimo pozytywnej informacji, dane nie miały większego wpływu na notowania par walutowych powiązanych z polskim złotym.
Główna para walutowa EUR/USD w pierwszej części wczorajszej sesji ustanowiła nowe minimum na poziomie 1,2910, jednak ostatecznie sesja zamknęła się na zielono. Obecnie testowany jest opór wynikający z linii tenkan sen na poziomie 1,3021, który może być okazją do zajęcia krótkiej pozycji. Trend pozostaje spadkowy.

W dniu dzisiejszym poznamy kilka ważnych publikacji z USA. O godzinie 13:30: inflacja bazowa oraz inflacja CPI, a także indeks produkcyjny Empire State. O godzinie 14:15, jeszcze ważniejsze dane, tj. produkcja przemysłowa M/M i R/R.

Główna para walutowa EUR/USD w pierwszej części wczorajszej sesji ustanowiła nowe minimum na poziomie 1,2910, jednak ostatecznie sesja zamknęła się na zielono. Obecnie testowany jest opór wynikający z linii tenkan sen na poziomie 1,3021, który może być okazją do zajęcia krótkiej pozycji. Trend pozostaje spadkowy. Spodziewamy sie jego kontynuacji.

fot. mat. prasowe

EUR/USD

Wykres kursu EUR/USD


USD/PLN w trakcie wczorajszej sesji ustanowił nowy szczyt na poziomie 3,2129, jednak ostatecznie zamknięcie nastąpiło na poziomie 3,1937. W związku z tym, para walutowa w krótkim terminie pozostaje w szerokiej konsolidacji 3,16 - 3,20. W średnim terminie, trend jest wzrostowy. Najbliższy opór wynikający z linii tenkan sen znajduje się na poziomie 3,1807 i może to być okazja do zajęcia długiej pozycji.

Bardzo silne wzrosty obserwowaliśmy wczoraj na parze AUD/USD. Ustanowiła ona nowy szczyt - w ruchu wzrostowym zapoczątkowanym 4 marca - na poziomie 1,04. W krótkim i średnim terminie trend zmienił się na wzrostowy. Spodziewamy się kontynuacji ruchu wzrostowego, przynajmniej w krótkim terminie. Najbliższy obszar oporu znajduje się w rejonie 1,0404 - 1,0435. Wynika on z chmury Ichimoku.

USD/JPY od kilku miesięcy znajduje się w silnym trendzie wzrostowym i brak jest na chwilę obecną sygnałów, które mogłyby świadczyć o ewentualnym odwróceniu trendu. Przez ostatnie cztery sesje na wykresie obserwujemy konsolidację. Po jej zakończeniu spodziewamy się powrotu do ruchu wzrostowego. Najbliższy opór zlokalizowany jest na poziomie 94,80. Jego ewentualne testowanie może być dobrą okazją do zajęcia długiej pozycji.

fot. mat. prasowe

USD/JPY

Wykres kursu USD/JPY


Wszystkie opinie i prognozy przedstawione w niniejszym opracowaniu są jedynie wyrazem opinii autorów w dniu publikacji.

oprac. : Kamil Oziemczuk / Dom Maklerski IDM S.A. Dom Maklerski IDM S.A.

Przeczytaj także

Skomentuj artykuł Opcja dostępna dla zalogowanych użytkowników - ZALOGUJ SIĘ / ZAREJESTRUJ SIĘ

Komentarze (0)

DODAJ SWÓJ KOMENTARZ

Eksperci egospodarka.pl

1 1 1

Wpisz nazwę miasta, dla którego chcesz znaleźć bank.

Wzory dokumentów

Bezpłatne wzory dokumentów i formularzy.
Wyszukaj i pobierz za darmo: