eGospodarka.pl

eGospodarka.plFinanseArtykułyAktualności finansowe › Kredyt samochodowy on-line w mBanku

Kredyt samochodowy on-line w mBanku

2011-12-22 12:00

Wirtualny mBank rozwija ofertę szybkich kredytów on-line dla stałych klientów i wprowadza kredyt samochodowy przez Internet, wypłacany w 15 minut, z możliwością ustanowienia zabezpieczeń po zakupie.

Przeczytaj także: Kredyt przez telefon lub Internet

Jak pokazuje badanie TNS OBOP „Intencja zakupu samochodu” zaledwie 10 proc. Polaków, którzy zdecydowali się na zakup samochodu w ciągu ostatnich sześciu lat, skorzystało z kredytu samochodowego jako źródła finansowania zakupu auta. Według klientów, uzyskanie tego kredytu nie jest proste, a dodatkowo proces ubiegania się o finansowanie obarczony jest uciążliwymi procedurami. Klientom zależy przede wszystkim na otrzymaniu pieniędzy przy minimum formalności i możliwości szybkiego uzyskania decyzji kredytowej.

Wprowadzony przez nas kredyt samochodowy on-line odpowiada na dwie najistotniejsze potrzeby klientów. Po pierwsze, maksymalnie upraszcza zakup auta na kredyt, po drugie zapewnia szybką wypłatę środków w 15 minut. Dzięki nowemu procesowi kredytowemu, uzyskanie pieniędzy na zakup pojazdu staje się równie proste, jak w przypadku kredytu gotówkowego – tłumaczy Grażyna Zawisza, zastępca dyrektora ds. Kredytów Niehipotecznych i Kart Kredytowych, zajmująca się wdrożeniem produktu w mBanku. Rozwijamy sprzedaż kredytów za pośrednictwem kanałów zdalnych, ponieważ klienci korzystają z nich coraz częściej. W przypadku kredytu gotówkowego udział pożyczek w kanałach zdalnych wzrósł z 50 proc. na początku roku do 80 proc. obecnie – dodaje Zawisza.

Jak wygląda proces udzielenia kredytu samochodowego on-line?

Kredyt samochodowy w 15 minut dostępny jest dla stałych klientów mBanku, którzy posiadają „Ofertę dla Ciebie”, czyli wyliczone na podstawie dotychczasowej relacji z bankiem limity kredytowe, widoczne po zalogowaniu się do serwisu transakcyjnego. Pieniądze z kredytu można przeznaczyć zarówno na zakup auta nowego, jak i używanego (do 14 lat.).

Aby uzyskać kredyt, wystarczy wypełnić uproszczony internetowy wniosek kredytowy dostępny w serwisie transakcyjnym. Na tej podstawie z klientem kontaktuje się telefonicznie doradca banku i pomaga w dopełnieniu formalności. W trakcie procesu klient elektronicznie zawiera umowę kredytową (nie są wymagane papierowe dokumenty), a po jej akceptacji może ruszyć na poszukiwanie auta z pieniędzmi w kieszeni. Na ustanowienie zabezpieczenia dla kredytu (cesja z polisy AC oraz przewłaszczenie) klient ma aż 30 dni. Jeśli termin ten zostanie przekroczony, udzielony kredyt będzie traktowany przez bank jako gotówka na dowolny cel (przekazana w ramach kredytu gotówkowego).

Kredyt samochodowy on-line w mBanku udzielany jest więc przy zachowaniu minimum formalności, zaś cały proces jest przyjazny i bezpieczny dla kredytobiorcy. Pieniądze z kredytu na pojazd przekazywane są jeszcze przed dokonaniem zakupu pojazdu przez klienta. Dzięki temu łatwiej upolować okazję np. na giełdzie samochodowej lub podczas pobytu za granicą, gdy zakup realizowany jest od osoby prywatnej.

Parametry kredytu samochodowego on-line w mBanku:
  • okres kredytowania od 6 do 84 m-cy,
  • wysoka dostępna kwota kredytu: do 100 tys. zł,
  • możliwość skredytowania nawet 14-letniego auta,
  • możliwość zakupu od dowolnego sprzedawcy (salon, komis, osoba fizyczna, podmiot gospodarczy nie zajmujący się sprzedażą pojazdów).

Przeczytaj także

Eksperci egospodarka.pl

1 1 1

Wpisz nazwę miasta, dla którego chcesz znaleźć bank.

Wzory dokumentów

Bezpłatne wzory dokumentów i formularzy.
Wyszukaj i pobierz za darmo: