eGospodarka.pl

eGospodarka.plFinanseArtykułyPorady finansowe › Cash Back - gotówka ze sklepu

Cash Back - gotówka ze sklepu

2012-03-18 00:12

Jeśli potrzebujemy gotówki, a w pobliżu nie ma bankomatu naszego banku, to warto poszukać sklepu. Jeśli przyjmuje on płatności kartami, to istnieje szansa, że będziemy mogli skorzystać z usługi CashBack, czyli dokonać wypłaty gotówki. Z informacji zebranych przez Expandera wynika, że usługa ta jest bardzo tania. Często jest bezpłatna, a jeśli jest naliczana prowizja, to zwykle nie przekracza ona 1 zł.
W naszym kraju jest coraz więcej bankomatów. Jednak nadal zdarza się, że gdy potrzebujemy pieniędzy w gotówce, to musimy odbyć dłuższy spacer. Niejednokrotnie odległość do najbliższego bankomatu czy oddziału banku wynosi nawet kilka kilometrów. Wtedy najlepszym rozwiązaniem jest sprawdzenie, czy w którymś z pobliskich sklepów można płacić kartą.

Jeśli tak, to istnieje szansa, że będziemy mogli skorzystać z usługi o nazwie CashBack. Polega ona na tym, że płacąc za zakupy kartą możemy poinformować sprzedawcę, że chcemy również wypłacić gotówkę. Teoretycznie wielkość zakupów może być dowolna. Można więc kupić np. gazetę za 1,5 zł i przy okazji wypłacić 100 zł.

Należy jednak dodać, że w praktyce nie zawsze jest to takie proste. Część sklepów akceptuje płatność kartą jedynie w przypadku dokonania zakupów za określoną kwotę, np. 20 zł. W takim przypadku dokonamy wypłaty tylko wtedy, gdy zrobimy większe zakupy. Dodatkowo nie wszystkie terminale płatnicze umożliwiają korzystanie z usługi CashBack. Jeśli sklep ma taką możliwość, to obok naklejek informujących jakie typy kart są akceptowane, zwykle jest też naklejka z napisem CashBack.

Warto też pamiętać, że CashBack ma poważne ograniczenie. Przy pomocy tej usługi nie można wypłacać dużych kwot. Maksymalna kwota jaką można jednorazowo wypłacić to 200 zł. Jeśli potrzebujemy większej kwoty, możemy dokonać kilku takich operacji. Za każdym razem będziemy jednak musieli coś kupić.

Dużą zaletą jest natomiast bardzo niski koszt tej usługi. Opłata, jeśli w ogóle jest pobierana, zwykle nie przekracza 1 zł. Jednak wiele banków w ogóle nie pobiera opłat za korzystanie z CashBank. Dla porównania prowizja za skorzystanie z bankomatu innego banku wynosi zwykle ok. 5 zł. Jeśli więc potrzebujemy niedużej kwoty gotówki, a w pobliżu znajduje się jedynie bankomat obcy, to warto rozejrzeć się za sklepem przyjmującym płatności kartami.

Oceń

0 0

Podziel się

Poleć na Wykopie

Poleć artykuł znajomemu Wydrukuj

Skomentuj artykuł Opcja dostępna dla zalogowanych użytkowników - ZALOGUJ SIĘ / ZAREJESTRUJ SIĘ

Komentarze (0)

DODAJ SWÓJ KOMENTARZ

Eksperci egospodarka.pl

1 1 1

Wpisz nazwę miasta, dla którego chcesz znaleźć bank.

Wzory dokumentów

Bezpłatne wzory dokumentów i formularzy.
Wyszukaj i pobierz za darmo: